Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van remény, hogy ember lesz...

Van remény, hogy ember lesz az öcsémből? Ti mit tennétek a következő helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy kései meglepetésöcsém, idén lesz 9 éves. (Én vagyok 20). Anyám


agyonmajmolja, apám néha túl szigorú vele néha nem, nekem meg kezd az agyamra menni


az egész.


Anyám olyan alap dolgokra nem képes rávenni öcsémet mint a játékok elpakolása


esténként, nyavajgás nélkül megenni a kaját édesség előtt (minden egyes nyomorult


alkalommal nyíg..), tanulni rendesen (nyilván segítséggel), időben fekvés, de sokáig


a mindennapi fürdés is ismeretlen fogalom volt, mert ő nem szeret fürödni. Most már


legalább arra figyel, hogy minden nap fürödjön. Sőt ki is megy és egyedül fürdik...


bár szerintem biztos, hogy ezt is csak én és a nővérem nyomására intézi.

Ja és 9 éves a gyerek, de a mai napig ő végzi el a WC-papír operációt... gondolom


megtanítani azért lenne luxus, mert az határozott felszólításokkal jár, vagy én nem


tudom... Fogmosást a mai napig nem tudom csinálja-e minden nap.


A gép előtt ül egész nap sokszor, debil videókat nézeget, de olyanokat amik tele


vannak káromkodással. Nem vagyok se számítógépfóbiás, se olyan aki szerint


kiscserkészt kéne nevelni a gyerekből, de az "olyan tiszta leszel mint az anyám


se**nyílása", "megerőszakollak, hehe" meg "suprise, madafaka" szintű videóknál egy


"ezt nem szabad" mellett ki kéne kapcsolni azt a nyomorult gépet/elvenni a tabletet,


stb. Ezt egyszer mondtam anyámnak, akkor egyszer elvette tőle a tabletet (kölyök ki


is bőgte a lelkét...) de azóta semmi, csak hagyja. Jobban káromkodik mint anyám meg


nővérem együttvéve, de akkor se állítja le. Én sem állíthatom le, mert a szintén


géniusz apám simán káromkodik előtte (és én nem fogom továbbadni a "felnőtteknek


szabad de neked nem" című műsort). Annyit tudtam megtenni, hogy a PC-s YouTube-on


bekapcsoltam a biztonságos módot.

Mikor alszom akkor csak bejön a nappaliba (máshol élek csak hazajárok néha


egyetemről és ott alszom) elkezd matatni a játékokkal. Mondom neki, hogy menjen ki


mert még alszom, csak rám néz és folytatja. Megkérdezem hall-e, erre "igen, de keres


valamit". Kiküldöm, kint ugat anyámnak (ő azért megmondja neki, hogy nem, nem vagyok


hülye).


És ami messze a legjobban irritál: nem képes megmondani a szerencsétlen kölyöknek,


hogy otthon beszéljen magyarul (Angliában élünk). Sőt, ő kéri meg anyámat, hogy


beszéljen angolul, amit ő meg is tesz, már vagy 4 éve. Kétszer nyaraltunk otthon


mióta kijöttünk: először otthon még azért magyarul beszélt, másodszor már otthon is


angolul beszéltek. Egy ideig átállt a magyarra mert viccesnek tartotta a


káromkodást, de aztán visszaállt, sőt, nyomja az angol káromkodást úgyhogy még


"poénból" sincs hiány.

Van egy 4 éves magyar gyerek itt, akinek meg lett mondva, hogy otthon csak magyarul


hajlandók beszélni. Ő folyékonyan tud magyarul, míg öcsém két mondatot nem bír


rendesen kinyögni a géniusz anyja miatt. Telepítek neki programot, látja a


nyelvválsztót, már kéri az angolt... (persze nem állítom át neki). A dolgot tetézi,


hogy anyám angolimádó... egyszerűen tragikus.


Anyámmal ha ezeket megpróbálom megbeszélni akkor egész kifogásrendszer áll a


rendelkezésére, két szerencsétlen körülmény miatt. Az egyik, hogy mivel apám gyakran


egy barom, "ezért" ő enged neki pár dologban, hogy "tudja hol elengedni magát". Ez


csak duma, mert akkor is ilyen amikor apám pl. nincs otthon. Egyébként (anyám


kezdeményezésére) most fognak különmenni apámmal, szóval most rendesen le lesz


tesztelve ennek az indoknak a valóságtartalma.

