Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A szülők elváltak és van egy...

A szülők elváltak és van egy közös gyerek, ha az apa meghal és van hitele vagy valamilyen tartozása, azt örökölheti-e a gyermek? Ha igen, az ellen lehet valamit tenni, hogy ne örököljön?

Figyelt kérdés
Köszi előre is a válaszokat.

2013. aug. 13. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, örökölheti.


És igen, a gyereknek minden joga megvan, hogy lemondjon teljes egészében az örökségről. Ilyen esetben nem örökli majd a hiteleket (és semmi mást sem).

2013. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Nem hogy örökölheti-e, hanem örökli is.

De ha lemond az örökségéről a gyerek és az örökség fedezi a tartozás összegét, akkor minden jó. Amennyiben nem fedezi, akkor a fennmaradt összeget ugyanúgy az örökösnek kell rendeznie.

Ez van sajnos. A tartozást is megörökli az ember, nem csak a vagyont.

2013. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben lemond az örökös a teljes örökségről, akkor nem örököl tartozást akkor sem, ha az adósság több, mint az örökség. Ha egyáltalán nincs örökség, csak adósság, akkor is elég lemondani az "örökségről" és ekkor sincs adósság, ami tovább szállna az örökösre.
2013. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) közjegyzővel kell íratni egy lemondási nyilatkozatot?
2013. aug. 13. 23:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, majd a hagyatéki tárgyaláson egyszerűen lemondasz az örökségről és kész.
2013. aug. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 acelsziv ***** válasza:
Én anno amikor jött a levél a hagyatéki tárgyalásról csak küldtem egy válaszlevelet, amelyben kijelentettem, hogy lemondok az örökségről. 2 tanú és kész. Nem is kerestek többé.
2013. aug. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!