Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megadnátok egy ilyen...

Ti megadnátok egy ilyen ajándékot a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul tettem fel a kérdést, csak nem tudtam máshogy megfogalmazni. Nem feltétlenül ajándékról lenne szó, hanem mivel tönkrement az előző telefonom, ami kb. fél évet húzott, viszont az ára nem volt kevés, garancia már nem volt rá, javíttatni már nem lehetett, ha meg igen, akkor lehet többe került volna, mint egy új. Ez kb. április-május környékén volt. Azóta nincs telefonom, mert a nyári szünetben nem láttam fontosnak, hogy azért kuncsorogjak. Viszont már jó lenne, így kinéztem a Microsoft Lumia 640 XL-t, kb. 60 000 Ft körüli áron van, 2 év garanciával, tartozékokkal együtt. Arra gondoltam, hogy annak aprópoján, hogy kitűnő lett a 11.-es gimnáziumi bizonyítványom, itthon is segítettem amit tudtam, és a 18. születésnapom is 1 hónap múlva lesz ezt kérném. A pénzzel nem lenne gond, csak nem értik mi kerül annyiba egy telefonban, és nem tudom mivel tudnám meggyőzni ezeken kívül őket...

2015. aug. 7. 08:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
48%
Menj el szépen dolgozni, keresd meg az árát és te sem fogod érteni, mi került ennyibe egy telefonon, amiért 1 hónapig majdnem, keményen dolgozol. Utána gyere vissza és tedd fel ismét a kérdést.
2015. aug. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Fél évente nem vennék telefont a gyerekemnek. Kapnál egy olcsó, egyszerű mobilt, amin tudsz telefonálni és kész. Ha jobbat akarsz, majd megdolgozol érte
2015. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ. Ha amúgy is ilyen értékben szoktak a gyerekeim születésnapi ajándékot kapni, akkor kérhetné ezt, mert a születésnapi ajándék nem nevelési eszköz. Ha nem, akkor valamit tennie kéne a különbözetért.


A kitűnő bizonyítványért nálunk csak gratuláció járt, ajándék nem. Ezt csak ellenkező esetben venném figyelembe, ha az okostelefon túlságosan lekötné az idejét és emiatt romlanának a jegyei. Ha viszont úgy lett a kitűnő, hogy kitűnően megtanult a telefonról puskázni, az megint más.


Ezen felül azt is figyelembe venném, hogy az előző telefonja miért romlott el olyan hamar, ez mennyire a gyerek hibája vagy gondatlansága.

2015. aug. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
46%

Fél évente drága telefon? Nem vennék. Én magam is nyúzom a telefonomat mégis vigyázok rá, és lassan 4 éve megvan.

Az meg, hogy jól tanultál dicséretes, de ne várjunk már érte ajándékokat! Te tanuló vagy, elvileg az a "munkád" hogy tanulj. Az itthon segítettem szöveg sem helytálló. Te is otthon laksz nem? Még szép, hogy kiveszed a részed az otthoni teendőkben

2015. aug. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%

Egy fel eves telefon nem megy csak ugy tonkre...annyira, hogy ne lehessen megjavittatni garanciasan.

Milyen volt az es mennyibe kerult? Mert az se mindegy am. Ha egy tenyleg jo teleont tettel tonkre en nem vennek megint dragat hiszen akkor ennek is az lesz a sorsa mint az elozonek. Nincs ebben igy racio. Kapsz egy olcsot.

2015. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Sok mindentől függ. Alapvetően előfordulhatna, hogy a gyerekem kap ennyiért telefont - ha megtehetjük!!! -, de azért nem mindegy, hogyan ment tönkre ilyen hamar az előző...
2015. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
fél év után miért nincs rá garancia? gyanítom, hogy mondjuk vízbe ejtetted vagy ráléptél vagy ilyesmi történt. ilyen esetben nem vennék neked 60 ezerért. amikor már 20-30 ezerért kapsz kétkamerásat,ugyanúgy érintős,okostelefon,lehet rajta netezni, 4-5 colosat is találni. ennél extrább szerintem nem kell olyannak aki nem tud vigyázni az értékeire. de javíts ki ha tévedek, és magától romlott a telefon(Akkor miért nem csinálták meg?)
2015. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
48%

Francnak ilyen marha draga telefon, kapnal egy parezres teglafont oszt kesz. Ha dragat akarsz, akkor menj diakmunkara.

Akkor majd te is ugy nezed az arakat, hogy mennyit kell gurizni annyi penzert, es te is ra fogsz jonni hogy rohadtul nem eri meg.

2015. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Hol vetted, hogy nem volt rá garancia?

Akármelyik szolgáltatónál vett telefonra minimum 1 év garancia van....

És bizony, még ha jut is rá, 60 ezer forintért keményen meg kell dolgozni.

2015. aug. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

Kitűnő lett a bizonyítványod? És?

Ez szép meg minden, büszkék is lehetnek a szülők, de nem nekik tanultál, hanem magadnak. Miért kéne ezért telefon? Magadnak csináltad, magadnak tanultad, hogy később boldogulhass. A szülő csak noszogat a jóra, hogy tanulj, mert jót akar, de ezért nem jár ilyenfajta jutalom.

2015. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!