Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hogyan reagálnátok,...

Szülők, ti hogyan reagálnátok, ha megtudnátok, hogy a gyereketek gonosz dolgokat csinált az iskolában?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert rengeteg ilyen sztorit hallottam az iskolai gonoszkodásról (bántalmazás, netes zaklatás, megalázás -ilyen a netre feltöltött videó, stb.) és akadnak olyan szülők, akik egyszerűen nem akarják elhinni, hogy a gyerekük ilyet csinált az iskolában, meg se próbálnak velük beszélni, hogy ilyet nem szabad.


De vannak, akik megteszik:

[link]


Egy másik hírben olvastam róla, sok olyan komment érkezett, hogy tényleg így kell megleckéztetni az utálatosan viselkedő gyerekeket. Biztos, hogy nem ő az egyetlen szülő, aki helytelennek tartja az iskolai gonoszkodást.



2015. júl. 23. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
magamba néznék, hogy kitől tanulta ezt.persze, keveredhetett rossz társaságba, de leginkább magamat okolnám. szerintem én jól voltam nevelve, eszembe se jutott ilyenekben vagy egyéb rosszindulatú csúfolódásban részt venni. de az olyan gyereknek akinek minden meg van engedve és olyan mintát lát otthonról, hogy a szülők is leszólnak másokat stb, akkor szerintem elég gyakori, hogy a suliban ilyen lesz.
2015. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alaposan elbeszélgetnék a gyerekemmel, hogy miért csinálta, ha kell akkor a bántalmazott gyermekkel és szüleivel együtt is leülnék megbeszélni a történteket, és természetesen bocsánatot kérnék és bocsánatot kéretnék a lányommal is.

Nem vagyok híve az erőszaknak, inkább szóval hatnék a gyerekemre.

2015. júl. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 egyember06 válasza:
100%
Szerintem ez csak attól függ, hogy Pontosan mit csinált!!! Nagyon nagyon keményen el kell vele erről beszélgetni, aztán, képzelje magát annak a helybe akivel azt csinálta. Nem üvöltözni kell vele hanem nagyon mélyen elbeszélgetni.Mert a kiabálás undokoskodás a szűlőtöl a gyerek felé nem vezet semmi jóra. Nem is fogja megfogadni a dolgot hanem tovább csinálja és még jobban nem fogad szót. Inkább egy baráthoz hasonlóan szépen kell lecseszni elbeszélgetni vele!!^^
2015. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
A szellemi ráhatás ezerszer jobban hat,mint a testi fenyítés. Főleg,ha olyantól kapja akit szeret és tisztel.
2015. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 egyember06 válasza:
100%
Pontosan! Utso
2015. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahol azt olvastam, hogy a szülő az egész személyiségével nevel, szerintem van benne valami.
2015. júl. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Húúúú... Az én lányom még csak elsős volt, összekente pillanatragasztóval az egyik osztálytársa kabátját, ezért intőt kapott. Én alaposan beolvastam neki, kérdőre vontam, hogy jutott ilyesmi az eszébe +felvettem a gyerek anyjával a kapcsolatot, hogy utaljuk át a pénzt, megadta a bankszámlaszámát... De aztán nem volt erre szükség, mert az anyuka varrt egy foltot a ragasztás helyére, ami eltakarta a ragasztást.
2016. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
46%

Először beszélgetnek vele. Megkeresném az okot, hogy miért tette. Beszélnék azzal a családdal akinek a gyermekét bántotta. Elmagyaraznam neki miért nem tehet ilyet, és hogy ilyesmi vele is megtortenhet. Szépen és türelmesen.

Ha ebből se tanulna és megtudnám továbbra is csinálja elküldeném a pszichológushoz. Ő talán nagyobb hatással lenne rá mint én. Végső soron egyszer úgy megverném hogy félne attól hogy megint a fülembe jutna valami és akkor tudná mi következik, így biztosan leálna. Nem vagyok az erőszak híve de végső esetben ezt tenném, miután a lelkemet is kiadtam hogy más módszereket próbálják.

2018. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!