Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogy értessem...

Mit csináljak? Hogy értessem meg édesanyámmal, hogy ez nem így működik? (kiskorúak tulajdonában lévő ingatlan eladása)

Figyelt kérdés

Amikor a nagypapám meghalt, a házát (amiben élünk) a gyermekeimre hagyta, édesanyám a köteles résznek megfelelő pénzt kapott.

Édesanyámnak van egy nagyobb hitele, amivel már nagyon elmaradt és megkért, hogy segítsem ki. Ezzel csak az a baj, hogy biztos, hogy azt a pénzt soha nem látnám viszont és mivel nekem sincs ennyi megtakarításom, nekem is hitelt kellene felvennem. Megmondtam neki, hogy sajnos nem tudok segíteni.

Erre előállt azzal az ötlettel, hogy adjam el a házat és abból segítsem ki, a maradékból, meg vehetnénk egy kisebbet. Megmondtam neki, hogy ezt nem is tudnánk megcsinálni, mert a ház a gyerekeké. Azóta játssza a sértődöttet, nem szól hozzánk, látványosan sír és sajnáltatja magát a gyerekek előtt.

Hogyan állítsam le?


2015. júl. 30. 08:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Kisemmizni azt lehet, akinek van valamije. A kérdező anyját nem semmizhette ki a nagyapa, hiszen a ház a saját tulajdona volt. Én is azt csinálok a tulajdonommal, amit akarok, nem vagyok köteles a gyerekemre hagyni, ha bármiért nem akarom. Adhatom kutyamenhelynek, egyháznak, szomszéd néninek, dédunokámnak, ahogy csak tetszik. Mert az enyém, és kész.


Itt a GYIK-en nagyon gyakran látom, hogy úgy tekintenek az idősek vagyonára, mint saját örökségükre az emberek. Le kéne erről szokni! Ha örökölünk, az egy jó dolog, ami a halál mellé jár. Ha nem örökölünk, akkor ennyi, nem veszítünk a korábbi anyagi helyzetünkhöz képest semmit, mivel az a vagyon korábban sem volt a miénk. A kérdező anyja is így járt. Inkább örülne neki, hogy az unokái - s így a saját - feje fölül még véletlenül sem viheti el a házat semmiféle bank, mert védve van.

2015. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

"Namost a Kérdező "le akarja állítani" az anyját... én meg ebben a helyzetben - már abból, amit eddig tudunk - azt tanácsolnám Kérdező anyjának, hogy "kutyaharapást szőrivel" szóval jog ellen jog... perelje be a Kérdezőt rokontartásért... eredményesebb, mint sírni és sajnáltatni magát..."


1. Még szerencse, hogy nem az anyja kérdezett, hanem ő.

2. Milyen nagyszülő az, aki el akarja venni az unokáitól a vagyonukat? Ez szerinted erkölcsileg elfogadható? A legtöbb szülő, nagyszülő azon van, hogy a gyerekeinek/unokáinak jobb legyen, jobb eséllyel induljanak az életben, ő pedig úgy gondolja, hogy elég nekik a kisebb ház is. Akárhogyan is nézzük, a saját unokáit akarja megrövidíteni. Ezek után én egy fillér rokontartást sem ítélnék meg neki.

2015. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

A nagypapám nem semmizte ki az édesanyámat. Azért hagyta a gyermekeimre a házat, a lányára meg a pénzt, hogy ne legyen vita a ház tulajdonjogát illetően.

Akkoriban még nem volt a bebukott hitel és az örökséget is a vállalkozásukba forgatták. Nagypapám 4 éve halt meg, édesanyám férje 2,5.

A hitel kifizetésében még akkor sem tudnék segíteni, ha a ház teljes értéke a rendelkezésemre állna, mert több a tartozás.

A rokontartást már ő is emlegette, de egy ügyvéd ismerőse lebeszélte róla, mert több okból is elutasítanák az igényét.

2015. júl. 30. 12:08
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Örülj neki, hogy megsértődött és nem szól hozzád, legalább nem kell hallgatnod a hülyeségeit.

Menjen el dolgozni és akkor tudja fizetni a hitelt, így is ingyen lakik az unokáinál.

Megmondanám neki h egy tál étel meg fedél a feje felé mindig jut, de nehogy már te fizesd a hitelét, amikor két gyereket is el kell tartanod mellette!

2015. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%
Tanuljatok már meg olvasni, a nagyi nem lett kisemmizve, megkapta az örökségét pénzben!!!
2015. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó: " édesanyám a köteles résznek megfelelő pénzt kapott." - a köteles részt kapta meg, amit muszáj volt... törvényben leírt különös okok nélkül nem is hagyhatta másra az örökhagyó... erre gondolsz...
2015. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
58%
El is adnátok a házat, mi lenne a pénzel? Mennétek ti is híd alá!Az ilyen embernek semmi nem elég.Tartsál ki mert különben hamar kiénekli anyád a szádból a sajtot.Így is mérgezheti az életeteket rendesen!
2015. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!