Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit válasszak? A páromat vagy...

Penny888 kérdése:

Mit válasszak? A páromat vagy a szüleimet?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, van állásom, de még a szüleimmel élek. Nagyjából két éve járok a barátommal, aki 35 éves, és ő is a szüleivel él. Szeretjük egymást. Pár napja - illetve már hosszú ideje tart, - de most vált igazán elviselhetetlenné a helyzet. A párom egy tisztességes, rendes fiatalember, semmilyen rossz szokása sincs, dolgozik, megvan mindene. Szerintem helyes fiú, anyám szerint nem. Jól is keres, főleg ha tudják, hogy 50. 000-es öltönyt is tudott magának venni. A szüleim az első perctől kezdve gyűlölik. A fejükbe vették, hogy roma származású pedig egyáltalán nem az. A szülei tisztességesek, dolgos emberek. Sokat tettek azért, hogy eljussanak oda ahol most vannak. Szép nagy, kétszintes házuk van, anyagi gondjaik nincsenek. Az én szüleim azzal fenyegetnek, anyám szinte zsarol és lelkileg terrorizál. Azt mondta ha még egyszer találkozni merek vele kitagad és nem vihetek el magammal semmit se. Azt mondják, hogy Ő elvette az eszemet. Pedig csak a saját életemet szeretném élni végre. Arról nem beszélve, hogy elszedik az összes fizetésemet és azt mondja apám hogy ennyi év alatt még épp cselekedetem nem volt és sosem viszem semmire se, mert hogy hogyan gondolkodom. Engedélyt kell kérnem ha valahová el akarok menni. A barátommal is csak éjfélig maradhattam el, mert különben kizárnak a lakásból. Sosem volt saját szobám, de ezek szerint saját életem sem lehet. A barátom sem akarja feladni a kényelmes életét és azt mondta h nem fogadhat be a családjukhoz. Ez is fáj nekem. Benne van a pakliban hogy sosem fog feleségül venni és gyerekeket se biztos, hogy szeretne. De ezt nehéz megjósolni, hiszen még sosem éltünk együtt. Talán háromszor aludtam náluk, akkor is hazudnom kellett a szüleimnek. Most keveredjek újabb hazugságokba hogy találkozni tudjak vele. El sem tudják képzelni mekkora fájdalmat okoznak ezzel nekem. Miért kell (ene) folyton otthon ülnöm és nem hasonló korúakkal? A szüleim nem értenek meg. Azt mondják hogy vele csak elrontom az életemet. Hogy balszerencsét hoz a fiú nekem. Anyám azt vette a fejébe, hogy Adam Lambert (amerikai énekes) vele fogok összejönni. Hogy a napfényes kaliforniából ideutazik, belém szeret és azonnal feleségül is vesz. Hogy nekem Los Angeles-be kell költöznöm, hogy ott majd fellendül a karrierem. (Író vagyok, eddig 4 könyvem jelent meg,3 e-bookban) Tehát a jelenlegi barátommal, aki szerintük cigány -állandó jelleggel ezt hajtogatják pedig NEM AZ. Azt mondják, hogy putriban él és meg fog verni engem. Pedig nem olyan ember és apám tudja, hogy hol milyen házban élnek. Egyszer voltam el életemben diszkóban, akkor is pofán vert anyám és 25 éves koromban is megtépte a hajamat. Eddig minden páromra tudott mondani valami rosszat, hogy miért nem illik hozzám: Az egyik pl. lelencgyereknek hívták. Mert a szülei örökbe fogadták. Ennek ellenére diplomája volt, de persze az ő anyjának én nem feleltem meg, pedig én is jártam egyetemre. Egy másik kapcsolatomban meg szimplán azt mondta anyám h neki nem tetszik. Ezzel vége is volt a dolognak. Nem beszélve arról, hogy ez a két fickó is csak kihasznált és lakásukat többre tartották a barátnőjüknél - nálam. Amúgy a "lelencgyereknek" megfelelt egy elvált gyerekes nő is. A helyzetem kétségbeejtő. Nem tudom mit tegyek. Miért kell választanom a párom és a családom között? Bárhogy választok veszítek. A páromnak is megírtam, hogy majd megszakad a szívem, hogy nem láthatom. Belelapoztam a Mérgező szülők c. könyvbe. Sok dolog igaz belőle az én szüleimre is. Főleg az, hogy manipulálnak és szavaikkal bántanak. Tanácsoljanak valamit! Sokan mondták, hogy költözzek el. Igen, tudom, hogy ezt kellene. De hová? A környéken nincs albérleti lehetőség. A barátom fél befogadni, mert neki is vannak lelki problémái (gyógyszereket is szed rá). Mit tegyek?

