Örökölheti a gyermek?

Figyelt kérdés
Ha az apja és a nagyapja is alkoholista,és mindkettőjük agresszív,és az anyja is elmebeteg,lehetséges,hogy a gyermek örökli?Neki is később kialakul valamilyen betegség,anyai ágon?

2015. jún. 3. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hajlama lehet rá.
2015. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Persze
2015. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Milyen betegsége van az anyjának?

Egyébként az alkoholizmus esetében a probléma az, hogy a gyerek könnyedén "eltanulja", hogy az alkoholhoz nyúlni megoldás lehet a stresszre, problémákra.

2015. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, de nem biztos.
2015. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Szerintem is meglehet a hajlam. De elsősorban a neveltetés számít.
2015. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Függőségi hajlamot örökölhet. Ez azt jelenti, hogy lehet, hogy nem fog italhoz nyúlni (mert ott a negatív példa) de ettől még lehet szerencsejátékos, társfüggő, mániákus ruhavásárló, drogos, egyszerű édességfüggő stb. Pótcselekvést kereshet, ha nem tudja megoldani a problémáit vagy bánata van és valamibe bele akarja fojtani.

Az agresszióra is lehet hajlama, de "elmebetegségnél" számít, milyen típusú betegségről is van szó. Pl. ha paranoid skizofrénia van, ott lehet. Ismerek is ilyen családot, ahol az anya szenved ettől és az egyik lánya örökölte.

Ezekre esély sajnos van, de arra is van esély, hogy teljesen normális lesz.

2015. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én el tudom képzelni, hogy ez elrettentő példa is lehet, szóval a gyerek nem hogy alkoholista nem lesz, de piára se tud nézni majd, mert látja, hogy mit tett a felmenőivel..

de ez nyilván nem biztos, embertől és neveltetéstől, környezettől is függ.

(de ez csak az alkoholizmus)

2015. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A hajlamot igen. Ettől tartok én is. Két nagyszülő alkesz, szülők alkeszek (egyikük már tíz éve nem iszik a gyógyszerei miatt, ugyanis paranoid skizofrén, két vérrokon depressziós (ebből egy öngyilkos lett). Én nem iszom, nem vagyok agresszív, de elfojtott agresszió van bennem, illetve 16 évesen volt öngyilkossági kísérletem, 22 évesen pedig depresszióm (ami magától elmúlt, amikor terhes lettem). Ennek 11 éve, erősebb vagyok, mint valaha, ettől függetlenül időről időre vannak erősen lehangolt időszakaim, erősen a depresszióra hajazva.
2015. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a génektől és a környezettől egyaránt függ, milyen személyisége lesz a gyereknek. Persze összetett a dolog, nincs olyan, hogy alkoholizmus gén vagy agresszió gén. Hajlamosító személyiségvonások viszont vannak. Hogy ezekkel mit kezd, megtanul-e figyelni rájuk, vigyázni, netalántán a saját maga és mások hasznára fordítani, az már neveltetés kérdése.
2015. jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9 vagyok, egy kis személyes kiegészítés az általános dolgokhoz: öröklődési alapon nekem is alkoholistának és erős dohányosnak kéne lennem. De egyik sem vagyok, és nem is félek, hogy az leszek. Nem a felmenőim vagyok. Én én vagyok, saját döntésekkel a saját életemben. Pont.
2015. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!