Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Konfliktus édesanyámmal,...

Konfliktus édesanyámmal, főként párkapcsolati téren: keresztbe tesz, valótlanokat állít, rajtam tölti ki a saját gondjait is. Megoldás?

Figyelt kérdés

Eleve nem jó anyámmal a kapcsolatunk, inkább éldegélünk egymás mellett. Én egyetemista vagyok, számomra nem is volt kérdés hogy továbbtanulok e, és a családomban is ez az uralkodó mentalitás. Szeretnék suli mellett dolgozni, de anyám azt se nézte jó szemmel, mikor lett munkám keresztbe szervezett (én otthon vigyáztam kisöcsémre, ő műkörmöshöz, fodrászhoz, szoliba és moziba járt a heti 2 napon, mikor dolgoznom kellett volna.) elég rövid karrier volt , és nem ez volt az egyetlen, szerinte felesleges suli mellett dolgoznom (anyagi helyzetünk se indokolja.) Így nagyjából rá vagyok utalva még két évig, míg le nem diplomázom és teljes állásban tudnék munkát találni.

Van egy nagyon rendes párom, anyám szerint is udvarias, kedves, látszik hogy szeret. Egy gondja van vele: párom asztalos. Neki ez a hobbija, imádja amit csinál, stabil munkahelye van, normálisan keres amit félre is rak. Tudom, hogy anyám keresztbetesz amiben tud, legyen szó munkáról, vagy éppen arról hogy néha a vizsgáim se érdeklik, mert körmöshöz menni fontosabb, néha ócsárol a rokonoknak, elviselem és nem szólok, mert vele élek, az édesanyám mindennek ellenére. Azonban fáj, ahogy a páromról beszél. Tudja hogy szeretem, beismeri hogy különösen jó ember, ismeri is egy ideje.. De fizikai munkát végez, válasszak valakit akinek minimum két diplomája van, az ilyen emberek csak tanulatlan parasztok, hagyjam meg az ilyen pasikat a "pattanásnyomogató (kozmetikus) vagy fodrász lányoknak, azok úgyis buták" én pedig keressek értelmiségit. Úgy érzem nem alapos, amiket hozzám vág, és fáj, veszekedni sem szeretnék vele, ezért hallgatok csak. Uszítja a rokonokat is, néha kisebb-nagyobb hazugságokat hallok vissza amiket anyukám terjeszt, csak hogy ellenszenvet szítson párommal kapcsolatban. Tudom, van nagyobb probléma, és így is hálás lehetek, hiszen a szüleimmel lakok, de egyre inkább bánt a helyzet, kezdek nagyon elkeseredni. Vagy csak naiv vagyok és tényleg 2 diploma után lehet valaki "ember"?

22/L



2015. jún. 22. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

először is állj ki a párod mellett és ne hagyd, hogy szidják. kiváncsi lennék, hogy anyukád mit dolgozik, mit tanult?

egyébként meg nem hiszem , hogy azt a világot éljük amikor a szülők választanak a gyerekükhöz "való" fiút, vagy éppen a végzettség miatt nem teljesedhet be két ember szerelme..

ha valakinek megvan a képessége arra,hogy tovább tanuljon és érdekli a dolog , akkor miért ne? de ha valaki talált egy olyan szakmát ami érdekli, akkor miért ne dolgozzon abban?

ez mindenki saját döntése, anyukádnak lehet véleménye de ne érdekeljen .

valóban jobb lenne, ha lenne egy kis kereseted, főleg most a nyáron, az segít a függetlenedésben, ha nem kell tőlük kérni, nem függesz annyira tőlük.

most nyáron nem hiszem, hogy heti 2 nap tudnál menni csak. és egyszerűen elmész dolgozni, ne érdekeljen anyukád hisztije, hogy miért ne menj.

2015. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Üzenem anyukádnak,hogy fodrász vagyok,mester,saját üzlettel,havi 400-500 ezer forint megmarad a fizetnivalók után,nincs hitelem,nem albérletben lakom,a párom számítógépekkel foglalkozik,szerelget,afféle mindenes,közel annyit keres,mint én.És remélem egyszer sem jön anyukád a szalonomba,mert haj nélkül megy haza.:)
2015. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írtad volna, hogy 22 éves vagy, akkor egy tinire gondoltam volna.


