Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Angliában szeretnék tanulni....

Angliában szeretnék tanulni. Szülő nélkül hogyan? (Tovább lent)

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, a testvéremhez es egy közös ismerősünkhöz mennék ki a nyárra dolgozni. Ezzel nincs különösebb probléma, de eztán ott szeretném folytatni/kezdeni az iskolát viszont édesanyám nem tud jönni velem. Tanulhatok odakint szülő nélkül? És ha véglegesen ki szeretnék költözni? Tanulhatok ingyenesen az úgynevezett sixth formban? Édesanyám nem tud angolul, neki kellene az iskolát elintéznie? Hogy megy ez? A neten semmit nem találok ilyen esetekről. A leglényegesebb, hogy lakhatok-e kint szülő nélkül?

2015. máj. 3. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

kérdezd meg a közös ismerősödet, ők kint élnek jobban utána tudnak nézni a dolgoknak

és szerintem szülő nélkül is tanulhatsz kint, max íratni kell anyukádnak egy levelet amit a rendőrségen érvényesítenek, hogy anyukád beleegyezett (bár ez lehet csak akkor kell, ha egyedül vagy egy nem felnőttkorú rokonnal mész el nyaralni)

2015. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

16 éves koráig tanköteles a diák itt kint. De mivel te tanulni akarsz (és a magyar jog szerint 18 éves korodig vagy tanköteles) így ha kint akarsz tanulni kell a szülői intézkedés.

Anyudnak vagy apudnak személyesen kell igényelni az iskolai felvételedet. Ez egyszerű. A lakóhelyedhez tartozó önkormányzathoz bementek, és a megfelelő emberkének aki az oktatással foglalkozik, beszéltek. Anyud ír egy kérelmet, indokolva, hogy miért kell a sulit kint elkezdened. Az önkormányzati dolgozók nagyon kedvesek, és igyekszenek a lakóhelyedhez legközelebbi iskolákat felajánlani. Nem tudom mennyire tudsz angolul, de ha jól is, akkor is 1 évvel vissza fogsz esni. Akármelyik iskolát választod, még iskola kezdés előtt el kell menni a szüleiddel, ott is beszélni egy tanárral. Ott neked ki kell töltened egy angol tesztet. Teljesen mindegy, hogy semmi angol tudásod vagy gyenge vagy jó az angol tudásod. A teszt lényege, hogy az iskola képben legyen, hogy mennyi angol tudásod van. Ugyanis ennek alapján csoportosítanak a megfelelő helyre.

Én a helyedben nem sixth formba mennék, mert mint írtam ott 1-2 vagy akár 3 évvel is visszaeshetsz.(az én fiamnak aki 15 éves volt felajánlották, hogy 12 évesekkel egy csoportban tanuljon) Arról nem is beszélve, hogy már most kérvényezni kell, hogy a lehető legjobb iskolába bekerülj. Nagy a várólista, és lehet a város legrosszabb hírű sulijában lesz már csak szabad hely. Inkább menj a nemzetközi college-be. Minden városban van. Ebbe a college-be mennek a külföldről érkezett diákok. Itt elsősorban az angol nyelv, és a GCSE képesítést szerzi meg a diák. Ha elvégezted, akkor van lehetőséged tovább tanulni. Főiskolára vagy szakmai képzésre. Az iskola 19 éves korig ingyenes. Ezért nem árt tudni, hogy ha betöltöd a 19 évedet, hiába van még a tanulmányaidból 1-2 év hátra, az már fizetős lesz.

Értsd: 19 évesen van még 1 éved, hogy GCSE képesítést megszerezd. Hiába tanultál előtte már 3 évet, az utolsó évben számlát küldenek. Ugyanez a helyzet a főiskolával, szakmai végzettséggel. Fizetni kell. Van lehetőség ösztöndíjra, diákhitelre, és olyan gyakorlati helyet keresni, ahol maga a cég fizeti a tanulmányaidat helyetted (a fiam ebben a szerencsés helyzetben van. A cég fizet mindent, így neki már biztos munkahelye is van) Nem olcsó. Sőt! nagyon nem olcsó.

Megjegyzés: Írtad, hogy anyud nem tud angolul. Mivel személyesen kell intézkednie, és neki, mert ő a gyámod, így nem árt van van valaki mellette aki tolmácsként segít. Ezt a lehetőséget is elfogadják.

Még valamit: Ha úgy döntesz kint tanulsz, akkor otthon Magyarországon is jelezni kell írásos levélben a változásokat. Otthon is szólni kell, hogy miért nem fogsz iskolába járni. HA jól emlékszem igazolást is kell majd küldened az angol iskolából, hogy te tényleg odajársz.

2015. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ezek szerint az egyik szülőnek mindenképpen ki kell jönnie velem, hogy beszéljen a tanárral? Ezt nem lehet papíron megoldani?
2015. máj. 7. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!