A másik, hogy a gyerek állítólag egy kicsit autista; megállapítottak nála suliban


egy enyhe autizmus spetrum rendellenességet. Nem lehet észrevenni amúgy, csak


állítólag bizonyos dolgokban lassabban haladhat, meg valamivel nagyobbak lehetnek az


igényei stb. A tanár az első infók között megmondta, hogy emiatt nem kell vele


elnézőbben bánni, és egyébként emberek milliói nőnek fel így anélkül, hogy


egyáltalán tudnának róla (a jó nevelésnek köszönhetően ugyanolyan


beilleszkedőképesek mint bárki más). Ennek ellenére anyám rendszeresen kifogásként


használja ezt a nevelés teljes hiányára. Amikor szembesítem a tanár infójával akkor


csak hadovál össze-vissza.


Mivel emiatt az enyhe difi miatt nagyobbak lehetnek a gyerek igényei, ezért kap


cirka 130 ezer Ft-nak megfelelő összeget havonta(!) (Welcome to England :D) azért,


hogy vegyen neki egy-két játékot, meg elmenjenek egy-két jó helyre. Persze mit kezd


anyám ezzel az összeggel? Majmolja; tömegével veszi a játékokat (amit csak kiejt a


száján gyakran, mostanában már a nagyon drágákat ritkábban) meg elcseszi magának


minden szügségtelen dologra. Nagynéha el is mentek valahova az elején... a pénz nem


is elég, még overdraft-ba is bele megy. Most hogy külön mennek a szüleim elég


szűkösen fognak élni, legalább ez a játékdömping megszűnik.


Nagyon szeretném tartani a kapcsolatot az öcsémmel mindig, meg segíteni neki az


életben, stb. de ha egy kis összeférhetetlen degenerált lesz aki a saját nyelvén sem


beszél, akkor se vele nem fogok szóba állni, se az édesanyjával. Szerintetek mit


lehet tenni ilyenkor?


Elnézést a regényért.



2015. máj. 14. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag nem élsz otthon, a jövőben várhatóan még kevesebbet lesztek együtt, ezért gyökeres változást te egymagad nem tudsz elérni. Egy dolgot tehetsz, hogy te mindig következetesen a saját elveid szerint viselkedsz vele: csak magyarul társalogsz, nem engedsz a hisztinek semmiben.

Az anyagi lehetőségek beszűkülésével vélhetően megoldódik a problémák egy része, ha lát más mintát a gyerek (pl. tőled), gyakran megesik, hogy amint érettebbé válik, jó irányba fog változni.

Nálunk a tesóm fia volt irgalmatlanul elkényeztetve, amikor nyaranta vagy tavaszi szünetben nálam töltött pár napot, az első nap estéjére belesimult a normál kerékvágásba (7 évesen még nem akart egyedül fürödni pl., megmutattam, mi hol van a fürdőben, aztán otthagytam, simán letusolt önállóan), jól is érzi magát, szeret nálunk lenni. A gyerek is érzi, hogy nem kóser a rendszer, a következetes, szeretetteljes határozottság sokkal nagyobb biztonságérzetet nyújt neki, mint amikor minden rá van hagyva és a környezete úgy ugrál, ahogy ő fütyül.

2015. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyhe autizmus (gondolom, Asperger-szindrómáról van szó) nem "difi" és egyáltalán nem is gond, ezzel a gyerek csak kicsit más, de nem ártana utánaolvasni. Sok szakkönyv, önéletrajz és egyéb írás létezik erről. Az ebben érintetteknek nem nagyobb, hanem más igényei vannak. Van, amiben lassabban haladnak és van, amiben gyorsabban. Gond csak akkor van, ha ezt mentségnek, kifogásnak használják (nálatok van ez is, ha jól értem), vagy ha emiatt kevesebbre tartják.
2015. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

tipikus angol neveletlen gyerek az öcséd!ne csodálkozz!


anyád dolga szerintem, hisz te otthon sem vagy!

2015. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!