Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen az apám? 19/L

Miért ilyen az apám? 19/L

Figyelt kérdés
19 vagyok, kisgyermeknevelőnek tanulok nappali tagozaton, mellette dolgozok, rendszeresen sportolok (10éve), egy politikai párt ifjúsági tagozatánál tag vagyok. Pörgés az életem. Kevés a szabadidőm. Bármit teszek, akár a felsoroltak közül, apukám csak azt hajtja,hogy semmirevaló vagyok és nem lesz belőlem később semmi. Egy nap éppen vacsoráztam és egyszer csak elkezdte megint mondani, hogy nulla vagyok egy senki, mindig megjátszom magam (ezt ne tudom mire értette stb. Vitatkozni nem állok le vele, szó nélkül beviharzok a szobába és annyi.Miért ilyen velem, a saját gyerekével? Nem támogatnia kéne?

2015. ápr. 13. 01:49
 1/7 anonim válasza:
100%
Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de apád egy idióta.
2015. ápr. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De, támogatnia kéne. Ráadásul örülnie, hogy ilyen életrevaló lánya van. :-)


Nagyon kevés infot adtál meg. Rengeteg kérdés merül fel. Ennyi infoból nehéz megmondani arra a kérdésedre a választ, hogy miért ilyen veled.


Mióta ilyen? Valami változott?(Esetleg valaki meghalt mostanában a családban,közeli hozzátartozó,esetleg barát ami kiválthatta nála ezt a viselkedést irányodba?)

Talán nem "csípi" azt a politikai pártot?


A másik gondolatom, hogy esetleg mindig ilyen volt? Hány éves az apukád? Mi a foglalkozása? Elégedett az apukád a saját karrierjével?

Milyen kapcsolata van anyukáddal? Ha van testvéred, akkor fontos lenne pár szót szólnod a családon belüli kapcsolatokról, "szerepekről"! Testvérhez hogyan viszonyulnak?


Vélhetően apukád a domináns személyiség a családban,erősen kolerikus (vezető).

Még az lenne nagyon fontos megtudni, hogy mit tudsz róla milyen kapcsolata volt apukádnak a saját szüleivel. Ez nagyon fontos kérdés. Hiszen azt adjuk tovább, amit a szülőktől "kaptunk".


Van esetleg párod? Ha igen, vele milyen a viszonya apukádnak?

2015. ápr. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szóbeli bántalmazás egy fajtája, van amikor az illetőben nem is tudatosul, hogy miket mond, van olyan is, aki azért mondja, mert akkor "az illető még jobban igyekszik olyan életet élni amilyet ő szeretne", természetesen ez is ugyanolyan káros...

Neten olvass utána a szóbeli bántalmazásnak.

Valószínűleg ez egyfajta "minta" amit látott, esetleg őt is ilyen módon "nevelték" és most ezt próbálja gyakorolni.

2015. ápr. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Apád egy alkolista, semmirekellő állatt amint teheted költöz el onnan mert rossz hatással lesz rád!


ugyanez a helyzet nálunk is a szüleim alkoholisták és minden nap megy a cirkusz az ordíbálás stb. és egyszerűen nem látják saját magukat hogy mit tett velük az a rohadt alkohol! szóval fel a fejjel tanulj és költözz el aztán 5-év múlva vissza mehetsz én is így tervezem


20F

2015. ápr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nálam is hasonló a helyzet, bár többnyire akkor beszél így velem, ha részeg.

Én levelezőn tanulok, és én is dolgozom mellette, de mielőtt hozzá kezdhetnék az "igazi"munkához, előtte el kell végeznem egy-két tanfolyamot is. Önkénteskedem egy menhelynél is.

Ő sem tudja ezeket felfogni, mindig azt mondja, hogy négy éve (!) a nyakán lógok (pedig nem, mert tavaly érettségiztem), nem lesz belőlem semmi, hiába tanulok, stb. Azért ez végighallgatni egy apától nem leányálom. Szerencsére anyukám pont az ellentétje, ő mindenben támogat, segít.

De, támogatnia kéne téged, de nem valószínű, hogy meggondolja magát. Tudom, hogy nem egyszerű, de te csak koncentrálj a saját életedre, arra, hogy sikeres legyél a tanulásban, munkában, és mutasd meg neki, hogy nem vagy semmirevaló!

2015. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de a kérdező hol írt ilyet, hogy az apja alkoholproblémákkal küzd? :)
2015. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolso, igen... nem alkoholosta..


A sajat anyukajaval es apukajaval sem foglalkozik, leszarja oket. Igaz, hogy ok sem sokat foglalkoztak vele mikor kicsi volt,szinte dedi nevelte,se soha nem bantottak es mindent ,megadtak neki. anyukammal jo a viszonya, tobb,mint 25 eve mezogazdasagban dolgozik,ott kezdte a munkat ahol most is van,46 eves, mindenki szereti,mindenkivel jo viszonyban van... nincs csak egy feltestvere.. van egy ocsem (aki feltesom) nem ismejuk,volt par ev amikor a szuleim kulon eltek akkor szuletett apukam felol,de nem foglalkozik vele. van meg 2 hugom egy 6 es egy 17eves.. 17evest istenitik,mindent megkap,de szornyu a termeszete. es van egy batyam 24 eves o feltesom anyukam felol (mar megvolt,amikor osszejottek).

a partot valoban nem nagyon csipi apukam,mert o sokkal radikalisabb.... meg piszkal is ezzel,de kulonosbben ez nem zavar. most voltam 3 napos vezetokepzon, annyit sem kerdezett h mi tortent..

2015. ápr. 24. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!