2015. máj. 3. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Na, hát a te szüleid rendesen lelki terrorban tartanak, hogy a pénzedet el tudják venni. De a barátod se lehet százas, ha ennyi idősen a szüleivel él. Kerek perec megmondta, hogy csak "arra" kellesz neki. Én a helyedben már rég elköltöztem volna anyuciektól, ezt az önző pasit meg kidobtam volna. Ne legyél már szerencsétlen!
2015. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha masra nem is, de arra mindenkepp jo volt a szuleid "bunkozasa", hogy kiderult, a baratodra se szamithatsz, ha baj van, hiszen te irtad, hogy a parod nem hajlando "befogadni" teged. Egy 35 eves ferfinek mar lassan azon kellene gondolkodnia, hogy komoly kapcsolatot alakitson ki, nem pedig ilyen helyzetben elni, hogy ejfelig baratnozik, utana eli a sajat eletet. Jo esetben legalabbis komolyabb dologra kellene vagynia. A szuleid ezt meg is mutattak neked...

Nos, anyukad nyilvan alomvilagban el, foleg, ha egy meleg amerikai szarhoz szeretne felesegul adni teged. Ez nevetseges, de hat mindegy, nem is ez a lenyeg.

27 eves vagy es ugy elsz, mint egy tini. A szuleid kenye-kedve szerint vagy elengedve otthonrol, pedig ebben a korban meg elned kellene. Nem is csoda, hogy ilyen korlatok kozott nehezen talalsz normalis parkapcsolatot. Irtad, hogy nincs lehetoseged elkoltozni, ok. Megertettem. De ettol fuggetlenul ugy gondolom, hogy nem szabad ebbe a helyzetbe beletorodni. Ki kell szakadnod ebbol a kornyezetbol, mert mind addig, amig otthon elsz felnottkent, a szuleid nem fognak komolyan venni teged es bele fognak szovegelni tovabbra is az eletedbe. Valami megoldast kell talalni a koltozesre, a pasidtol pedig siman talalsz jobbat. Rengeteg 30 koruli fiu van, akik szabadok, normalisak, csaladot is szeretnenek es nem utolso sorban: ha bajban vagy, akkor melled allnak es nem ugy tekintenek rad, mint egy kobor kutyara, amivel csak a vaj van, ha befogadjak...

2015. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
A 35 ęves pasid a szüleivel takarózik.nem akar komoly kapcsolatot..én is 27 vok.három honapja szültem.sajna már nincsenek szüleim.de már rég otthagytam volna öket jó türelmed van.szerezz normális pasit.mert feletted is eljár az idö
2015. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

te ezt miért tűröd el? a te fizetésedet nem veheti el senki sem az elvárható h ha ott laksz szállj be a rezsibe és a kajába

továbbá egy 27 éves felnőtt nőnek senki se akarja meg megszabni kivel és hova megy mint ha egy kiskorú lennél fogd a ruhád és menny albérletbe mire vársz még? rövid az élet telik...

2015. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

"Mit tegyek?"


1. Ezt a barátod kirúgod. Nem azért, mert cigány vagy sem, hanem mert nem akar veled élni, és nem is titkolja.


2. 27 évesen lelépsz otthonról. Van munkád, veszel ki lakást, és elkezdesz felnőtt módra élni.


A családod is többre fog tartani, ha látják, egyedül is boldogulsz.

Ettől függetlenül szüleid is elég furcsák, hogy 27 évesen gyerekként kezelnek.

2015. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha roma származású is, akkor sem azt kellene nézniük. Költözz külön a pasiddal. Legrosszabb esetben meg egyedül kiveszel egy olcsó albérletet, ha nem jön össze.
2015. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Van bármilyen alapja annak, hogy a szüleid nem szeretik a barátodat?

Te anyagilag függsz a szüleidtől vagy ők tőled? A barátod a saját szüleitől?


Vannak olyan helyzetek, hogy a szülők próbálják védeni a gyereküket egy csalódástól. De ez szerintem nem ilyen. Ha a szüleid komolyan mondják és gondolják ezeket, amiket fentebb leírtál, akkor probléma van a gondolkodásukkal.


Ha te szereted a barátodat és nem akarod elhagyni, akkor lehet megpróbálhatnád, hogy leülsz szépen a szüleiddel. Nem emeled fel a hangod, nem kiabálsz, nyugodt maradsz, akkor is, ha ők nem. Elmondod nekik, hogy miért szereted a barátodat, hogy mennyi jó tulajdonsága van és hogy nagyon örülnél, ha elfogadnák. Mert ha nem, te nem fogsz vele szakítani az ilyen-olyan hóbortjaik miatt és Adam Lambertért sem. Felnőtt és sikeres nő vagy és meg tudnál állni a saját lábadon és nem zsarolhatnak téged. Elmondhatod, hogy ha elveszik a pénzed még egyszer, akkor a következő fizetésed egy külön bankszámlára tárolod és ha továbbra is elviselhetetlenek, akár el is költözhetsz albérletbe.


