Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogy értessem...

Mit csináljak? Hogy értessem meg édesanyámmal, hogy ez nem így működik? (kiskorúak tulajdonában lévő ingatlan eladása)

Figyelt kérdés

Amikor a nagypapám meghalt, a házát (amiben élünk) a gyermekeimre hagyta, édesanyám a köteles résznek megfelelő pénzt kapott.

Édesanyámnak van egy nagyobb hitele, amivel már nagyon elmaradt és megkért, hogy segítsem ki. Ezzel csak az a baj, hogy biztos, hogy azt a pénzt soha nem látnám viszont és mivel nekem sincs ennyi megtakarításom, nekem is hitelt kellene felvennem. Megmondtam neki, hogy sajnos nem tudok segíteni.

Erre előállt azzal az ötlettel, hogy adjam el a házat és abból segítsem ki, a maradékból, meg vehetnénk egy kisebbet. Megmondtam neki, hogy ezt nem is tudnánk megcsinálni, mert a ház a gyerekeké. Azóta játssza a sértődöttet, nem szól hozzánk, látványosan sír és sajnáltatja magát a gyerekek előtt.

Hogyan állítsam le?


2015. júl. 30. 08:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ha kiskorú a tulaj akkor már csak a gyámügy sem hagyja h eladjátok és a nagyi hiteleire költsétek ....

és ezzel kvázi megfosszátok a vagyonától a gyereket


am ki él abban a házban ?

nem lehetne kiadni és azzal a pénzzel segíteni ki a nagyit ?

2015. júl. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, ebbe a gyámügy is beleszól. Mond meg, nem adhatod el a házat, és ez fedi is a valóságot.
2015. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Ülj le az édesanyáddal, beszéljétek meg, hogy mi okozta a hitelelmaradást. Csináljatok költségvetést a fizetését/nyugdíját illetően, nézzétek meg, min tudna spórolni.


Megsértődnie felesleges, nem azért kapták az unokák a házat, hogy elherdálják. A gyámügy pedig valóban nem egyezik bele az eladásba.

2015. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell sehogy leállítani. Elmondod anyukádnak, hogy neki ahhoz a házhoz coki van. Ha megérti, jó, ha nem bírja felfogni, az meg az ő baja.
2015. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ebben a házban élünk.

Már érveltem neki a gyámüggyel, de ő inkább a kiskapuk keresését ajánlotta, mint hogy beletörődjön a helyzetbe.

Azért maradt el a hitellel, mert nem tudja miből fizetni. Védett korban lévő munkanélküli, csak a segélyt kapja. A hitelt még az előző férjével vették fel, aki azóta meghalt, a hitel viszont maradt.

2015. júl. 30. 09:38
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

A gyámügy egyrészt nem járulna hozzá, hogy emiatt eladjátok, másrészt meg nem is értem, miért kellene az ő hitelei miatt a gyerekeid tulajdonát odaadni...

Mondd meg neki, hogy nem, és kész. Álljon a feje tetejére, ha akar.

2015. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
84%
Anyadnak nincs semmije, nem tudnak elvenni tole semmit, ne rinyaljon, akar abba is hagyhatja a torlesztest es elmegy feketen dolgozni.
2015. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
"Amikor a nagypapám meghalt, a házát (amiben élünk) a gyermekeimre hagyta, édesanyám a köteles résznek megfelelő pénzt kapott. " - Kérdező, szóval a nagypapád majdhogynem kisemmizte a saját lányát a dédunokái javára, ha jól értem... rosszban voltak?
2015. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
8: szerintem látta, hogy bánik a pénzzel a saját lánya, és nem akarta fedél nélkül hagyni a dédunokáit. Szerintem korrekt lépés volt tőle, minek annak még többet adni, aki a meglévő pénzére sem tud vigyázni?
2015. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

#9, erről ennyit tudunk: "Azért maradt el a hitellel, mert nem tudja miből fizetni. Védett korban lévő munkanélküli, csak a segélyt kapja. A hitelt még az előző férjével vették fel, aki azóta meghalt, a hitel viszont maradt." - nem látok luxus-pénzszórást, felelőtlenséget...

És hát persze, lehet, hogy valakinek ez belefér, mi a saját családunkban mostanság akadályoztunk meg pont egy ilyen "nagyszülő-dédunoka" c. végrendeletet, pont amiatt a hátrányok miatt, ami itt feketén-fehéren ki is jön. (tudod, ebben addig volt ráció, amíg a családon belüli öröklés is illetékköteles volt, és így meg lehetett akadályozni, hogy a generációk közt 3x szedjen illetéket az állam - azóta szerintem csak akkor fogadható el erkölcsileg, ha okkal rossz volt a kapcsolat örökhagyó, és közvetlen leszármazó között)


Namost a Kérdező "le akarja állítani" az anyját... én meg ebben a helyzetben - már abból, amit eddig tudunk - azt tanácsolnám Kérdező anyjának, hogy "kutyaharapást szőrivel" szóval jog ellen jog... perelje be a Kérdezőt rokontartásért... eredményesebb, mint sírni és sajnáltatni magát...

2015. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!