Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha a szüleim...

Az normális ha a szüleim azért nem támogatnak anyagilag és egyéb dolgokban mert anno az ő szüleik se tették ezt velük?

Figyelt kérdés

Kifejtem...: Viszonylag jól élünk cserébe persze elég keményen dolgozik apukám méghozzá fizikai melót csinál. Simán beleférne ha kapnék zsebpénzt és az is, hogy többet foglalkozzanak velem. Jó a zenei érzékem mégsem irattak be sose semmilyen zeneiskolába mostmár 20 vagyok már nem ingyenes az oktatás most a pénzt sajnálják. 1-2 ismerősöm aki anyagilag úgy áll mint mi már kapott egy autót ha nem is örökbe amíg otthon él használhatja. Az útját/karrierét/tanittatását egyengetik a szüleik mióta élnek. Nekem alsós korom óta nem segítenek pedig ráérnének. Mikor ezeket megemlítem meg, hogy a gyerekkoromba sokkal több mindent megadhattak volna, mindig ezzel jönnek " Mi semmit se kaptunk a szüleinktől" Ez csak szerintem hülye kifogás?


Ha lenne gyerekem vagy lesz én végig azon

leszek, hogy megadjam neki azt amit akar persze bizonyos keretek között. Ha erre nem leszek képes és látom előre akkor inkább nem is vállalok majd gyereket de ez most itt nem is lényeges.



2015. máj. 21. 15:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
29%
20 évesnek zsebpénz? Viccelsz? :D
2015. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
41%

Ha jól értem az a problémád, hogy nem kaptál tőlük pénzt, se autót legalább kölcsön, nem fizetik a taníttatásodon felüli plusz hobbijaidat és elképzeléseidet, és még ők a szemetek? Az igen! Szuper csaj lettél! Csak gratulálni tudok nekik! Még így is sikerült egy hibás értékrendet belédnevelni, nem semmi!


Tudod, ideje lenne DOLGOZNI és akkor majd meglátod, mit is ér, amit apukád melózott végig egész életében!

2015. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Tanulok még + dolgozok heti 3x suli mellett ne nézz bölcsészkaros alkoholistának aki unalmába a büfészak helyett kocsmába megy... Azért várom el a zsebpénzt mert ismerőseim is kapnak két ismerősöm is kapott 20-23 éves koráig havi 30-45ezer forintot. + Van olyan ismerősöm aki havi 60-at kap. Én nekm 10-15 is elég lenne legalább, hogy 1x-1x kirúgjak a hámból és ne a saját pénzemből kelljen kaját venni ha nem volt elég az otthoni.
2015. máj. 21. 15:24
 4/41 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem ingyenes jelenleg az oktatásod? Hol tanulsz?
2015. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
55%

Tudod, a legnagyobb probléma, hogy te ELVÁRSZ.

És ez borzalmasan unszimpatikus nekem.

Tanuld meg az "elvárom" helyett a "köszönöm" szót!

Egyetlen nagy mázlid, hogy nem az én lányom vagy.

Komolyan mondom! N31

2015. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
43%
Aha. De mirefel vársz el bármit is? Azért mert mások is kapnak? Tehát ha ők a kútba ugranak akkor te is?
2015. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
42%

Elvárod?! Tudod, mit várjál el! Örülj, hogy enni kapsz, meg a rezsit nem fizeted, mivel dolgozol!


Simán mondhatnák azt is, hogy 18 vagy, dolgozó ember, tessék elköltözni, és a magad lábára állni, nem nálunk élősködni.

2015. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
42%
Tudod, amíg ingyenélő vagy, kihasználod őket a végtelenségig, még turkálsz is a pénztárcájukban, és elvárod, hogy a bulijaidat is fizessék. 3 helyett lehet 7 napod dolgozni és bejön az a plusz 10-15! Hajrá! Ideje felnőni! Épp ideje!
2015. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
38%
Osztom az előzők véleményét. Adj hálát a szüleidnek. Engem 16 évesen kidobtak otthonról. Na erre varrj gombot!
2015. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
39%
20 évesen sokaknak a bőr égne le a képéről, ha nem segítenének be a rezsibe, vagy legalább néha bevásárolnának, főznének odahaza. Nemám, még ők lejmoljanak otthonról! Szerintem nem büszkeség, ha valaki 20 évesen ennyire életképtelen. Ráadásul azt hiszed, hogy több vagy mint egy bölcsészkaros, borzalmasan nagy az egód és azt hiszed, jogod van leszólni másokat. Nem tudom, mi használna neked jobban, két atyai pofon, vagy az, ha kiraknának egy évre otthonról, hogy érezd, mekkora teher eltartani a kényelmes kis feneked.
2015. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!