Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van mentség arra, hogy egy...

Van mentség arra, hogy egy anya nem szereti a gyerekét eléggé?

Figyelt kérdés
Tehát már születésétől foga.
2015. máj. 7. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Mentség? Mentség nincs, oka van. Főleg pszichológiai. De a gyerek szemszögéből ez lényegtelen, attól őt még nem szeretik, akármi is az oka ennek. Megérteni meg lehet, elfogadni nem.
2015. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
'és ki állapitja meg, hogy ez nem elég???
2015. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Esetleg van valami jelentősége?


A kérdésre nem válaszolunk kérdéssel!

2015. máj. 7. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ha még nem mondták volna neked, a szeretet az egy ÉRZÉS (pont mint a szerelem, vagy épp a gyűlölet) ami vagy van, vagy nincs, de nem parancsszóra működik, és nem is valamiféle kötelességtudatból.

Hogy valaki mit nem érez vagy mit érez, arra meg nem kell semmiféle mentség, amit te felvetettél, az nem egy szándékos bűn, hanem egy szerencsétlen dolog.

2015. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát kérdező, pedig a 2-es válaszoló, éppenséggel, hogy válaszolt a kérdésedre. Kár, hogy te nem érted.

Amúgy én magam nem tudom megérteni azokat a szülőket, és ne csak anyákról, hanem apákról is beszéljünk, akik nem szeretik a gyereküket.

De kérdésedre válaszolva, nem, nincs mentség erre. Hogy eredendően nem szereti a gyerekét. Ott azzal a szülővel tuti valami nagyon nagy gond van agyilag.

2015. máj. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy unokatesóm, aki egybekelt egy háromgyerekes apukával (uncsimnak is van 2 fia), és ő az anyjuk helyett az anyja a gyerekeknek, mert a valódi anya egyszerűen lelépett. Csak magával törődött az a nő, ahogy látták ő is meg a férje és a gyerekek is. Uncsim viszont imádja a gyerkeket. Annyira, hogy óvodai dajka.
2015. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg azok az anyák, akik nem igazán szeretik a gyerekeiket, szerintem magukkal sincsenek kibékülve. Még akkor is, ha az apa valamelyik tulajdonsága miatt nem szeretik azt a szerencsétlen kölyköt. Ha mondjuk egy nő csúnya vagy erőszakos férfihoz megy feleségül (Ilyen lehetséges egy társadalmi klisének való megfelelés végett, hogy egy nő legyen feleség és anya), szerelem nélkül, és gyerek örökli ezt a tulajdonságot akkor, az azt jelenti, hogy magának a nőnek sincs önbecsülése, úgy gondolja, hogy nem tudna egy jobb pasinak megfelelni.
2015. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!