Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam duzzogni vagy mit...

Hagyjam duzzogni vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyobbik lányom elment reggel vizsgázni, húga (7éves) itthon van betegen, aki unatkozik.

Még régebben a nagyobbik kapott egy ilyen vacak öntözhető fűfejet a barátjától, ami azóta is a szekrényén állt.

A kicsi megkérte, hogy csináljuk már meg, mert nagyon szeretné kipróbálni, én meg belementem, hisz a nagyobbik kb lerakta és azóta os ott áll elfeledetten, talán leköti valamennyire és tudok takarítani, így megengedtem.

Hazajött a nagyobbik lányom, rögtön kiszúrta a hiányát és megkéredzte hova tűnt... Mikor elmondtam, hogy a húga rakott alá vizet + megöntözte, többször megkérdezte, hogy mégis mennyire tartom őt idiótának és ezt vagy 10x. Mert tud olvasni, ha meg akarta volna csinálni, akkor megteszi, de ez egy emlék és nem állt szándékában, amit tegnap a húgával is közölt. Ezután bement a tesójához, hogy kéri a tabletjét, mert a falhoz akarja vágni. Erre én is bementem, hogy hagyja békén őt (sírva markolta a tabletjét), és menjen a szobájába. Bement, hogy várja a húga bocsánat kérését és beismerését, addig nem hajlandó észrevenni és valóban levegőnek nézi, miközben zárja a szobáját. A húga meg nem hajlandó, mert el akarta venni a tabletet.

Komolyan annyira mérges egy 500 forintos kínai vacakért, hogy besértődik??? Most ott tartunk, hogy költözzön el, ha ennyire önző és irigy, erre csak anyitmondott, h jó, felhívott valakit, hogy áll-e még a szoba és pakol!!!

Ilyenkor mégis mi van???!!


2015. máj. 19. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem a 7 éves kisgyerek a hibás, hanem te, tehát neked kellene bocsánatot kérned a nagy lányodtól.
2015. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Te voltál a hibás, azt ő kapta valakitől, teljesen mindegy hogy mennyibe került, az egy emlék, neki fontos, nem viheti el a húga játszani.

Menjetek oda és a hugival együtt kérjetek bocsánatot.

2015. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Én szerintem hasonló korú vagyok mint a lányod, így talán az ő szemszögéből sikerül választ adnom. Tényleg hibáztál, mert illett volna megkérdezni, hogy odaadja -e .Legalább megvárni a vizsga végét és felhívni.

Nekem is rosszul esne. Ez olyan mintha kapnál egy személyre szóló csokit és direkt nem bontod fel, és mire hazaérnél már az egyik családtagod megette volna.

Nem nagy ügy, de azért rossz érzés hogy nem adnak ennyi privát szférát. És komolyan, más ajándékba kapott dolgait nem illik basztatni/használni az engedélye nélkül.

És szerintem ez nem önzőség, vagy irigység. Ha kapott valamit ajándékba akkor miért nem lehet annyival megtisztelni, hogy nem nyúltok hozzá?

Ha ennyire csak egy vacak kínai , akkor miért nem mentél el és vettél egyet ?

Szóval ebben neki adok igazat, főleg hogy utána még neki estél hogy költözzön el, meg önző..

Lehet csak rossz passzban van a vizsga miatt..

19l

2015. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem a 7 éves kislány a hibás, hanem te. Neked kellene bocsánatot kérned. Az egy emlék volt, nem az a lényeg mennyit ér.
2015. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Te mondtad, hogy költözzön el.

Nem az 500 forint szerintem itt a lényeg, de ezt bizonyára te is érzed hanem az emlék.


Hibáztál, neked kell helyrehozni, nem neki meg nem a húgának.


A nagyobbik lányod abban hibázott, hogy a 7 éves húgát akarja felelősségre vonni helyetted.


Te vagy a szülő ezt neked kell elsimítanod, odamész a nagyobbik lányodhoz, szépen elmondod neki, hogy hibáztál, sajnálod, ne a húgára fújjon, legyen szent a béke.

2015. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem illett volna megkerdezned, mielott hozzanyultal ahhoz a fufejhez. Szerintem kerj tole bocsanatot, aztan hagyd, hadd pakoljon, meg engedd el, hadd menjen. Ugyis vissza fog jonni, m majd rajon, h azert egyedul elni nem am olyan konnyu.
2015. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Téged otthon nem neveltek meg? Más cuccához NEM NYÚLUNK hozzá engedély nélkül, akármennyire is jaj, csak egy kínai vacak. Neki ez sokat jelentett, te meg simán odaadtad a húgának, mert jaj, mert kicsi meg jaj, mert beteg. Jó, a tabletes dolga már túlzás volt, de sztem nem ment volna idáig, ha felnőtt módon viselkedtél volna, és bocsánatot kértél volna tőle. Amúgy meg egy 7éves kiscsajnak mi a francnak tablet?

És ezek után még te fenyegeted őt, hogy takarodjon ki a lakásból, mikor te viselkedtél a legundorítóbb módon az egész bagázsból...

2015. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 acelsziv ***** válasza:
92%

"Ilyenkor mégis mi van???!!"

Mi van mi van.. Lelép a bolond anyjától aki nem tiszteli az ő magánszféráját és a tulajdonait az van. Jókora csöcsfej vagy az biztos. Annak a fűfejnek nem az értéke, hanem az eszmei értéke volt nagy, mert EMLÉK!

Miért nem vettél a kicsinek egy sajátot? Mit szólnál, ha valaki csak úgy elvenné az esküvői fotódat és begyújtana vele a kandallóban? Csak egy darab papírfecni 20 ft az egész... K u r v a g y o r s a n kérj bocsánatot a lányodtól.

2015. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7%

Na jo, azert ne essunk mar itt tulzasokba, h egy kinai fifejet eskuvoi fotoval hasonlitgatunk ossze, meg minden. Gondolom, akik igy felfortyantak, azok mind a kiscsajjal egy korosztaly, nem pedig az anyukaval :D


Mar kommenteltem a kerdest korabban, h illik az anyukanak is bocsnatot kerni a lanyatol, de a lany is lehetne nagyvonalubb, h megbocsatja, h a kishuga miatt elveve az a fufej, nem pedig ki lett dobva, vagy vmi mas gaz dolgot muveltek vele. Szoval azert a lany is lehetne kicsit onzetlenebb, akarmennyire is emlekrol van szo! Az meg aztan vegkepp tulzas, h koltozni akar. Szoval a csaj is tukorbe nezhetne a nagysertettsege kozepette.

2015. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
4. vagyok. 33 éves nő vagyok, nem hiszem, hogy a kislánnyal egy korosztály lennék :) Ez egyébként nem kor kérdése, hanem intelligenciáé.
2015. máj. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!