Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom kezelni édesanyám...

Nem tudom kezelni édesanyám viselkedését, és szerintem nagy mértékben ő okozza a depresszióm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Édesanyám nagyon furcsán viselkedik velem. Mások előtt az egekbe magasztal, hogy milyen jó gyerek voltam meg vagyok is, otthon meg olykor úgy viselkedik velem, mintha valami hülyegyerek lennék, aki sorra bukta az osztályokat és drogozott volna meg stb...Értelmiségi családból származom, így sosem drogoztam, még csak nem is cigiztem, gimnázium végéig kitűnő voltam, és most orvosi egyetemre járok,szóval nem érzem úgy, hogy hatalmas baj lenne velem, de megcsúszott az életem. Úgy érzem, hogy édesanyám mindig bánt. Nem fizikailag, hanem a szavaival. Pszichiáterhez is járok, mert öngyilkossági hajlamaim is voltak, és édesanyám erre is csak azt mondja, hogy hülyeség, és hogy saját magamnak kellene összeszedni magam. De folyamatosan ellenőrizget, ha gépezek és nem tanulok akkor megvető pillantásokat tesz. Ha többet eszem, mint amennyit ő gondol, akkor is ez a pillantás jön, és mikor mondom, hogy miért nem hagyja hogy elfogadjam magam? akkor az a válasz, hogy jó, akkor legyek mázsa felett, neki teljesen mindegy (megjegyzem 70kg vagyok 165 cm-hez, tudom hogy nem vagyok vékony, de nem érzem úgy, hogy ez olyan borzasztó nagy túlsúly lenne), de édesanyám nem tudja elfogadni, és ezáltal én is folyamatosan kínzom magam, hogy csúnya vagyok és már semmi önbizalmam sincs. Ő az az ember, akiben teljesen megbízom,és szerintem ez kölcsönös, de akkor miért bánt mindig???

2015. ápr. 18. 16:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok
2015. ápr. 18. 16:11
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a gondom, az ok a következő lehet:

A női energia, az anyai erő sok generáción keresztül hiányzott; nem kapott elég törődést az anyukájától, és az anyai erőt, női erőt akarja belőled kitaposni - a maga számára.

Sajnos nem tudsz mit tenni evvel, erős határokat kell szabni, minél kevesebbet tartózkodni vele közös légtérben, kerülni őt - illetve generációkon átívelő energetikai gyógyítással (családállítás, SVT, aroló, stb.) helyreállítani a több évszázada elcsúszásban lévő családi egyensúlyt, anyai erőt.

2015. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egybként most járok valakihez, akivel ezen dolgozunk, nem tudom, hány alkalomba telik, és elég drága, nem tudom, mennyi pénzed van, amit erre tudnál fordítani, amíg nekem nem vált be, nem akarlak beleugrasztani ebbe a terápiába.

Egyébként én már régen külön lakom.

2015. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is másik városban tanulok, így csak hétvégente találkozunk, de telefonon keresztül is kapom a dolgokat...és állítólag én vagyok túl érzékeny. Ez biztos is, de akkor miért nem figyel jobban, hogy ne bántson meg?

Ha bevált a dolog,akkor kérlek írj! :)

2015. ápr. 18. 16:18
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert ez nem tudatos dolog.

Energetikailag éhes, és el akar szedni Tőled energiát.

Olvastad a Mennyei próféciát? Valahogy úgy.

Egy ilyen foglalkozás 10 E Ft-nál indul a piacon, és 2-3 alkalom minimum kell egy ilyen horderejű problémára, és még akkor sem garantált a végleges javulás, lehetséges, hogy folytatni kell majd.

Még a Mérgező szülők-et is olvashatod.

Melyik városokban kéne szaki Neked?

2015. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha beválna, akkor biztos, hogy mindenféleképp megérné, de az is biztos, hogy nekem kellene rendbe tenni a fejem. Szegedre
2015. ápr. 18. 16:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor majd utána is kérdezek, hogy kit tudnának ajánlani ott ismeretségi alapon, mert én budapesti vagyok és a szakik is itteniek, bár többen ingáznak, de a sajátjaim Budapest környékiek.

Sose jársz erre?

2015. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok, köszönöm! Nem igazán, évente 2-szer kb.
2015. ápr. 18. 16:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Az elég, ha be tudsz iktatni az ittlétkor még egy fél napot - az egyéni foglalkozás 3-4 óra - vagy egy apot - a csoportos foglalkozás 7-8 óra.

Ha pedig 2 jövés közt műsoron kívül eljössz még 2x csak ezért, akkor fél éven belül fel is dolgozhatod adolgot. Van, aki skype-on keresztül is dolgozik.


Még avval is szembesülnöd kell, hogy sokminden, amit Anyukád tudatosan akar mutatni és kifejezni - hogy jó anya, Te vagy a mindene, javadat akarja, stb. -, valójában talán nem is igaz.

Ez durva, ennek a felismeréséhez muszáj majd a saját lelki lábadra állni, hogy ne függj őtőle.

Az igazságnak különböző szintjei, mélységei vannak, és bizony kiderülnek megrázó dolgok is.

2015. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt mindenképp tedd meg, hogy ritkítod vele a kapcsolatot. A telefont "pont nem hallottad", hétvégére nem tudsz hazamenni, mert ez vagy az van, csoportosan készültök zh-ra vagy akármi. Sokat számít, ha nem kapod rendszeresen a savat.
2015. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!