Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálok otthon lenni, de nem...

Utálok otthon lenni, de nem mehetek el. Mit csináljak? 15/L

Figyelt kérdés

Apunak egy jó szava nincs hozzám. Rokkant nyugdíjas ezért nem jár dolgozni. Ő vigyáz a 22hónapos hugaimra akik ikrek. Szóval ő egész héten otthol van. Ha anya dolgozik folyton kiabál velem a legaprobb dolog miatt is. Nagyon hülye egy ember. Tudom hogy tisztelnem kéne mert az apám de egyszerűen elviselhetetlen.

Anyu néha tud kedves is lenni ha akar. Persze nem viszi túlzásba de követelőzni, parancsolgatni és aput leordítani profin tudja. Ha keveset szól hozzám akkor egész jól meg vagyunk ha épp nem ordítozik velem hogy ,,felesleges pénz kidobás vagy" meg hasonlók.

Egyszer kipróbáltam a vágdosást hogy meg értsem hogy mások miért csinálják. Hatalmas cirkusz lett 2 ici-pici kis csíkból. Azt mondta hogy intézetbe küld ha megint csinálom.

A szüleim tönkre tettek idegileg. Szóval vissza szoktam a vagdosásra és 1,5évig jártam pszichológushoz. A vágdosásról átáltam a koplalásra és a gyógyszerezésre. Ezekről még csak nem is sejtenek.

Szeretnék minnél kevesebb időt velük lenni de a hugaimhoz kell a segítség és mivel idén költöztünk nem ismerek senkit. Szóval otthon kell maradnom és reménykedem hogy anyu enged éretségizni és lehetek koleszos.



2015. jún. 17. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Enged-e érettségizni?? Őőőő ez fura xD

Talán mondanod kéne nekik, hogy akarod vinni valamire az életben, erre jó ok a "felesleges pénzkidobás" (persze mi sem tudhatjuk, hogy hogyan viselkedsz otthon)

Ettől függetlenül meg jó nagy ökör vagy ha saját magadat teszed tönkre emiatt...

2015. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit engem is tönkretesz a szülőm.


DE

1. Én normalusan etkezem.

2. Nem szedek gyogyszert.

3. Nem uvoltozok.

Nyugodtan es lazán kezelem, nem veszekedem, megtalálom mindenre a megoldast. Am 10 eves tesom van.


Javulast neked es a szuleidnek! Gratu az ikrekhez! ;)

2015. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Anyám 7x vetélt mire én össze jöttem. Elképzelte a tökéletes gyereket amilyen végül nem lettem. Ez hatalmas pofonként érte. Ezért szívja a vérem. Apu pedig mindenkivel bunkó. Kilencedikes vagyok és idény anyu annyira padlóra küldött lelkileg hogy hiába tanultam nem tudtam figyelni. Ehez társult még hogy hugaim születtek, koleszos lettem, középsulis lettem, költöztünk és tanulási nehézségekkel küzdök ennek ellenére nem kaptam fejlesztést vagy segítséget. Szóval buktam 3tantárgyból. Anyu ezért szakmunkásba akar iratni mert hülye vagyok azért mert epilepsziásan születtem (kb13éve tünetmentes vagyok)
2015. jún. 17. 14:31
 4/5 anonim válasza:
100%

Mindenképp próbálj barátokat szerezni, akár a neten, akár úgy, hogy elmész valahova. Próbáld megbeszélni a szüleiddel a dolgot, és mondd el nekik, hogy neked ez nem jó, és hogy mit szeretnél. Ha nem hajlandók meghallgatni, akkor talán írhatnál egy levelet, amiben elmondod nekik az érzéseidet. Vagy beszélj egy rokonoddal, aki tud segíteni. Ami a gyógyszerezést és a koplalást illeti, megértelek, viszont minél előbb fel kell hagynod vele, különben csak rontasz a helyzeten, és neked lesz rosszabb. Próbálkozz mással, ami eltereli a figyelmedet a fájdalomról, pl. sportolj, rajzolj, nézz animét/filmet/sorozatot, játssz, és hallgass zenét! És egy kisállat is nagy segítség :) Ha szeretnéd, velem is levelezhetsz, meghallgatlak, és próbálok segíteni, ahogy tudok :) Sok sikert!

15/l

2015. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az nem mentség, hogy azért buktál, mert tönkretesznek lelkileg. Ha állandóan vernének és nem hagynának tanulni, akkor megérteném, de itt nem ez a helyzet. Szokj rá, hogy suli után mindig beülsz a könyvtárba tanulni meg leckét írni egy pár órára. Akkor két legyet ütsz egy csapásra: pár hét alatt drasztikusan javulni fognak a jegyeid, és addig nem kell otthon lenned apáddal.
2015. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!