Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szingli fiatal férfi...

Egy szingli fiatal férfi nevelheti a gyerekét?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, a lényeg, kiderült hogy van egy 4 éves kislányom.

Velem volt egy egész hónapig, annyira okos és értelmes kislány, semmiért soha nem nyafogott vagy hisztizett. Az utolsó előtti közös napunkon tudtam meg. Most elvitte az anyja és szerinte nincsen jogom a saját lányomhoz. Mert eddig egyedül nevelte és nincsen szükségük rám. Ő idősebb sokkal nálam, sokat dolgozik szóval alig foglalkozik vele, mégis engem húz le. Értek a gyerekekhez, a legfiatalabb öcsém most lett 7 éves. Gyerekekhez vagyok szokva, szegről végről összesen van 8 tesóm.

Egy ideje egyedül élek és annyira megszoktam hogy itt van/volt velem, és most eszméletlenül magányos vagyok.

25 éves singli férfiként van jogom nevelni a lányomat? Van megfelelő anyagi háttérem is. Oké, ő jobban keres, de ez mit ér ha foglalkozni meg nem tud vele?


2015. júl. 9. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Beszélj ügyvéddel,és kérvényezt a közös felügyeletet.
2015. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nah, pont ezt a filmet néztem valamelyik nap, de már nem emlékszem a címére! :-D
2015. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

A közös felügyelet jó ötlet. Tudtommal nem nagyon ítélnek apának gyereket, csak ha az anya anyagi körülményei rosszak vagy iszik, drogozik.

Szóval ha csak magadnak akarok, akkor nincsen sok esély, és meg fiatal is vagy nagyon.

2015. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Látni van jogod, főleg hogyha fizetsz is utána.

De csak akkor veszik el az anyukától, ha valami nagyon durva dolgot csinál, ami veszélyezteti a gyerek fejlődését, épségét, pl. pszichiátriai beteg, drogozik, alkoholista, koszos, nem kap enni a gyerek, bántalmazza, stb.

2015. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Miért ne nevelhetné?

A bátyám 22 éves volt, amikor az unokaöcsém született. Azóta ő neveli. Kb. 5 évig egyedül.

Nem mindig a nő érdemli a gyereket. Főleg ez a patkány nem, aki önként lemondott róla, mert inkább szórakozni és élni akar. Azóta sem kíváncsi a fiára. Hiába keres jól, jobban, mint a tesóm.

2015. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

mivel nem is tudtad,hogy van gyereked, az anyuka jogtalanul mondja, hogy eddig nem foglalkoztál vele, akkor ezután se..nehéz lett volna, ha nem közli, hogy gyereked van.

szerintem fordulj ügyvédhez.

2015. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

irál alá apaságit mert anélkül jogilag nem vagy az apja így jogaid sincsenek

nyilván egy 25 éves is sokat dolgozik, bulizik párkapcsolata van hol fér bele ebbe egy gyerek?

te mért tudnál vele többet foglalkozni?

4 évig hol voltál?

az nem mentség hogy nem tudtad

ez inkább arra bizonyiték hogy se az anyát se a családját, környezetét nem ismered pedig ök sokkal nagyobb mértékben részesei a gyerek életének mint te

nem fogják a gyereket kirángatni a megszokot környezetéből csak mert te magányos vagy

2015. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Add be elhelyezésre, gyorsan. Főleg, hogy egy hónapot Nálad volt. Az városi legenda, hogy nő helyett a férfinak csak akkor ítélik, ha a nő iszik, drogozik. Egyáltalán nem. Kevés pasi próbálja meg mert ezt hiszik. Beszélj családjogi ügyvéddel. Jogifórumon a többi jogász nagyon jó tanácsot ad.
2015. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!