Azt hogy a barátod nem akar gyereket, sem házasságot, ezt ő mondta, vagy csak nem beszéltetek még erről? Mert lehet érdemes lenne szóba hoznod, hogy tudd, mire számíthatsz. Nem kell ajtóstul rontani a házba, csak finoman megkérdezni, hogy ő hogy gondolja. És ennek fényében át tudod gondolni, hogy mit akarsz a jövőben tőle.


Szerintem nincs azzal probléma, ha egy felnőtt ember a szüleivel lakik. Én is ilyen fiatal felnőtt vagyok. Jól érzem magam, ők is jól érzik magukat. Rám építő jelleggel hatnak és sokat segítenek. De az alapján ahogy te leírtad, nálad nem így van. Ugyanakkor nem gondolom, hogy választanod kéne a barátod és a szüleid között. Talán a szüleidet kéne kicsit elfogadóbb stílusra szocializálni.

2015. máj. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 pissedoff válasza:
Oszinten sajnallak, mert sajnos ugy nez ki, hogy a ketto kozul egyik valasztassal sem jarnal jol. A barataidat megvalogathatod, de a rokononaidat nem. Mas amikor egy anya bolcsessegbol es tapasztalatbol es vedelembol akadalyozza a gyereket hogy ne keruljon bajba, de szerintem ez kontrolalas, amit neked a 27 eves korodban mar nem szabadna csinalnia veled. Azt javasolom, hogy keress ra a Google-ban "A Narcisztikus anya" (tobb fejezet) es ha raismersz a helyzetedre, akkor jobb ha tavol tartod magad tole! A baratoddal kapcsolatban, elhiszem hogy nagyon szereted, de mivel a hazassag egy "kizart" dolognak nez ki, az mar valoban nem jo jel. Nem akarlak ijesztgetni, de aki az anyja szoknyaja alatt el es semmi szandeka sincs megnosulni, olyan embernek ha a csillagos eget a kezebe tenned, akkor sem lenne megelegedett! Mindeg az anyjahoz hasonlitana teged, es soha az eletben nem lennel megfelelo! Ne felejtsd el a kozmondast "lakva ismerik ki az emberek egymast". A sajat eletemet nem fogom reszletezni, de nekem ebbol tobb tapasztalatom volt mar. Meg ha a parod anyja engedne is, hogy bekoltozzel hozzajuk, o eppen ugy fog mindent kontrolalni mint a sajat szuleid. Akkor az eletedbol pokol lesz! Meg egyet hozza kell tennem. Ha a "Narcisztikus Anya" cikkbol raismersz dolgokra, akkor sajnos pont ugyanolyan embereket vonzol az eletedbe. Velem ez tortent amiota az eszemet tudom... Ugy nez ki, hogy alig varod, hogy a szuleid elnyomasa alol megszabadulj, de sajnos a baratoddal sem lenne jobb az eleted. Hidd el, en ezt joszandekbol, es tapasztalatbol mondom. Nem eri meg egyik vodor szarbol a masikba ugrani. Csak azt tudom javasolni, hogy mivel a szuleidet az teszi "boldogga" hogy iranyitanak/kontrolalnak teged...... jatszd meg, hogy egyetertesz veluk, es hadd higgyek hogy ok gyoztek! Legalabb addig is bekesseg lesz kozottetek, amig kiderul, hogy mit tudsz csinalni az eleteddel.... Tudom, hogy ezt konnyebb mondani mint csinalni, de szerintem az az okos aki "enged" a bekesseg kedveert. Ha ok allando vitat akarnak, akkor akarhanyszor ellenkezel, csak oket teszed boldogga! Ezt a boldogsagot ne add meg nekik!!! Okosabb vagy ennel! A baratoddal kapcsolatban, szerintem o eppen olyan kontrol alatt all mint te. Ezt nem tudom biztosan, de nagyon valoszinu. Azonkivul, ha megis osszehazasodnatok, az o szulei mindenbe beleszolnanak es azzal nem lennel boldog! Szoval valoban nagyon egyutt erzek veled, de mivel meg fiatal vagy, hidd el, hogy ez nem a vilag vege. Ismerd ki a "narcisztikus" szemelyek ismerteto jelet, es meszirol keruld oket!!! Nem konnyu, de nem lehetetlen!
2015. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Nem akarok hazugságokban élni, de úgy tűnik míg változik valami muszáj lesz. Nem jó két malomba őrölni :-(

Úgy érzem, hogy testileg és lelkileg is belebetegszem lassan...

2015. máj. 4. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta mizu kérdező?
2016. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!