Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kezel le a saját anyám?...

Miért kezel le a saját anyám? Pedig én annyira szeretnék vele jóban lenni, bármiről beszélgetni.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Rengetegszer próbáltam nyitni felé, a legkülönfélébb témákról mesélek neki érdekességeket, megosztottam vele a terveimet némi tanács és bátorítás reményében. Örömmel megmutattam neki a rajzaimat, kerámia tárgyaimat, amikkel hosszú órákig, sőt, napokig dolgoztam. Próbáltam ütős saját vicceket is mondani neki, mint pl. M(indig) I(gazad) V(an) = MIV (római szám) = 1004 az okoskodó emberek száma. Ezekre mindig néma hallgatással (mintha a falhoz beszéltem volna), vagy egy "aha"-val válaszol. Mással nagyon jól elvan, elbeszélget, nevet a viccein.

Az első nagyobb kerámiatárgyam (egy angyal, amit fél év kerámiázás után készítettem, és Karácsonyra kapták a szüleim) egy polc sarkában, teljes takarásban, leghátul porosodik.

Azt se vette észre, hogy annak idején színkettes (ebből sok csak kegyelem-kettes volt) tanulóból lettem 4,5 átlagú tanuló, és az érettségim is 4-es átlagú lett.

Sosem mesél nekem semmiről, a problémáiról se, pedig már 20 éves vagyok.

Mindig azt védi, aki bánt, átver, lenéz stb. Szerinte az mindig jogos.


Folyamatosan magamban keresem a hibát, és nem tudom, hogy mi az.

Ő ezt csak azért sem akarja elmondani, csak azt mondja folyton, hogy bízzak magamban. Ha a saját anyám (és hozzáteszem, nem csak ő, de ez most mellékes) úgy kezel, mint egy nem is tudom mit, akkor mégis HOGYAN?


Ma megelégeltem ezt a lekezelést, és amikor kérdezni akartam tőle valamit, vagy ő szidott le valamiért, akkor elég bunkó stílusban tettem.

Megjegyzést is tettem rá: "unintelligens emberekkel én nem beszélek". Többek között azért, mert halál komolyan veszi a f*sbúkos városi legendákat, amik nyilvánvalóan nem igazak (pl. hogy a Samsung okos TV-k kameráján keresztül megfigyelik a tulajdonosokat)!


Szégyellem, amit tettem, de "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten" alapon történt. Kicsit vissza akartam vágni neki.


Persze kicsit sem nézett magába, helyette ma már nem akar hozzám szólni, mert felidegesítettem.

Megint én vagyok a gonosz... na persze.



Miért nem akarja végre felfogni, hogy nekem ez baromira rosszul esik?

Barátaim a zárkózottságom, a különcségem és a kicsi társas igényem miatt nincsenek. (Napi 1-2 óra igazán tartalmas beszélgetés tökéletesen megteszi. A maradék szabadidőmben inkább olvasok, írok vagy alkotok valamit, amit MÁS ÉRTÉKEL.)

Párkapcsolatot jelenleg nem akarok, mert néhány hete szakítottam a barátommal. Ehhez kell még némi idő számomra.


Van kettő pszichiátriai problémám is, melyek nagyban megnehezítik az ismerkedést.

Egyik az autizmus - ez a szándékok felismerésének, reakciók kiszámításának nehézségét, beszűkült érdeklődést, szemkontaktus kerülését okozza, emellett furcsa mozgásokkal is jár.

A másik a szociális fóbia (a sok bunkó ember miatt alakult ki másodlagosan): állandósult szorongás, félelem a negatív véleményektől, udvariatlanságtól, agressziótól és kényszeresség (ruha órákig való válogatása, állandó hajigazgatás).

Rendszeresen szedek szorongásgátlót (Escitalopram), de így is havi 2-3-szor sírok a felgyülemlett feszültség miatt, és 50%-ra le vagyok százalékolva az autizmusom miatt. Szóval nem vagyok egy könnyű eset.

Első blikkre nem lehetek túl bizalomgerjesztő, pedig rendes ember vagyok.

Mindenkinek nehéz olyasvalakit találnia, akire számíthat, de így... szinte egyenlő a lehetetlennel.


Kirándulni, fagyizni menni, társasjátékozni se hajlandó velem, helyette azon az átkozott Facebook-on lóg, és a Candy Crush-sal játszik.



Jogos az, hogy évek után már nem bírtam tovább?


(Tudom, vannak komolyabb problémák is családon belül. De mindenkinek a saját gondja a legnagyobb, mert azt éli át nap mint nap. Szerintem.)



2015. jún. 22. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Neked minél hamarabb el kell otthonról kerülnöd. Az "otthon" csak idézőjeles, ugyanis nyilvánvaló, hogy ilyen "szülő" mellett, nem otthon ez számodra.



Járj el inkább sportolni,napi 1-2óra és jobb lesz a stresszkezelésed, nem fogsz annyira szorongani és sírni sem.


50% leszázékolás pedig sajnos nem sok,mert gondolom pénzt alig kapsz érte az államtól, és örökre megbélyegeztetted magad,magyarán rokkantnak minősülsz 20 évesen. Szerintem mérlegelj, hogy hogyan tudnál mégis fejlődni,elkerülni otthonról és önálló életet élni, mert amíg a "családod" lehúz,ne számíts jóra.

