Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám újra iszik, mert...

Az anyám újra iszik, mert tönkretettem a kapcsolatát. Mit csináljak? Hogy hagyjam így magára?

Figyelt kérdés

Alkoholista sosem volt, csak szeretett bulizni, szórakozni járni. Igazából rám sosem figyelt, mindig azt csináltam, amit akartam, a szüleim kb. csak pénzforrások.

Szomorú, de ez van.

Aztán jött Anya új barátja/élettársa és Ő teljesen kicserélődött. Viszont ezt a kapcsolatot tönkretettem és azóta nagyon megváltozott, hétvégén is részegen jött haza, aztán ma elutazott és újra olyan, mint a kapcsolata előtt, csak ez valahogy rosszabb.


Nem azzal volt a bajom, hogy barátja lett, mert a válás engem hidegen hagyott, azóta már sok kapcsolata volt. Szóval nem ez volt a gond, hanem az, hogy a pasi az apámnak képzelte magát és nem fogta fel, hogy én nem olyan vagyok, mint a saját 17 éves lánya, hanem én másképpen nőttem fel.



Szeretném, ha Anya nem kezdene bele az önpusztításba újra, nem lenne folyamatosan távol tőlem.

Ráadásul én hamarosan egyetemre megyek, szóval elköltözöm itthonról és félek, hogy akkor mi lesz... Mert most még hazajön, mert itt vagyok Neki én, viszont akkor fogalmam sincs, hogy lesz az élete.


Mit mondjak neki?


2014. okt. 13. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Aki alkoholista - márpedig anyád az - annak csak ürügy kell az ivásra.


NEM te vagy az oka, csak rád fogja, mert neki ez a kényelmes megoldás.

2014. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Azért szerintem meg lehetett volna oldani, hogy megbeszéljétek anyukád volt párjával a dolgot. Akár kettesben, akár hármasban.

Viszont az, hogy tönkretetted a kapcsolatát...hát gratulálok.

2014. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem fogja rám, egyáltalán nem kommunikál velem. Vagyis de, de azok semleges témák.


Utolsó, szerinted nem próbáltam meg beszélni a pasival?

Amúgy se illett Anyához, ezt mindenki látta.

2014. okt. 13. 16:06
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
anyád alig várja, hogy elhúzz egyetemre. akkor legalább azzal kavar, akivel akar, és nem rondít bele a lánya.
2014. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznosra sikeredett választ.
2014. okt. 13. 16:15
 6/7 anonim ***** válasza:
sztem eléggé egyformák lehettek, úgyhogy nem gond ha távol lesztek!
2014. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

17 éves korban még a saját apja önkényes parancsait sem tűri hidegvérrel egy tini. Ha ehhez hozzáadunk egy újonnan képbe került férfit, akinek van egy 17 éves lánya, szóval tökéletesen meg van győződve, hogy ő tudja, mit kell tenni egy tinivel, kész a katasztrófa. Egyáltalán nem gondolnám, hogy a lány tette tönkre az anyja kapcsolatát. Az csak kettőjükre tartozik, ha a férfi nem akar beleszólni a lány életébe, nem is mérgesedik el a helyzet. Csak hát ő gondolom nagy mellénnyel úgy gondolta, mivel ő a férfi a házban, mindennek úgy kell lennie, ahogyan ő a saját otthonában megszokta. Egyáltalán ne vedd a szívedre, hogy emiatt szétmentek, itt te voltál az ürügy a férfi részéről a szakításra. Ha nem beléd köt, akkor máson vezeti le a dominanciáját.

Az egyetemig még van egy éved, addig teljesen újjá tudjátok építeni az életeteket. Úgy látszik anyád nem képes éretten kezelni a szakítást, vagy már annyira kiábrándult, hogy nem is gondol a jövőre. Egy év alatt regenerálódni fog, viszont ehhez az kell, hogy legyen mibe kapaszkodnia. Időt kell vele töltened, programokat csinálni, beszélgetni, és komolyan nyitni felé. Ha újra talpra áll, valószínűleg új társat is talál, és te már nem leszel a képben, hogy kompromisszumokat kelljen kötnöd egy idegennel.

2014. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!