Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a szüleimmel?

Mit csináljak a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Jövőre végzek a gimnáziumban, jó tanuló vagyok. Nemrég tettem nyelvvizsgát angolból középfokon. Kicsi korom óta érdekel az építészet (anno gyerekként kőműves akartam lenni kb 6-7 éves koromban), ezért szeretnék építészmérnöknek tanulni. De a szüleim hallani se akarnak róla. Ők azt akarják, hogy informatikus, vagy tanár legyek.

#tanár #Építészmérnöknek
2015. ápr. 25. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod nekik, hogy ez a Te életed és majd Te eldöntöd, hogy mihez kezdesz vele.
2015. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ne hagyd hogy befolyásoljanak. Mondd meg határozottan hogy majd te eldöntöd merre tanulsz tovább mert a saját életedröl és jövödröl van szó, nem az övékröl.
2015. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindig azzal jönnek, hogy úgyis nekik kell fizetni a tanulásomat.
2015. ápr. 25. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Soha nem értettem az ilyen szülőket.


Ráderőltetni valamit, amit egyáltalán nem szeretnél, a világ legnagyobb baromsága.

2015. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rám rám akartak erőltetni egy olyan szakot, amivel semmit nem tudnék elérni, talán még a mekibe sem vennének fel, de "hát én ebben vagyok jó". "Beleegyeztem", nem akartam vitát, de bejelöltem mást, azt ami érdekelt. A mai napig nem tudják, majd ha megjön nyáron az értesítés, hogy felvettek-e vagy sem, megtudják.
2015. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Ne hagyd magad! Én engedtem a nyomásuknak, és mást tanultam, mint amit szerettem volna, meg is bántam. Állj ki magadért! Ha pedig nem hajlandóak fizetni, akkor vagy halassz 1-2 évet, keress valami munkát, amiből tudod majd finanszírozni a tanulmányaidat, vagy vegyél fel diákhitelt, bárt ez utóbbit kifejezetten nem ajánlanám, de sajnos sokan kénytelenek ehhez a módszerhez folyamodni. De semmiképpen ne engedj nekik, mert nem lesz jó vége. Felesleges olyasmit tanulnod, ami nem érdekel, és amit nem szeretsz. Gondolj bele, hogy utána egész életedben ezt kell majd csinálnod... Főleg úgy, hogy a tanári szakma bizony nagy adag elhivatottságot is igényel. Én tanár akartam lenni, a mai napig ez a nagy vágyam, meg is van bennem az elhivatottság, de sajnos hagytam magam lebeszélni róla...
2015. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem is akarom, nem érdekel se a tanítás se az informatika.
2015. ápr. 25. 13:28
 8/10 A kérdező kommentje:
De amúgy tényleg! Apa azzal is érvelt hogy az építészet nem lányoknak való. Gyerekként akartam kőműves lenni nem most, meg én tervezném a házakat.
2015. ápr. 25. 15:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg, h informatikusból dunát lehet rekeszteni, és ahhoz h toppon légy a legújabb infos dolgokab, baromi sok lóvé kell. A mai tanárok meg szimplán éhendöglenek....
2015. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Diákhitelből is tudsz továbbtanulni, csak mondanám, ne hagyd magad!!
2015. ápr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!