2015. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

"Próbáltam ütős saját vicceket is mondani neki, mint pl. M(indig) I(gazad) V(an) = MIV (római szám) = 1004 az okoskodó emberek száma. Ezekre mindig néma hallgatással (mintha a falhoz beszéltem volna),"


Hát mit ne mondjak, én sem szakadtam meg a nevetéstől, ez egy nagyon gagyi vicc. Aztán kis rajzocskákat és kerámia köcsögöket adsz neki, mint egy nyolcéves, majd csodálkozol, hogy nem kezel téged felnőttként, vedd már észre magad.

2015. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

2# szerintem Te vagy egy nagy köcsög, már ne haragudj.

Alapból elvárható a szülőtől, hogy értékelje amit a gyermeke ad neki szívből. Amikor én elkezdtem zenélni tanulni, árgus szemekkel lestek rám, pedig biztos az elején nem volt túl élvezetes.

Kérdező: Szerintem anyukád önző, és frusztrálja a pszichés problémád, nem tudja kezelni, és inkább kicsit menekül előled. Szeret, csak homokba dugja a fejét. Ha valóban ilyen betegséged van, a szülőt már fel kellett volna világosítani erről egy szakembernek, de ehhez neki kellett volna hozzájárulni, vagy utánajárni. Szerintem ne add fel, úgy érzem eléggé intelligens vagy, és nem lesz problémád az életben. eljön mindennek a megfelelő ideje, csak talán nálad kicsit nehézkesebben.

2015. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2


Mégis kinek képzeled te magad, hogy egy elkeseredett embert, aki feltett egy normális kérdést, kigúnyolsz és megalázol mindenki előtt? A százalékodat elnézve nem csak nálam csinálod ezt!


Én jónak találtam azt a viccet, ezért gondoltam, megosztom vele.

Nem találod viccesnek? És? Nem érdekel, mivel nem is ismerjük egymást!

Ezért azt se tudod, milyen "rajzocskákat és kerámia köcsögöket" készítek. Lehet, hogy teljesen másmilyeneket, mint amilyet elképzeltél.


Abba kéne már hagyni ezt...

Adok egy tanácsot.

Szemétkedjél vele, ő neki úgysem fáj: www.cleverbot.com

2015. jún. 22. 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:

El foglak keseríteni. Érettségizett fiatal felnőttnek a bajaival együtt is inkább kifelé kell már nézegetnie az eredeti családjából, és a kortársaival építgetni a kapcsolatát. Majd ha kialakítottad a saját felnőtt énedet, akkor egy új dimenzióban, fiatal felnőttként a középkorú szülővel, újra tudtok majd beszélgetni, de már másról, és másként, mit idáig.

Aki a szorongásoldódat írja, azt kérd meg, hogy javasoljon számodra egyéni és csoportos terápiát is. Kemény munka lesz, de megérné. A legjobbakat!

2015. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Folyamatosan magamban keresem a hibát, és nem tudom, hogy mi az.

Ő ezt csak azért sem akarja elmondani, csak azt mondja folyton, hogy bízzak magamban. Ha a saját anyám (és hozzáteszem, nem csak ő, de ez most mellékes) úgy kezel, mint egy nem is tudom mit, akkor mégis HOGYAN? "


ez viszont kulcsmondat.

egy teljesen átlagos gyermek sem érik meg felnőttre ha az anyja nem bíztatja, bátorítja korábban és ezzel segítve a leválást, önállósodást.

valószínű anyud kimerülhetett, esetleg a munka és háztartás mellett inkább leül a face elé, minthogy még kirándulni, meg társasozni. a face felér egy agykikapcsolással sokszor, amikor nem halad az ember sehova, csak megáll az élet.


kérdező közösségbe kellene járnod, esetleg hasonlóakhoz hozzád, hogy baráti kapcsolataid legyenek, mert kortársaid más oldalról tudnak megérteni mint anyud.

2015. szept. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
gondolom még mindig bántja, hogy beteg gyereke született. Sokan nem tudják feldolgozni, nem rosszból írom. Sajnálom.
2015. szept. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mai napig nem tudja, hogyan álljon hozzád,szerintem túl bonyolult lélek a tied egy ilyen egyszerű embernek. Valahogy az én kapcsolatom is ezért vacak anyámmal. A 2es válaszolónak üzenem: ha majd gyereke lesz (mert gondolom ilyen parasztnak nincs még) akkor majd ő is örül az utolsó papírfecnire firkált szivecskének is, mert azt a gyermeke készítette. De addig tartsa meg a tahó megjegyzéseit. Kérdező: sürgősen heverd ki a barátodat, és ne félj olyan embert keresni, aki elvisz téged anyudtól végre!
2015. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Lehet, hogy neked már annyira nem aktuális, de másnak még lehet segíthet az én tapasztalatom. Én is kb ugyanebben a helyzetben vagyok édesapámmal, csak annyi különbséggel, hogy én nevelőszülőknél vagyok, akikre úgy tekintek mintha a saját szüleim lennének.

Én úgy oldottam meg a problémámat apukámmal, hogy gondoltam ha ő nem érdeklődik irántam, akkor majd én fogok iránta. Egy ideig zaklatásnak vette, mondván hogy belemászok az életébe. De rájött, hogy én ezt csak azért teszem, mert tényleg érdekel, hogy mivan vele. Már odáig eljutottunk, hogy amikor pár hete ételmérgezés miazz kórházban voltam, elkezdett értem aggódni és nevelőapukamat hivogatta. Szóval szerintem bárki aki ilyen helyzetben van az ne adja fel soha sem a reményt, mert bármikor megtörténhet a csoda...

2017. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!