Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám örökölt több millió...

Anyám örökölt több millió forintot, de az egész elúszott és nekem egy forintot nem adott. Vélemény?

Figyelt kérdés

A szüleim pár éve elváltak és utána anyám összejött egy semmire kellő alkoholista férfival.

Nagyapám végrendelete által anyám több millió forintot örökölt,de a teljes összeget ennek a férfinak adta,aki el is költötte minden féle hülyeségre.

Amikor még megvolt a pénz,mondtam anyámnak,hogy nem tudna-e adni valamennyi pénzt,hogy kifizessem a tandíjat.

Azt se kérdezte meg,hogy mennyi pénz kell,hanem simán azt mondta,hogy nincs pénze.

Pedig több millió forint volt még nála.

Anyámmal ezek előtt jóban voltunk.

Te hogyan reagáltál volna erre?

Megszakítottad volna vele a kapcsolatot?



2015. máj. 1. 09:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
78%
Anyád hülye, erre nincs jobb szó.
2015. máj. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha úgy történt, ahogy leírtad, akkor megszakítanám vele a kapcsolatot, és megmondanám neki, hogy azért, mert a családi örökséget egy idegen férfira költötte, és nem a fiát segítette belőle.
2015. máj. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, ezt én nem tudnám megtenni a gyerekemmel, hogy nem segítem a tanulásban, viszont mindannyian mások vagyunk, ő megtette. Technikailag semmi közöd az ő örökségéhez, főleg, ha már felnőtt vagy.

Nem tudom, hogyan reagáltam volna. Ott és akkor kb sehogy. Inkább majd akkor, amikor ő jön segítségért, akkor utasítanám el cserébe ezért a mostani "jótettért".

2015. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Tulajdonképpen anyukád azt kezdhetett volna az örökségével, amit csak akar, bár a ti esetetekben elég rosszul gazdálkodott vele.
2015. máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Egy családban, ha valaki örököl, illik belőle adni legalább a közvetlen hozzátartozójának valamennyit, legalább annyit, amennyit kért a kérdező, hogy a tandíját kifizethesse. Ha nem adott az anyja, akkor ott abban a családban probléma van.


Hallottam már hasonló esetet, ott is azt mondta a gyerek, hogy az anyja nem segítette ki az örökségből, ezért az anyját lehordtuk mindennek, de amikor az anyával beszéltünk, akkor derült ki, hogy előzőleg a gyerek ellopott tőle egy aranygyűrűt. Nos, itt állapítsa meg valaki, hogy ki volt az igazságos, és ki nem.

2015. máj. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Közeleg az Anyák napja.
2015. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Ő örökölte, az ő pénze volt, arra költötte, amire akarta.
2015. máj. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
...ő örökölte, csak nem dúl benne a segítő szándék - elég szánalmas, egy alkoholistát fizetni szolgáltatásaiért
2015. máj. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Én anyagi okok miatt nem szakítanék meg egy rokoni kapcsolatot. De azt hiszem én nem is kérdeztem volna ilyet a szüleimtől, hogy nem adnának-e nekem pénzt. Az ő pénzük az nem az enyém, sosem kértem tőlük, maximum kölcsön, ha már éheztem, de ez egész életemben kétszer fordult elő. Ők is gazdagok voltak.
2015. máj. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Megszakítani vele a kapcsolatot, csak azért, mert nem pénzelt?

Ti tényleg így álltok a saját szüleitekhez?


Nem mondom, hogy örülnék, ha anyukám öregkorára ennyire elveszítette volna a józan ítélőképességét, de SOHA nem szakítanám meg vele a kapcsolatot csak azért, mert nem adott pénzt nekem a FELNŐTT gyermekének!

Ellenkezőleg: még jobban törődnék vele, mert nem akarnám, hogy újra és újra kihasználják, és legközelebb ne csak a "könnyen szerzett" vagyonkáját, hanem az összes pénzét szedjék ki belőle!

2015. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!