Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit vártok el a gyerektől...

Mit vártok el a gyerektől napközben, ha éjszaka dolgozik?

Figyelt kérdés

Anyám képtelen megérteni, hogy éjjel nem alszok. Tegnap pl nem hagyott délután aludni, mert áthívott valakit, és közölte hogy nem fekhetek le aludni amíg haza nem ér, mert be kell engednem az illetőt. Mindezt úgy, hogy tudta hogy éjjelre megyek dolgozni, és reggel korán keltem.

Ismerősöm is így járt, mikor hazaért reggel és ment volna aludni, az anyja betolta a porszívót a szobába mondván hogy nappal van, ilyenkor kell takarítani, ne lustálkodjon délig.

Ezt miért kell?

Ti mit vártok el attól a családtagtól, aki éjjel dolgozik?


2015. jún. 6. 17:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Én olyankor mindig igyekszem a lehet leghalkabb lenni a szoba környékén, hogy tudjon pihenni...


Tudom milyen, én is rendszeresen dolgozok éjszaka. Ilyenkor a férjem a hangos dolgokkal mindig megvárja, amíg felébredek.

2015. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor éjjel mennék dolgozni, a lehető leghangosabb tapló lennék a világon. Már bocs, de ha valaki ennyire nem képes figyelembe venni, akkor nem hiszem, hogy ha még tizedszerre is elmagyaráznád neki, akkor sem fogja/ akarja felfogni. Így esetleg megérti. Ha nem, akkor füldugó, oldja meg a saját kínjait egyedül. Az, hogy valaki az anyám/apám, nem lehet mindig azzal egyenlő, hogy azt csinál velem amit akar, nyeljem le, mert én vagyok a gyerek.
2015. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nálunk normálisak egymáshoz az emberek.

Az öcsém szereti az éjszakás melót, bagoly típus, több a pénz...

Reggel kiírják anyuék, ha esetleg el kell intézni valamit napközben (posta v. ilyesmi), megbeszélik, kinek mi a programja.

Az öcsém akkor ér haza, amikor anyuék indulnak, váltják egymást. Délelőtt alszik 2-3-ig, utána ha kell elindít egy mosást, felporszívózik, ha hazaért anyu besegít neki a főzésben.

Hétvégén igyekeznek csendben lenni, ha úgy esik, hogy neki aludnia kell. Ha nem délelőtt, majd kiporszívóznak délután...

Megértőek egymással, tudnak viszonyulni egymás munkarendjéhez, tiszteletben tartják a másik pihenését. Aki magától ezt nem érti meg... onnan költözni kell.

2015. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai munka után ugyanúgy jár a 8 óra pihentető, zavartalan alvás. Eleve nem lehet nappal ugyanúgy aludni :(



Őszintén sajnálom, hogy ennyire érzéketlen emberek között élsz :(

2015. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Rendezz bulit este 10-től reggel 6-ig mikor Te épp nem dolgozol Ő meg aludna. Aztán így járt...
2015. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

1.) én éjszaka jó hangosan mennék ezután dolgozni

2.) azért is aludtam volna az ismerős meg le lett volna tojva és a szülővel is közöltem volna, hogy legközelebb intézze úgy a barát látogatását, hogy ő is otthon van, különben hoppon marad megint

2015. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Halkan jegyzem meg, aki elmúlt 18 és napi 8 órát dolgozik, az NEM gyerek, hanem felnőtt!
2015. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%
Nyirja le a kertet
2015. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
# 7/7 Időpont ma 19:23 - A szüleidnek akkor is a gyerekük maradsz, ha már elmúltál 80 és még mindig élnek ők is. Ne lovagolj ilyen szavakon.
2015. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ritkán ugyan, de előfordul évente 1-2 alkalommal, hogy késő éjszakáig bent kell maradnom, és volt, hogy éjfél után értem haza. Én tudom, milyen, ezért igyekszem nem zavarni senkit, aki pihenni akar. Nálunk azok között vannak a családban kevésbé megértők ilyen téren, akik sose dolgoztak úgy, hogy a munkahelyen bent kellett lenni késő éjjel, de ők se mind. Aki valamilyen szinten ismeri ezt a csúsztatott napirendet, az egyáltalán nem problémázik.
2015. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!