Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Augusztusba betöltöm a 18....

Augusztusba betöltöm a 18. életévemet, fogok még gyerektartást kapni?

Figyelt kérdés

Nappalin tanulok, szakközépiskolás vagyok és még 2 évem van az érettségiig. Nem jó a kapcsolatom az apámmal, pontosabb 2 éve nem is beszéltem vele. Szüleim válásakor én még pici voltam (9 hónapos) akkor úgy egyeztek meg, hogy kezdetben apa jöhet hozzánk, majd később ha nagyobb leszek 2 hetente vasárnap elvihet. Baba koromban nem látogatott 3 évesen vitt el először az új családjához. Később is így volt, de sokszor hazudott mondta, hogy jön majd értem aztán semmi sem lett belőle, volt hogy hónapok is elteltek amikor eszébe jutottam, hogy jajj el kéne vinnie...

Olyan 13 éves koromba ezt meguntam és inkább már én mondtam le ezeket a két hetenti dolgokat, mert nem szerettem, utálom a családját, ők is engem, nem láttam értelmét.. Most ott tartunk, hogy 16 évesen beszéltem vele utoljára, akkor is csak facebookon. És tudom, hogy önző vagyok, ítéljetek el nyugodtan, de szükségem van a gyerektartásos pénzre, és félek, hogy augusztus után nem fogja küldeni (pontosabban levonni a fizetéséből).

18 éves kor után már tényleg csak rokontartás van?

Érdemtelenségre fog hivatkozni?

Én mit tehetek? Ha nem küldi mehetek bíróságra?


2015. júl. 1. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Hivatalosan nem kéne küldenie. Nem hivatalosan: van ismerősöm aki már 19 is elmúlt, leérettségizett, 4 éve nem áll szóba az apjával, de az még mindig küldi a havi 20 ezret. Szerintem teljes mértékben apádtól függ. Ha magában úgy ítéli meg, hogy legalább ennyivel támogat mondjuk míg nappalira jársz, az tök jó. De elvárni nem lehet tőle. 18 év felett rokontartás van, de annak feltételei is vannak.
2015. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak rokontartás van, és igen, ha nem tartjátok a kapcsolatot (a te hibádból), akkor érdemtelenségre hivatkozva kérheti a megszüntetését.
2015. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád intézkedhet sztem. Lehet, hogy megpróbál érdemtelenségre hivatkozni, de nem hiszem, hogy ez bárkit meghatna, ő se nagyon kapaszkodott a kapcsolattartásért. Amíg nincs szakma a kezedben, amivel eltarthatod magad, addig van tartási kötelezettsége. Amire érdemes figyelni, hogy önhibádból ne csússzon a képzés (ne bukj meg, igazolatlanjaid ne legyenek pl.), mert ebbe még bele lehet kötni.


[link]

2015. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Gyerektartás megszüntetése iránti kereset


Amennyiben a gyerektartás összegéről a bíróság döntött korábban, úgy külön keresettel kell kérni a bíróságtól, hogy szüntesse meg a gyermektartásdíj fizetési kötelezettséget.


A keresetben meg kell említeni és indokolni, hogy a nagykorúvá lett gyerek hol dolgozik, saját jövedelemmel rendelkezik és emiatt a gyermektartásdíj fizetése szükségtelenné vált. A nagykorú gyerek munkába állása ugyanis a tartás megállapításának alapjául szolgáló körülményeket lényegesen megváltoztatta."


Ha még 2 éved van az érettségiig és nem is továbbtanulásról van szó, szerintem nem fogják csak azért megszüntetni a gyerektartást, mert 18 lettél és nem beszéltek. Mert tény, elmehetsz dolgozni ha elmúltál 18, de 8 általánossal maximum a tescoba vesznek fel árufeltöltőnek vagy kiállhatsz az utca sarokra. Egyébként gondolom azért van még két éved az érettségiig, mert nem 14 évesen kezdted a középiskolát.

2015. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el:

www.drgaaledina.hu/szakteruletek/gyermektartasdij

2015. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az új, 2014.03.15-én hatályba lépő családjogi törvény a gyermektartásdíj vonatkozásában számos módosítást eszközölt, a régi szabályokat pontosítja, kibővíti és igyekszik a mai kor igényeinek megfeleltetni. A legtöbb változás a gyermekek érdekét szolgálja, biztosítja az eltartáshoz való alapvető jogát.


A törvény vélelmet állít fel a kiskorú illetve a nagykorú és középiskolai tanulmányokat folytató gyermeknek a tartásra való rászorultsága mellett, vagyis nem kell külön bizonyítani, hogy a gyermek a tartásra rászorul. Ez a vélelem akkor dönthető meg, ha a gyermek személyes életkörülményei, jövedelmi viszonyai folytán képes a saját eltartásáról egészben vagy részben gondoskodni. A vélelem felső korhatára 20 év – tehát ennek betöltését követően a középiskolai tanulmányok folytatása ellenére a bizonyítási teher a gyermeken van."


Nem rokon-, hanem gyermektartás jár, amennyiben középiskolás vagy (és 20 éves korodig az leszel), bizonyítanod sem kell azt, hogy rászorulsz.

2015. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

18. év után is jár, ha még a középiskolai tanulmányaid végzed 20 éved korodig.


4:214. §


A kiskorú gyermek tartásra való rászorultságát vélelmezni kell. Ez a vélelem a gyermek nagykorúságának betöltése után is - legfeljebb a huszadik életévének betöltéséig - érvényesül, ha a gyermek középfokú iskolai tanulmányokat folytat.

2015. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes vagy. Apádat lexarod, de a pénze kell.
2015. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, az apja is leszarja, ha jól látom a történetet.
2015. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

"Utolsó, az apja is leszarja, ha jól látom a történetet."


Igen, de legalább nem követel a gyerektöl pénzt ezért!

2015. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!