Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, a Párommal élek alapvetően boldog párkapcsolatban. A családomért viszont annyit aggódom, hogy ez már lassan kihat az egész életemre. Nagyon sok gondjuk van, anyagi- és részben alhololproblémák is. Én pedig nem tudok nekik segíteni, és ez egyszerűen felőröl. Sok rossz döntést hoztak, talán a legrosszabb döntésük az volt, hogy összejöttek, és becsúsztam én. Ezt nem szokták emlegetni, de tudom, hogy csak emiatt maradtak együtt. Lassan mi is szeretnék családot, gyerekeket, de mindig beárnyékolják az újabb problémák, amikkel felhívnak. És ha nem tudnék róla, az nem segítene, ha meglátogatom őket, úgyis kiderülne. Lassan szeretnénk mi is családot alapítani, de mindig rettegek, hogy milyen újabb probléma jön elő a szüleimnél, amit végül én érzek kötelességemnek megoldani (ha egyáltalán meg tudom). Közben a Páromat - szerintem is jogosan - kikészíti, hogy akárhányszor meglátogatom a szüleimet, mindig sírva jövök el tőlük. Mindig mondja, hogy ne törődjek velük ennyit, felnőtt emberek, de ez nem ilyen egyszerű. Persze tudom, hogy azzal nem segítek, ha én készülök ki, de ha jó kedvem van, bűntudatom lesz, hogy hogy merek én örülni, meg pl. elmenni nyaralni, mikor a szüleim napi gondokkal küzdenek. De annyi pénzt meg nem keresek, hogy számottevően kisegítsem őket. És valamennyit muszáj félretennem, különben mi sem jutunk soha egyről a kettőre. Ha pedig néha mégis elfelejtem, hogy milyen rossz a helyzet, és nem törődöm vele, szinte azonnal történik valami, amitől csak még rosszabb lesz. :( Mindig azon aggódom, hogy mikor fognak egy kórházból felhívni, hogy a sok idegeskedés miatt valamelyikük infarktust kapott vagy ilyesmi. De már engem is teljesen kikészít az állandó aggódás.

2015. máj. 22. 13:53
 1/5 acelsziv ***** válasza:
100%

"Mindig azon aggódom, hogy mikor fognak egy kórházból felhívni, hogy a sok idegeskedés miatt valamelyikük infarktust kapott vagy ilyesmi"

A leírtak alapján erre neked nagyobb az esélyed.

EL kell fogadnod, hogy a szüleid felnőtt önálló emberek, akik életébe neked nincs beleszólásod. Ja, siránkoznak, mert tudják, hogy a balek lányuk úgyis ugrik és segít nekik. De ők mikor tettek valamit is azért, hogy jobb legyen? Azt írod alkoholproblémák vannak aztán azt, hogy anyagi gondok? Hát ne igyon és lesz pénz másra. Itt az igazán sajnálatra méltó ember a párod, akit ártatlanul tönkreteszel.

2015. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A párja sem korrekt, könnyű azt mondani a másik oldalról, hogy jaj hát felnőtt emberek.


Szülei, szereti őket gondolom, bajban vannak, aggódik értük, teljesen érthető, amit nem tesz jól az az, hogy saját magát hibáztatja a kialakult állapotért mert azt hiszi, hogy ő miatta tartanak itt a szülei, ha ő nem lenne akkor minden meg lenne oldva, elváltak volna útjaik, ki ki éli a saját életét.


Pszichológus, első körben...

2015. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 acelsziv ***** válasza:
100%

2: Adott kér szülő, akik benne vannak egy vacak helyzetben de látszik hogy harcolnak, mint a vaddisznó hogy kikerüljenek. Na az ilyennek lehet segíteni, mert maga is az úton van és te legfeljebb az időt spórolod meg neki.

De adott két szülő akik nyakig ülnek a lekvárban, úgy dagonyáznak benne mint a disznók és eszük ágában sincs kimászni, de sajnáltatni aztán tudják magukat. Az ilyennek bármiféle segítség olyan, mintha meg akarnál tölteni egy kulacsot aminek nincs feneke. Te meg csak őrlöd magad és megmérgezed vele a környezetedet is.

Melyik szituáció a kérdezőé?

2015. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a pároddal értek egyet. Elhiszem, hogy nem könnyű kikapcsolni ezt az érzést, de el kellene hinned, hogy nem a te felelősséged.
2015. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Harmadiknak: azt hiszem, pont valahol a kettő között vannak. De anyukám a jobb irányba húzna, apukám meg a rosszabba, és ezért visszahúzza/akadályozza anyukámat is.

2015. máj. 22. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!