Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legkedvesebb lány ismerősöme...

A legkedvesebb lány ismerősömet a szülei nagyon korlátozzák. Mit tehetne, tehetnénk?

Figyelt kérdés

Üdv. A legkedvesebb lány ismerősömet nagyon kordában tartják a szülei fiúkkal kapcsolatban.


Megértem őket, a mai világban a legtöbb fiatal olyan tulajdonságokkal rendelkezik, melyek kevésbé előnyös helyzeteket szüleményezhetnek. Röviden szólva a legtöbb fiú szextárgyként tekint a lányokra, kihasználja őket, és még sorolhatnám.


Természetesen így helyes, de amilyen szigorúan teszik az már Nekem kínos.


Röviden fogalmazva a szülei logikáját: "Aki fiú, az nem léphet be a lányuk életébe.".


Minden fiú ismerősétől eltiltották, nem részletezem de tényleges elzárásban van.


Nem magyar származásúak, ezáltal kommunikálni velük nem tudok (kivéve a lánnyal), pedig tenném mivel megér nekem olyan sokat ő, hogy tegyek az érdekében.


Nem tudom mi tévő legyek. A lánynak olvassák az üzeneteit, eltiltják minden fiútól.


Mit tehetne? Mit tehetnék?


Van egy nővére. Hagyjam inkább rájuk?


Nagyon fontos számomra e kedve személy, nem szeretném elveszíteni. :(


15/f



2015. máj. 10. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Semmit nem tudsz tenni. Gondolom, ő is 15 éves. Nagyon helyes, hogy a szülei nem hagyják elqrvulni. A módszereiket nem kérdőjelezheted meg, pláne 15 évesen. Még akkor is, ha igazad van, és túlzás, amit művelnek, ők tudják. Mit akarsz, kiállni a jogaiért? Azért harcolni, hogy hagyják pasizni? Hja, majd ez biztos meggyőzi őket.


Hagyd rájuk.

2015. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Milyen nemzetiségűek a szülők?

Amúgy ,gondolom, kiskorú a lány. Kénytelen vagy elfogadni, őt így nevelik.

2015. máj. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, úgy látszik nem látod át a helyzetet, de mit is várok ha eleve lekezelően válaszolsz?


Nem "elqrvulástól" próbálják óvni, egyszerűen minden fiútól.


Vegyünk egy nagyon kedves meleg fiút példaként. Még tőle is távol tartják, és megtiltották, hogy beszéljenek. Le kellett törölnie Facebookról.


Nem a kordában tartással van a baj, hanem a MÉRTÉKÉVEL.


Nekem ez annyiban üt vissza, hogy nagyon fontos nekem a lány. Ő az akire mindig számíthattam, ő az aki rám is mindig számíthatott (ezentúl is így lesz). Nem akarok tőle semmit, egyszerűen imádom barátként, úgy ahogy van. De bele kell törődnöm, hogy "huppsz- egyszer csak nemlesz már". Nagyon rossz érzés.

2015. máj. 10. 17:16
 4/9 A kérdező kommentje:

14 éves, de érettebb gondolkodású a koránál. Nem akar kapcsolatot, átlát a fiúkon. Tényleg értelmes lány.


Ázsiai nemzetiségű.

2015. máj. 10. 17:17
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok. Nem akartam lekezelő lenni, bocs, ha úgy jött át. Viszont suliban dolgozom, és amiket látok a 14-16 éves korosztálynál, az elborzasztó.

Talán a szülei is tudják, mitől védik, nagyon helyesen. Amúgy meg azt írod, ázsiai, ott még szigorúbbak is ebben a kérdésben. Kulturális gyökerű nevelési elveket meg tényleg nem lehet megtámadni.


Nagyon rendes tőled, hogy törődsz vele, de ő mit gondol erről? Panaszkodik neked?

2015. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Panaszkodik nekem, szörnyen gyötri a tudat hogy csupán mivel valaki fiú nem lehet a barátja. Örülök, hogy a szülei ennyire vigyáznak rá, megnyugtat a tudat hogy legalább semmi baja nem eshet, mégis fáj hogy eltiltják mindenkitől ezáltal olyanoktól is akik még a légynek sem tudnának ártani (én).


Beleszerettem mint barát, élvezem ha vele lehetek. Keresem mindig hogy segítségére lehessek, nagyon fontos személy számomra. Befogadott a szívébe, úgy ahogy én is őt. Sosem tudnék neki ártani, sosem akarnék tőle többet mint egy szoros, hosszan tartó baráti ölelést.:(

2015. máj. 10. 17:30
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha panaszkodik, az nyilván más.

A szülei a magukkal hozott minta alapján nevelhetik, míg ő az itteni fiatalokon azt látja, hogy kilóg, és ők sokkal szabadabbak. Ezért nehéz lehet neki, de a szüleit is meg kell értenie.

Segíteni úgy tudsz neki szerintem, ha támogatod, mellette állsz, ahogy eddig is, és biztosítod róla, hogy ez nem tart örökké, és addig sem marad le semmiről. Segíts neki, hogy kevésbé érezze a helyzetét abnormálisnak, és inkább fogadja el. Lázadni ellen amúgy is felesleges, valószínűleg bármit tennétek, csak felbőszítené a szülőket és a helyzet rosszabbra fordulna.


Neki nehéz, ezt megértem, ebben a helyzetben a te barátságod és kitartó szereteted nagy segítség lesz neki. Úgyhogy maradj mellette.


Első voltam.

2015. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megfogadom a javaslatod. Igen, ez a helyes út.:)
2015. máj. 10. 17:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy suliba jártok? Próbálj vele ott kommunikálni, akkor megtarthatod barátként de mégsem sodrod bajba a szüleinél, mert azon kívül nem beszéltek, a suliba be pedig ők nem látnak.
2015. máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!