Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha félek...

Mit csináljak, ha félek itthon bemutatni a barátomat? A szüleim szerintetek hogy fognak reagálni?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult és hihetetlen a történet, de kérlek Titeket, ne gyertek azzal, hogy kitalálom.

Volt egy legjobb barátnőm, együtt nőttünk fel. De tényleg, anyukáink általános iskola óta legjobb barátnők, még az egyetemet is együtt végezték el, együtt voltak egy évig Sydneyben, elválaszthatatlanok voltak. Az apukáink a gimnázium óta legjobb barátok.

Mi is ilyen "életre szóló" barátságot akartunk, folyton együtt voltunk. De tényleg, reggel találkoztunk és csak este, éjszaka váltunk szét. Együtt jártunk nyaralni, utazni, bulizni, mindenhova.

Erre tavaly nyár végén kiderült, hogy az én anyámnak és az ő apjának viszonya van már évek óta. Próbáltuk ezt kizárni, de ez a barátságunkat is megviselte. Egyre kevesebb időt töltöttünk együtt, nekem kellemetlen volt, ha ott voltam náluk és neki is ugyanez volt itt.

Novemberben lett egy barátom (első párkapcsolatom volt) és januárban elmondta, hogy haragudott rám, mert hanyagoltam, úgy érezte, hogy ok nélkül haragszom rá és a hátam mögött találkozgatott a barátommal, aki ezután szakított velem és összejött a legjobb barátnőmmel. Ő pedig nem is foglalkozott azzal, hogy ez nekem mennyire rosszul esik, sőt, szinte levegőnek nézett. De aztán az "álompár" pár hét után szakított, a volt legjobb barátnőm pedig ott maradt igaz barátok nélkül és azóta kb. egymás legnagyobb ellenségei vagyunk.

3 hónapja tart lassan ez az egész "állóháború" közöttünk, itthon is feszült még a hangulat, ősszel anyáék majdnem elváltak, a volt legjobb barátnőméknél van, hogy együtt van az egész család, rá pár napra hallom, hogy az apja egy hotelbe költözött, 1 hét múlva újra együtt éttermeznek...


Így is eléggé bonyolult volt az életem, erre összejöttem a legjobb barátnőm öccsével.


Szeretném itthon bemutatni, de szinte nem múlik el nap kiabálás nélkül...


17L


2015. ápr. 20. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne mutasd be otthon, mert ezek után ez a kapcsolat nem lesz hosszú életű. Egyik helyen sem látnak szívesen benneteket.

Egyébként hány éves az öcsi?

2015. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem amíg nem csitulnak otthon a dolgok addig ne mutasd be.
2015. ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2 és fél hónapja voltunk együtt először, 2 hónapja vagyunk együtt ténylegesen.

Lehet, hogy pár héten belül szakítunk, de az is lehet, hogy éveket húzunk le egymás mellett. Ezt senki sem jósolhatja meg, egy anonim oldalon főleg nem.

Pl. az egyik barátnőm, aki tipikusan az az "észrevehetetlen okoska", összejött még 9.-ben egy menő, magabiztos végzőssel. Fogadásokat kötöttek, hogy vajon hány hétig szórakozik vele a fiú és mindenki a lányon nevetett. 6 éve együtt vannak, már össze is költöztek...

Másik példa pedig az, hogy 2 közeli ismerősöm összejött, már igazából hónapok óta nekik drukkolt mindenki, hogy végre együtt legyenek, mert nagyon jók együtt. Együtt voltam 3 hetet, majd rájöttek, hogy hiába hasonlítanak és édesek együtt, nem vonzódnak egymáshoz, nem megy nekik ez együtt.

2015. ápr. 20. 16:59
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Kb. ,mint egy orgia, mindenki mindenkivel.

Ha igaz lenne, szerintem nem lett volna neked gusztusod osszejonni igy a baratoddal. A masik pedig elkezdtem keresgelni, de nem talaltam meg azt a kerdest, amiben szorol szora ugyan ez a szitu volt, csak ott mero bosszubol tortent mindez.

Remelhetoleg ez is egy kitalacio...

2015. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kértem valamit a kérdésemben, nem igaz?

Segítek, első sor...


Megkérdezhetem, hogy a válaszodban hol rejtetted el az én kérdésemre a választ?

Csak mert nem találom.

2015. ápr. 20. 17:16
 6/14 anonim ***** válasza:
De minek bemutatni az öcsit a családnak, ha úgy is ismeri mindenki? Magad írtad. A szülők ezer éve jó barátok, anya és apa is. Akkor nyilván ismerik a legjobb barátnődet is meg az öccsét is. Hiszen a szemük előtt nőttetek fel. Akkor minek bemutatni őt?? Nem bántásból, de ez a történet annyira giccsesen kitalált, hogy az már magától csöpög.
2015. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem erőltetném ebben a helyzetben a "bemutatást" (ha jól sejtem, ismerik a szüleid a fiút), max ha szóba kerül, közölheted velük, hogy kivel jársz. Hivatalosan bemutatni ráérsz akkor is, ha már megkérte a kezedet, addig nem kötelező.
2015. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen nem úgy akarom bemutatni, hogy "Ő itt XY"... Hanem szeretném, ha a szüleim tudnák, hogy együtt vagyunk.

Egyéb, amibe belekötnél? :)

2015. ápr. 20. 17:32
 9/14 A kérdező kommentje:
Csak elég ciki, hogy folyamatosan bujkálunk, hazudozunk mindenkinek...
2015. ápr. 20. 17:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én tényleg nem értem a problémádat. Ezért is írtam, hogy olyan giccsparádé az egész. De oké, lelked rajta, elhiszem, hogy igaz amit írtál. Akkor meg mégis mi a fenének aggódsz? A szüleid több évtizedes baráti kapcsolatot szétb**sztak a szó szoros értelmében. Semmi erkölcsi, és etikai kérdést nem csináltak belőle, hogy nem csak a barátságukat tették tönkre, hanem a saját házasságukat is. Erre te meg aggódsz, hogy jaj mit szólnak a sráchoz? Mégis mit szólnának?? Végül is családban marad, és te sem csinálsz mást mint a szüleid. Ha anyádék megszólnának érte, akkor elég annyit mondani nekik, hogy

- előbb a saját házatok táján söprögessetek

- csak a ti példátokat követem.. ennyi.

2015. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!