Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz megérteni,...

Miért olyan nehéz megérteni, hogy attól hogy valaki elmúlt 18, még nem csinálhat akármit?

Figyelt kérdés

A barátaim igen furcsán néznek rám, mikor elhívnak valahova és megmondom, hogy oké csak megkérdezem a szüleim. mert hogy már 20 éves vagyok, oda megyek ahova akarok. persze, nekem se kötelességem azt csinálni amit mondanak, ahogy nekik se kötelességük támogatni az egyetem mellett. főleg hogy anyukám max izgulna értem, de soha nem tudnék neki akkora csalódást okozni, hogy elforduljon tőlem, de apámból bármikor kinézem hogy azt mondja, hogy innentől csináljak, amit akarok, nem fizet semmit...

persze ennek ellenére 90%ban elmegyek oda, ahova akarok, de ha más családi progi van, akkor oda kell menni, még ha nincs is kedvem... + nem örülnének ha este elmennék és reggel 11re kerülnék haza, ezért általában legeslegkésőbb hajnal 4re igyekszek hazajutni de még azért is beszólnak :D (kivéve ha ottalvós dologról van szó de arról meg előre tudnak)


2015. júl. 21. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem azt hiszik, hogy nem engednek el a szüleid. Kicsit félreérted.
2015. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Semmi gond nincs ezzel, attól, hogy valaki betöltötte a 18-at és hivatalosan már felnőtt, attól még nem biztos, hogy tényleg fel is nőtt. Nincs keresete, sok döntésben nem tud felelősségteljesen dönteni a legtöbb fiatal, a szüleire szorul még bőven nemcsak lakásban és pénzben, hanem tanácsokkal az életben, segít dönteni nehezebb helyzetekben, és nem gond, ha megtiltanak egy-két dolgot, mert amint írtam, még a legtöbb fiatal nem képes mérlegelni a legtöbb élethelyzetet.


Buta gondolkodás az, hogy a gyerek 18 lett, már felnőtt, azt mondja a szülő, hogy azt csinál, amit akar, joga van hozzá. És ha drogozik? Akkor is azt csinál, amit akar, mert joga van hozzá? És még ott vannak a felelőtlen párkapcsolatok, a mértéktelen bulizás és pia, a kötelességek elhanyagolása...

2015. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon szűk látókör kell ahhoz, hogy valaki azt állítsa: "Azt csinálok, amit akarok!"

Sajnos nem azt csinálok amit akarok tíz évesen, húsz évesen, hatvan évesen! Ha egy családi közösségben élünk, egymástól függünk! Mindenkinek megvan a kötelessége, feladata, utána következnek a jogai!


Ezt a sorrendet sokan elfelejtik, hiszen az, hogy "úgy élek ahogy akarok", azt csinálom amit akarok", egyenesági következménye annak, hogy nem függök senkitől!!!


Akikkel függőségi viszonyban élek, kompromisszumot kell kötnöm velük! Ebből ki lehet lépni 18 éves kor után, de a kilépés azt jelenti, hogy támaszkodni sem fogok rájuk sem érzelmileg, sem anyagilag!

2015. júl. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Végre! Végre egy normális kérdező, és 3 normális válaszoló!!!!
2015. júl. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen szituban mondd el a barátaidnak mindezt. Hátha megértik és hatsz is rájuk! De le a kalappal a hozzáállàsod elõtt!
2015. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó a hozzáállásod, az én gyerekeim már elmúltak húszévesek, de még tanulnak, gyakorlatilag itthon laknak. Mindig szólnak, hogy most ide-oda elmennek, nagyjából mikor jönnek. Ha másképp alakul (ottalvósra fordul a buli), küldenek legalább egy SMS-t, hogy ne aggódjak:-) Családi progikra eljönnek, az természetes.

Egyébként ez nemcsak a szülőkkel van így, és még csak nem is a nagykorúságról szól elsősorban, párkapcsolatban is megbeszélik a felek a programokat, tudósítják a másikat, ha változás van.

2015. júl. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%

"Azt csinálok, amit akarok!"


Ha van nagy, kemény brokid, önálló vagy, eltartod magadat, és nem a szüleid nyakán dekkolsz, kéjsóváran várva az apanázst, akkor igen. Nagy király vagy.

Ha nem, akkor meg ismered a mondást: "amíg az én kenyerem eszed..."

2015. júl. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek a barátaid????


Ez a normalis hozzáállás...



Én nem élek "otthon"..uganezt a férjemmel is elvárjuk egymás irányában..

Plusz a mai napig, ha elutazunk messzebb, akkor jelzem. Szülőknek, hogy megjöttünk, elindultunk..

30vagyok mégis aggódnak.. Ők is szólnak nekem...hiába a70km távolság

2015. júl. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen költöztem el otthonról, az utolsó napig szóltam, ha elmentem valahova, pedig volt munkám, fizetésem. Sőt, ők is szóltak. Ez nem gyerekesség, inkább tiszteket a másik felé, hogy nem lépek le szó nélkül sehova. Ha hazamegyek a szüleimhez, akkor is szólok, ha a barátaimmal találkozok, csak azért, hogy tudja, hol keressen, ha bármi van, vagy várjanak-e vacsorával este. Ettől nem vagyok kevésbé felnőtt.
2015. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd ezt nekik. Mondj igent, és ha az időpont épp beleesik a 10%-ba, akkor lemondod.

Szerintem meglepődnél, hányan csinálják így :D

2015. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!