Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell haragudni és...

Miért kell haragudni és érzelmileg zsarolni azért, mert elutaztam a barátommal? Otthon kellett volna maradnom? De mégis minek?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam egy utazást a barátomtól, ma délután megy a gépünk, előre le van foglalva minden.

Tegnap jött értem délután, bent pakoltam még a szobámban, erre szól anya, hogy a ház előtt vannak a nagynénémék... Akik amúgy Írországban laknak... Mint kiderült, eljöttek meglepetésből. Bejöttek, én közben mondtam anyának, hogy mi lassan indulunk, mert még tegnap este egy barátnőm szülinapjára is mennünk kellett és mondta anya, hogy szó nem lehet arról, hogy én így elutazzak, hiszen ott vannak a rokonaim, stb.

De nem is kedvelem őket, sosem beszélgetünk, a férje ki nem állhat, a gyerekeket is nehezen viselem, meg most egy utazást nem fogok azért kihagyni azokkal, akiket szeretek, mert nekik éppen ahhoz volt kedvük, hogy előre megbeszélés nélkül idejöjjenek.

Ezt elmondtam anyáéknak is, apa megértette és mondta, hogy igazam van, de anya elkezdett hisztizni és ott hagytam. Erre felhívott még este is és üvöltözött, mikor tudja, hogy a kiabálást nagyon nehezen viselem.

Aztán ma reggel is felhívott, hogy mekkorát csalódott bennem, így már haza se menjek, ne kérjek tőle semmit, maradjak a világ másik végén és hasonlókat vágott a fejemhez...


Tök rossz a kedvem, gyomoridegem van, hogyha majd hazaérek, mégis mi fog várni otthon.


2015. máj. 9. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Remelhetoleg, addigra lehiggad es belatja, hogy hulyeseg lett volna otthon maradnod.

Nyugi. Probald elvezni az utazast, majd utana megbeszelitek megegyszer.

2015. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet, hogy a baratoddal, a kapcsolatoddal, a felnottsegeddel van igazabol baja?
2015. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
A több napos meglepi vendégségnél nagyobb tahóságot nemigen tudok elképzelni, szóval itt a legkevésbé te vagy a hunyó.
2015. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez eléggé gyerekes viselkedés volt anyád részéről. Nem vagy köteles lemondani egy tervezett utazást azért, mert teljesen váratlanul beállítottak a rokonok.

Szerintem is le fog higgadni, mire hazaérsz, de ha megint előhozza a témát, igyekezz bevonni apádat is, ő korrektül gondolkodik.

Én egyébként fontolgatnám az elköltözést, ha anyám olyanokat vágna a fejemhez, hogy haza se menjek, maradjak a világ másik végén stb. Tökmindegy, hogy indulatból vagy hisztiből, ez azért övön aluli.

2015. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy elrontsa az utazásodat az, hogy emiatt idegeskedsz! Teljesen igazad volt, apád megértette, anyád meg majd lehiggad. Ha hív még, mondd meg neki röviden, hogy majd otthon beszéltek, és tedd le.
2015. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyád hüye, nem kell foglalkoznod vele.


Ennyi.

Amúgy én elgondolkodnék rajta, ha érzelmileg zsarol, meg elküld, elzavar, hogy egyáltalán ott éljek-e továbbra is.

2015. máj. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy ő sem díjazta a meglepi vendégséget, és most bosszús azért, mert mivel te nem vagy otthon, neki több energiát kell fektetni a vendégek kiszolgálásába. Valószínűleg irigy is rád. De ettől még nem korrekt, hogy rajtad vezeti le a feszültséget.
2015. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit előttem írtak, hogy lehet, a váratlan rokonlátogatás miatti feszültségét vezeti le rajtad, egy bizonyos pontig jogos, az ember mond meggondolatlan dolgokat indulatból. De van egy pont, amin túl már nem lehet tűrni.


Ezen kívül is tapasztalsz ellenszenvet a barátoddal szemben, anyád részéről? Ezt a "haza se gyere a világ másik végéről, miért nem maradsz ott végleg, mindenkinek jobb lenne" mizériát én is megkaptam nem egyszer a távkapcsolatom alatt, rengeteg más bántó dolog mellett.


Most azt éri el mindezzel, hogy végre megfogadom a "tanácsát".

2015. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!