Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a húgomnak aki még tanuló...

Ha a húgomnak aki még tanuló megromlott az anyjával a kapcsolata, hol kell kérvényeznie hogy a családit és a gyerektartást az ő számlájára utalják és ne anyánk vegye fel a pénzt?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 22. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Mégis milyen alapon???


A családi és a gyerektartás is a gyereket NEVELŐ szülőnek jár a gyerek tartására, nem pedig a gyereknek zsebpénznek.

2015. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
De van olyan helyzet amikor a gondviselő magára költi a pénzt vagy nagy részét a gyerektől meg megvonja az anyagiakat.. A gondviselőnek jár de nem saját magára
2015. ápr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a húgom önellátó akar lenni két hónapjha nem volt otthon inkább a koleszban maradt ,anyánk nem fizeti rendesen a kajáját sem.

a pénzt egyáltalán nem rá fordítja.holnap lesz egy vizsgája húgomnak és megérte tegnap anyánkat hogy vigyen neki fehér inget meg kaját,erre a lány testvérünk ment be és egy szatyor szennyest vitt neki 2 szelet szalámit meg egy kiflit ezért kérdem hogy hova lehet fordulni

2015. ápr. 22. 18:38
 4/10 A kérdező kommentje:
sírva beszélt telefonon,amikor én is koleszos voltam az én kajámat sem fizette rendesen,párszor szóltak a konyhás nénik is hogy nekem nem jár kaja,se reggeli se ebéd se vacsora.nagyon szar helyzet és ciki is mikor nem vagy haza járós se pénzed se kajád és így feküdj le aludni.nekem szerencsém volt csak egy napig voltam így mondtam a konyhásoknak hogy akkor besegítek de anyunak nincs pénze kifizetni a menzát,holott csak 10 000 ft volt egy hónapba
2015. ápr. 22. 18:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Hány éves a húgod?
2015. ápr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
18 éves lett március 26-án
2015. ápr. 22. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Ebben az esetben gyámhatóság. Kérje a gyerektartás rokontartásra való módosítását (vigyázat: a rokontartás nem kötelező! Ha "apucival" nem tartja a kapcsolatot, az már bőven elég ok, hogy ne kelljen fizetni).


Családit akkor kérheti a saját nevére, ha a bejelentett lakcíme vagy tartózkodási helye nem azonos a szülő/gyám címével.

A koli nem tudom, hogy tartózkodási helynek minősül-e. Szerintem nem, mert a középiskolai kolik nem tartanak egész évben nyitva a diákok számára (nyárra általában nem lehet bent maradni...).

2015. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
huuu akkor ez bonyolultabb mint gondoltam.apánk börtönben van így láthatás sincs de szerintem neki utalna ha ezt megtudná ,ha a családit csak így kapja meg akkor arról aszem le kell mondania.és ha család védelmisekkel beszélünk?
2015. ápr. 22. 19:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért, te hol laksz?

Ha nem anyukádnál, akkor ha átjelentkezik hozzád a húgod, a családi kérdése mindjárt megoldva.

2015. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

A kollégiummal beszéljetek mindenképp szerintem a családi simán elintézhető, nekem legalábbis ment.

A koli megengedte hogy tartózkodási helynek bejelentsem, és így már igényelhettem saját jogon csak egy kérvény volt a MÁK felé.

Gyerektartás tényleg nem jár már, helyette rokontartás van amit meg fognak ítélni akkor is ha a húgod nappalin tanul.

2015. ápr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!