Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás előtt állunk, van egy...

Válás előtt állunk, van egy 10 hónapos fiunk, akihez mindketten nagyon ragaszkodunk. Mi lenne a legjobb megoldás a szülői felügyelet megosztására?

Figyelt kérdés
Próbáltam tájékozódni a közös felügyeletről, nagyon szimpatikus, sok helyen működik, de úgy látom, hogy ilyen kicsi gyereknél nem megoldható, csak minimum ovisnál, aki ugye eleve otthon sincs már napközben, és mindkét szülő dolgozik. Hisz nálunk a férjem dolgozik, ráadásul két műszakos rendben (6-14, 14-22), én meg GYED-en vagyok itthon a gyerekkel. Ráadásul még szoptatom. Én a lehető legkevésbé akarom őt "kizárni" a gyerek életéből (a sajátomból annál inkább, tehát kerülném az "állandóan együtt vagyunk, mint azelőtt" típusú helyzeteket is), mi lehet jó megoldás? egyikünk sem szeretné, ha a gyereknek csak "vasárnapi" apja lenne. Az hogy működhet a valóságban, hogy most többet (folyton) van velem, ezt meg is szokja, és mikor nagyobb lesz, mégis félig az apjához költözik? Valakinek van hasonló tapasztalata?

2015. jún. 23. 16:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
27%
a legjobb az lenne ha nem válnátok el.
2015. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Igaz,mi végül nem váltunk el,de mikor nagyon úgy állt a dolog,akkor úgy beszéltük meg,hogy annyit lesz az apjával amennyit csak lehetséges,tehát valahogy úgy,hogy hétvégén egy egész napot,hétköznap meg akár 2-3 alkalommal is elviheti 1-2-3 órára (sokat dolgozik,ezért csak ennyire) én nem mennék bele a közös felügyeletbe mert Vekerdy szerint sem jó ez,hanem az a jó,ha van egy stabil helye,otthona a gyereknek (ez lenne nálad) és egy külön szobája apánál akivel olyan szorosan tarthatják a kapcsolatot ahogyan csak szeretnék.Én ezt látom a legideálisabbnak,mert ez a gyerek érdeke.
2015. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Másodiknak igaza van.

Gondolj bele szegény gyerek helyzetébe... közös felügyelet esetén nincs egy fix otthon az életében, hurcolják ide-oda, teljesen gyökértelen lesz így. Csak kamasznál tudom működőképesnek képzelni a dolgot, de ott is elég sanszos, hogy az engedékenyebb szülő felé húzna mindig, nem lenne számára egészséges a helyzet.


Én is amondó vagyok, hogy szépen ütemezetten, gyakori rövidebb-hosszabb láthatásokkal megoldható, hogy az ő kapcsolatuk se hűljön ki, de később sem érdemes erőltetni a közös felügyeletet, ha elég nagy lesz a gyerek magűától el fogja tudni dönteni, éppen kinél szeretne lenni.

2015. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem viszont nagyon jó lenne a közös felügyelet, pont a férjed munkarendje miatt!


Délelőttösként délután vihetné el szabadon pár órára, délutánosként pedig délelőtt vigyázhatna rá, jobban be tudná osztani az idejét. Hétvégén nála aludhatna 1-1 napot, persze csak ha már nem szoptatod, és ha a kicsi is szeretné (lassan már úgy is elkezd beszélni és tudja mondani, hogy szeretne-e apánál aludni vagy sem:)

2015. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
A 2.-3. tévedésben él... a közös felügyelet nem azt jelenti, hogy a gyereknek MUSZÁJ x hetente átköltöznie az egyik szülőtől a másikhoz - csak ha a szülők ebben egyeznek meg! A lakhelye lehet a közös felügyelet ellenére is ÁLLANDÓ, viszont mindkét szülő egyaránt jogosult a gyerek ügyeinek intézésére, nem kell külön engedélyt kérni a másiktól és akkor viszik a gyereket, amikor akarják.
2015. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Én inkább a kérdezővel értek egyet, annak a gyereknek csak jót tesz, ha az apjával is ugyanannyit van. Nem gyökértelen lesz, hanem lesz két otthona. Ilyen pici korban viszont még tényleg nehezen kivitelezhető. Hétköznap párszor vigye el néhány órára, hétvégén meg aludhat nála egy éjszakát, a szoptatás ellenére is. Aztán ha már nem szopik, akkor viheti többet is. Az első pár évben az együtt élő szülőknél is az anya van többet a gyerekkel, hiszen az apja dolgozik.
2015. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is van a családomban, aki gondolkozott a megosztott felügyeleten - heti váltással - (mondjuk náluk már 4 éves volt akkor a kisfiú, és nagyon apás), de beszéltek egy gyerekpszichológussal, akinek az volt az álláspontja, hogy nem jó a gyerekeknek, ha "kétlakinak", és nincs egy stabil, fix otthonuk, ahonnan kimozdulnak - bármilyen gyakran - a másik szülőhöz, és ahová hazamennek.


Ettől függetlenül biztos vannak családok, ahol ez beválik, meg nyilván mindkét megoldásnak van előnye is és hátránya is. De egy 10 hónapos még rettentő pici ehhez, még akkor is, ha a férjed esetleg össze tudná egyeztetni a munkájával.


Szerintem most annyit tudtok tenni, hogy az édesapja is minél több időt tölt vele, hogy minél erősebb kötődés, érzelmi kötelék alakuljon ki köztük.

2015. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
19 hónapja még nem éreztétek, hogy valami nem oké a kapcsolattal?
2015. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
A 8-as kérdése bennem is felvetődött...
2015. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon sokat nem tudsz pattogni ebben a helyzetben. Nem tudom miért váltatok el (te hibád vagy ő hibája-bár én sejtem hogy a férjed volt a ludas, m1).

Mivel szoptatod, kétlem hogy nem nálad lesz elhelyezve. Ehhez meg majd apuka szépen alkalmazkodik, ha akarja látni a gyermekét.


Könyörgöm, ne a férjed, hanem a gyereked jólétét tartsd szemed előtt, és ha kell tedd félre a női büszkeséget (szintén a gyerek érdekében).


Egyenlőre bőven elég szerintem ha kétnaponta látogatja vagy háromnaponta, felmegy hozzád vagy fél órára, órára, utána meg már mikor nagyobbacska lesz meg közös programok.

Jelenleg mit csináljon vele közös programot? :))))

2015. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!