Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám az agyamra megy. Mi van...

Apám az agyamra megy. Mi van vele?

Figyelt kérdés
Fél éve haza költöztem Angliából és hamarosan megyek vissza. Amióta itthon vagyok, állandóan azt figyeli és azt hallgatja mit csinálok. Ha haza jövök és felmegyek a szobámba, akkor lehalkítja szinte teljesen a szobájába a tévét és hallgatózik, hogy mit csinálok. Ott áll a lépcső előtt és ha megyek le, úgy tesz mintha épp most jönne ki ő is a szobából. Bárhova megyek az udvaron, vagy épp le a konyhába, állandóan jön utánam, beszélgetni akar, de sajnos apám az az ember, akivel jóformán semmi közös témánk nincs, így többnyire csak bólogatok, meg hallgatom amit mond. Annyira nem érdekel. Különösen idegesítő, amikor épp lemegyek enni, és akkor jön oda beszélgetni velem, amikor zabálok! Ha főzök valamit, akkor szól, hogy miért abba a lábasba miért nem amabba. Mindenbe beleszól. Mi a franc van vele? Állandóan jön utánam.

2015. ápr. 21. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

biztos örül hogy otthon vagy, keresi a társaságod


te sem örülnél, ha a fiad le se sz*rna

2015. ápr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De egyszerűen nem érdekel a témája, a mondanivalója, mert egy héten ugyanazt elmondja 7x
2015. ápr. 21. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet édesanyáddal? Ő él még?

Szerintem is magányos, örül, hogy otthon vagy, szeretne veled beszélgetni. Erőltesd meg magad, mégiscsak az apád, lehet, hogy mire legközelebb hazajössz, már nem lesz alkalmad együtt lenni vele. Mesélj neki te a munkádról, vagy beszéltesd a régi, családi dolgokról, nem olyan borzasztó feladat ez, pláne, ha hamarosan visszamész.

2015. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Anyám is elköltözött már, sajnos évekkel ezelőtt, bár nem váltak el. Beszélgettem vele sok mindenről, főleg az első hónapokban. De már unalmas, hogy ha a ruháimat is leviszem kimosni, már hallom, hogy kel fel az ágyból és jön utánam. Aztán beszól, hogy sok öblítőt teszek a gépbe. Bazz én vettem azt az öblítőt, hagy döntsem már el, mennyit teszek bele. Mindenbe beleszól és kva fárasztó már. Nem veszi észre magát? Jön utánam mindenhova mint egy kutya komolyan mondom.
2015. ápr. 21. 16:58
 5/6 A kérdező kommentje:
Esetleg ötlete van valakinek, a kioktatás helyett, hogy hogyan szoktassam le erről édesapámat??
2015. ápr. 21. 17:19
 6/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok, bocs, eszemben sem volt kioktatni, csak sajnálom az apádat. Az enyém is nehezen fejezi ki a szeretetét, belebeszél mindenbe, de tudom, hogy nem bántani akar, egyszerűen képtelen rá, hogy kimondja azt, hogy "beszélgess velem". Biztosan nagyon magányos az édesapád, azt megpróbálhatod, hogy egyszer-egyszer félreteszel mindent, és minőségi időt töltesz vele, úgy, hogy tényleg figyelsz rá, beszélteted, csináltok valamit együtt, amit ő szeret. Én láttam apámat sírni a meghatottságtól egy ilyen alkalom után, tízszer elmondta, mennyire örül ennek a délutánnak és köszöni.

Tudod, ha egyszer elmegy, lehet, hogy bánni fogod, miért nem figyeltél rá, és akkor már késő...

2015. ápr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!