Ha ennyire nem jössz ki anyáddal, akkor miért nem költözöl el töle. Eleve nem értem, miért hagytad elveszni a munkádat - ha dolgozni kell menni, akkor egy értelmes ember megy, nem pedig hagyja magát lebeszélni ilyen-olyan indokkal.


Keress újabb munkát, amit az egyetem mellett tudsz végezni, és abból fedezd a tanulásodat.

Költözz külön - vagy vegél ki valahol egy szobát, vagy esetleg a barátodhoz -, és éld a saját életedert.


Anyád majd megoldja a saját problémáit - gyerek, mükörmös, stb. nem a te dolgod ezzel foglalkozni.


Az meg, hogy a barátodnak milyen végzettsége van, csak akkor lehetne lényeges, ha téged zavarna valamiért. Ha a barátod kellöen értelmes, müvelt valaki, akivel lehet beszélgetni mindenféle témáról, akkor ne foglalkozz mások véleményével.


Szerintem ideje lenne felnönöd és nem anyád szava szerint ugrálni.

2015. jún. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Először is, én lekevernék anyukának egyet, hogy mégis mit képzel? :D Idegesítő az ilyen. Amúgy a diplomás ember nem feltétlenül jobb, csak azért jó, hogy ott az a egy-két-három diplomája, sokkal jobban hangzik. :D De ha te a mostani párod szereted akkor legyél vele, anyukádnak semmi joga beleszólni. Szerintem ezt mond meg neki is.
2015. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kicsit ördögi körnek érzem. Általában én megyek az óvodába az öcsémért (4 éves), vele vagyok míg a szülők nem jönnek haza, nyáron is. Ilyenkor anyám rám csörög hogy hopsz, mégse jön haza (másik városban dolgozik, ide jár barátnőzni, szórakozni munka után), a testvéremet pedig nem lehet bezárni egyedül, nem ő az oka és nem szeretném ha neki kellene meginnia a levét az egésznek. Próbáltam kiállni magamért, de anyukám elég hamar felemeli a hangját, szerinte míg itthon lakok nincs beleszólásom, neki is jár a szórakozás, akkor költözzek el. Nagyon szeretnék is, akár párommal albérletbe, nem tudom kibírnám e még itthon ezt a két évet. A munkakezdés is körülményes így (sokat gondolkozok milyen rugalmasabb beosztásban tudnék dolgozni, akár heti több napot is, csak az "öcsi-idő" kerülendő.) Inkább lelkileg visel meg a civakodás, lehet azért szállt rá páromra mert rájött hogy ez fájóbb pont, mintha engem piszkálna. Attól is félek, hogy ha tényleg sikerülne (aktívan keresek diákmunkát egyébként), megteremteném magamnak az anyagi hátteret egy albérletbe költözéshez, nem mérgesedne e el anyámmal a viszonyunk. Aztán ki tudja, ha haza kéne jönnie munka után, rá maradna a mosogatás, mosást, teregetés, vasalás lehet elgondolkozna és tényleg javulna kettőnk kapcsolata. Valaki volt már hasonló helyzetben?
2015. jún. 22. 17:31
 6/9 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszolóknak, kicsit lelket öntöttetek belém, meg szerettem volna meghallgatni kívülállók véleményét, mert az ember képes elfogultan látni a dolgokat sokszor. Páromat így szeretem, jó látni hogy a hobbija lehet a munkája is, eszembe sem jutna emiatt elhagyni vagy egyáltalán felróni neki.
2015. jún. 22. 17:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem költöztök össze a pároddal?
2015. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amíg nincs fix, normális jövedelmem nem szeretnék. Bár párom mondta, hogy támogat anyagilag, eleinte fizetné ő az albérletet, mégsem szeretném, hogy ezért dolgozzon nap mint nap, még ideiglenesen sem szeretnék "eltartott" lenni. Természetesen amint találok munkát ez más lesz, és minél előbb szeretném az összeköltözést is megoldani. Kis részről pedig anyám felé is bűntudatom lenne, de tudom, hogy ezt magam mögött kell hagynom, mert ha hagynám akkor még nagyon sokáig rángatna dróton.
2015. jún. 22. 18:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

mar bocs de anyad jo nagy paraszt

a sajat szorakozasa fontosabb mint a gyerekei es kozben meg lehulyezi azokat akik a hajaval es kormeivel foglalkoznak.

a megoldas hogy szeded a satorfad MINEL HAMARABB, es minimalisra csokkented a kapcsolatot.

2015. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!