Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell úgy kezelni mint...

Miért kell úgy kezelni mint valami kisgyereket?

Figyelt kérdés

Szüleim túlságosan féltenek, talán még azt is nehéz elfogadniuk, hogy lassan felnőttem.

De kezdem az elején. Amikor kisebb voltam, és a néhány utcával arrébb lévő osztálytársam áthívott magukhoz szülinapozni, szüleim még oda is elkísértek, pedig abban az 5 percben semmi rossz nem történhetett volna. Szerintem. Ráadásul akkor egy kicsi városban laktunk, elveszni nem is lehetett. Aztán 6 éve költöztünk Bp-re, itt csak romlott a helyzet. Mindenhova csak szüleimmel mehettem és ez a mai napig így van. Pl valamelyik nap találkoztam egyik barátommal, szüleim elvittek és közölték, hogy ők itt lesznek a környéken, aztán majd szóljak ha végeztünk.

Ami a "legjobb" hogy 14 éves koromig a szüleimmel aludtam. Ez részben az én hibám is volt, mert féltem egyedül lenni a sötétben. Másrészt pedig szüleim hibája, mert ők is tudhatták volna hogy elôbb-utóbb úgyis külön kell lennem.

Amikor elkezdtem középiskolába járni, néhány osztálytársam szekált, mert félig marokkói vagyok(apa részéről). Erre ahelyett, hogy normálisan le lett volna rendezve a dolog, átirattak egy másik iskolába. Annyi előnye viszont van hogy itt sokkal jobban szeretek és normálisabbak az emberek.

Ami nem egészen ide tartozik de szintén zavar, az az, hogy mindig áthallatszik, ha csinálják. Alapjáraton nagyon vékonyak a falak, és a szobánk sincs távol egymástól. Az oké, hogy olyankor csinálják, amikor azt hiszik, hogy alszom, de mostanában elég nehezen tudok elaludni, sokszor még éjfél után is fent vagyok.

4 éve járok vizilabdázni, de közben folyamatosan mondogatják, hogy szerintük hülyeség ezt csinálni, abba kéne hagynom stb


16/f


2015. aug. 4. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Hát igen, korábban kellett volna lemászni az emlőről :D

"Ami a "legjobb" hogy 14 éves koromig a szüleimmel aludtam. Ez részben az én hibám is volt, mert féltem egyedül lenni a sötétben." A szüleid iktatták beléd, hogy félj a sötétben.

2015. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
nem nőttél fel
2015. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Talán azért mert 16f még tényleg gyerek. Persze azt hiszi, hogy már (csaknem!!!) felnött. Majd ha ellátod magad, felelösséget vállalsz tetteidért!
2015. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Kedves kérdező, mindenkit lepontoztál, congrat :) DE Te voltál az, akinek igénye se volt arra, hogy egyáltalán külön aludjon a szüleitől... Gondolkozz már... Cipődet be tudod kötni? :D :D :D :D ♫ ╟
2015. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
83%

Az, hogy 14 éves korodig a szüleiddel aludtál elég kemény, de ez azért lehet mert úgy neveltek. Budapesten pedig elengedni egy gyereket egyedül akit a szülei annyira féltenek, mint téged nem egy könnyű dolog nézd el nekik. Azért vannak, hogy megadjanak neked mindent és felkészítsenek az életre. Előbb utóbb ez be fog következni és akkor mondhatod magadról, hogy felnőtt vagy.

Addig pedig örülj neki, hogy közel vannak a szüleid. Azokra a hosszú hosszú percekben amikor áthallatszik a kufás az a megoldás, hogy újíts be egy barátnőt és add vissza nekik kamatostul! :)

2015. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!