Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a két dolognak...

Szerintetek a két dolognak van köze egymáshoz?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és - szégyen, nem szégyen - még nem volt kapcsolatom. Valamiért bennem van egy félsz a nőkkel kapcsolatban, hogy az elutasítás valamiért agresszív és megalázó lesz, és az idegen lányok jelenléte szorongással tölt el, nehezen tudok beszélgetni velük. Egyébként a szociális készségeimmel és az intelligenciámmal nincs baj, fiúkkal könnyen barátkozok.

Állítólag az ilyen viselkedés gyerekkori traumára vezethető vissza. Anyám egyedül nevelt, és ha valami probléma volt, akár apámmal, akár valami családtaggal vagy ismerőssel vagy esetleg a munkahelyén, akkor rendszerint rajtam töltötte ki a mérgét, sorozatosan ordibált velem, ha valami rosszat csináltam (pl. ha valamit véletlenül eltörtem), akkor gyakran megvesszőzött.


Szerintetek a két dolognak van köze egymáshoz?



2015. júl. 19. 21:43
 1/8 anonim válasza:
66%
Szerintem biztos, hogy a kettőnek köze van egymáshoz.
2015. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Igen.

Pszichológussal még nem beszéltél? Lehet, hogy segítene.

2015. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Lehetséges de egy pszicháter ezt jobban meg tudná mondani. :)
2015. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem van, de szurkolok neked.

HAJRÁÁÁ! ;D

Pszichologus segithet amugy. :)

2015. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem pszichológussal egy pár éve, erről nem nyíltam meg neki. Azt viszont megállapította több hetes terápia után, hogy depressziós vagyok, de gyógyszer nem írt fel, és megmondta, hogy "beszélgessek emberekkel, és majd elmúlik". Azóta egy kicsit úgy vagyok pszichológusokkal, hogy ha elmegyek hozzájuk, azzal csak pénzt és időt pocsékolok.
2015. júl. 19. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem van köze hozzá. Miért jön mindenki orvossal? Nem csinálnak semmit! Mindig az adott személynek kell felismerni és kezelnie a helyzetet. Egy idegen nem lát a fejébe. És ha próbálnál csak barátkozni lányokkal, úgy mint a fiúkkal? Megszoknád hogy lányokkal is beszélsz, nem fogsz félni. Aztán lehet hogy az egyikkel elmélyül a kapcsolat. De agresszívnak nem kell lenni.
2015. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
6-os enyhén orvos ellenes, azért halnak meg sokan mert olyanok, mint te nem hisznek az orvosokban, nem mennek el kivizsgálásokra, mert kuruzslóknak gondolják őket... Ő évekig tanult, hidd el tud használható tanácsot adni. Szerintem egyértelmű, hogy a nőkkel van gondod, mert említetted, hogy férfiakkal szívesen barátkozol. A problémát szerintem azzal lehetne orvosolni, hogy nem egyedül próbálkozol, hanem pl egy társaságban kezdesz el beszélgetni a lányokkal. Én sem vagyok az a leszólítgatós ember, de ha közös a társaság és van téma akkor nincs gond, nem gond ha épp nincs téma hisz többen vagytok. Pl: kerti parti, sütögetés stb-re gondoltam mint esemény. :D
2015. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem mondod el a pszichológusnak, hogy mi történ veled, aztán benyögöd, hogy már nem hiszel bennük...

Csak azon lehet segíteni, aki hagyja, hogy segítsenek neki.

2015. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!