Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne a finoman tudtára...

Hogy lehetne a finoman tudtára adni, hogy rettentően unom a témát?

Figyelt kérdés

Anyám munkahelye nagyrészt megszűnik, pár dolgozó maradt csak. Év eleje óta semmi mást nem hallani itthon, csak hogy a munkáról panaszkodik, hülye a főnök, de sok a munka, de rossz helyre költöztek, mennyi a stressz és így tovább. Ezt napi szinten, aésó hangon idén január óta minden áldott nap, van, hogy alkalmanként több részletben. Engem már totálisan nem érdekel, sőt eljutottam oda, hoyg idegesít már az egész témakör. Nyár végén úgyis nyugdíjba megy, én dolgozom már, a pénzzel nem lesz bajunk és úgy mellesleg az ég egyadta világon semmi közöm az ő munkahelyéhez, baromira nem érdekel, melyik kollégának mi a baja, mind idegen számomra. Nem mellesleg ha munkahelyi problémám van, én azt nem hozom haza, nem itthonra való.

Hogy lehetne ezt közölni anélkül, hogy totálisan besértődjön? Gyakorlatialg már semmi más téma nincs, csak ez a telibevert munkahely, alapból tiszta idegebeteg, hogy úristen mi lesz (már rég ki van találva és le is van fixálva, hogy mi lesz) nekem meg erre semmi szükségem minden áldott este munka után...


2015. júl. 14. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a problémádat és elhiszem, hogy ez frusztrál téged. De tanultam pszichologiát és lehet, hogy anyudat is idegesiti a téma mert fontos neki a hely ahol eddig melozott és a kollegák is ,és benned bizik meg annyira hogy beszélni mer rola. Várj türelmesen nyár végeig, vagy probáld mindig terelni a témát másfele. Találj ki szabadidős programokat, hogy érezze fontos neked csak már másra vágysz mint a munkarol dumalni. Vannak emberek akik nyugdijba vonulas előtt ugymond bepánikolnak. Félnek, hogy azutan mi lesz es azt erzik hogy nelkuluk becsődöl az a melohely. Ez teljesen termeszetes erzes. majd elmulik. Kitartas ;-) (bocsi az ekezetekert,a telefon nem mindig akarja az igazsá got)
2015. júl. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Boldog-boldogtalannak hajtja a témát és már ki van találva, hogy mihez kezd nyugdíjbamenetel után, szabadidős programokra sajnos nincs időm, illetve a jelen idegállapota miatt türelemem sem, mert akármin képes hisztériázni, nekem erre nincs most szükségem.
2015. júl. 15. 00:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is ilyen volt mielőtt nyugdíjba ment. Lett valami új kolléganője, aki átvette a munkáját és őt szapulta vagy fél éven keresztül otthon. Ha a nő ült az volt a baja, ha állt az, ha bekapcsolta a légkondit anyám dereka megfájdult, ha nem melege lett... teljesen mindegy volt, hogy mit csinál, baj volt. Elment nyugdíjba és megtanulta élvezni. Óriási változás azért egy ember életében ez, szóval én a helyedben azt a pár hetet már fél lábon is kibírnám. Ha annyira kiállhatatlan akkor egyszerűen annyit lehet mondani, hogy nézd anyu, pár hét és vége, ezek már nem a te problémáid lesznek, próbáld meg nem feldühíteni magad ezeken, mert csak rosszabb lesz neked. És ennyi, szépen, mert szerintem ő most pánikol, ahogy már írták... vannak emberek akik nehezen változtatnak és azért a 40év munka után a nyugdíjas életbe sem egyszerű beleszokni. Anyu 3 éve nyugdíjas de csomó ideig hajnalban felkelt mintha mennie kellene melóba.. aztán talált új hobbikat, társaságot, sportol, horgászik, unokázik stb. Teljesen jól van de azért eleinte igen negatív volt.
2015. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Valóban megszabadulunk ettől a tehertől néhány hét múlva, de az is aggaszt, hogy felnőtt ember létére mennyire nem képes feltalálni magát időnként, ha egyedül van :(
2015. júl. 15. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!