Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednetek a gyereketekn...

Ti megengednetek a gyereketeknek, hogy a sajat penzebol laminaltolja le a folyosot?

Figyelt kérdés
Regebb ota szeretne laminalt padlot tenni oda(jelenleg fapadlo van, a szegolec pedig muanyag). Minden evben tervben van a kicserelese, de valahogy mindig akadt mas dolog, amire koltunk.
2015. aug. 1. 11:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, még büszke is lennék rá! Miért ne engedném??
2015. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Hány éves a gyerek? Kinek a tulajdona a folyosó?
2015. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Először is, mi az, hogy " laminatolja" ?


Másodszor pedig nem. Költse magára, gyűjtsön saját házra, a mi házunk Legyen a mi gondunk! Meghivhat egy fagyira, vagy egy italra, de ne helyettem ujitson lakást. Lesz még arra a pénzre neki is szüksége!

Ti pedig, ha vhogy megoldhato, burkoljatok le.

2015. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Én nem várnám el a gyerektől hogy saját pénzét olyan beruházásra költse a házzal kapcsolatba ami nem olyan létfontosságú. Ha a saját szobáját csinálná nem szólnék bele, de mivel közös folyosó rész így azért nem szívesen engedem hogy ő a saját pénzét erre költse. Ha ő fogja örökölni a házat még akkor se engedném nyugodt szívvel, de ha nagyon akarná engedném és vagy utólag visszafizetném vagy apránként törleszteném neki az árát mert mégis közös dolog ugye.


Én a fiammal és a fiam barátnőjével élünk hárman a nagy házban. A férjem aki sajnos már 10 éve nincs köztünk 10 évvel ezelőtt félig fel újította a házat, külső szigetelés, vízvezetékek cseréje megvolt, a fűtésünk is fatüzelésű de működik gázzal is s központi lett. A fiamnak sok szakmája van 25 éves létére sok mindenhez ért. Először villanyszerelőnek tanult, utána leérettségizett, autószerelőnek és autóvillamossági szerelőnek tanult, illetve sofőrként dolgozik egy közeli fuvarozási cégnél ahol jól megfizetik, 2 műszakban dolgozik és sokszor az ottani szerelési munkákban is részt vesz. A barátnője is jó helyen dolgozik. A fiam tavaly döntötte el hogy kicseréli házban az ablakokat a régi 70 es évekbeli faablakokat modern műanyagra cserélte le. Nekem nagyon nem tetszett akkor az ötlet pedig tényleg ráfért már a csere mert nagyon engedte be a hideget, de ugye a beépítés meg az egyéb dolgok drágának bizonyultak. A fiamat lebeszélni már nem tudtam róla, talált egy jó akciót némi ismeretséggel megrendelte az ablakokat kerettel mindennel együtt. Akkor össze is vesztem vele mert télen rendelte meg is csinálta neki a helyet a másik garázsba és mondta hogy amint vége a fűtés szezonnak minden hétvégén kifogja cserélni egyik szobába az ablakot. Persze sok munkával járt mert először a testvére szobájával kezdte amit nem használunk csak akkor ha hazajönnek látogatóba pár napra. Akkor a fiam kivette a régi ablakot berakta az újat, már akkor meglepődtem hogy teljesen jól belepasszolt a helyére mert a fiam méretre rendelte és picit alá becsültem őt ilyen téren. Interneten meg az egyik munkatársa elmagyarázta neki mit hogyan csináljon, mindent megtudott szerezni amit kellett. Szépen helyére tette, beékelte egyenes lett mindenhol rögzítette a tokba megfelelően aztán ment rá a púrhab és bár elég csúnya volt plusz a régi ablakunk redőnytokját is kiiktatta mert sosem kellett használnunk meg az is engedte be a hideget. és sajnos oldalt a fel is sérült a vakolat, festés mi egymás. Akkor nagyon leszidtam érte hogy csak a sok por meg a téglákat látom körülötte bár kívül egyáltalán nem volt nyoma a bontásnak, fiam a következő hétvégén szerzett anyagot mert egy tűzépen is szokott maszekolni és ott is van ismeretség ugye. Szépen leszigetelte, kivakolta, glettelte, szerzett új függöny karnist, nagyon szépen meg is csinálta, utána a 3. hétvégén meg fogta és kifestette az egész szobát. Igaz ráment némi pénze, de ezt a házat ő örökölte, nem fognak külön költözni a barátnőjével mert nagy a ház engem se akarnak egyedül hagyni, meg jól kijövünk. Aztán ugye annyira megtetszett az amit a fiam csinált hogy engedtem már neki hogy a többi helyen is kicserélje az ablakokat még 3 helyiségben kellett ezt megcsinálni. Aztán ugye összedobtuk a pénzt és akkor eldöntöttük hogy úgy is itt a nyár neki 3 hetes leállása lesz, barátnőjének sajnos dolgoznia kellett egész nyáron, nyaralást akkor nem tudtak betervezni így azt a pénzt a felújításra költöttük. Ugye a fiam úgy volt vele hogy ha már ki lesz festve meg le lesz minden verve akkor a felső szinten kicseréli a villanyvezetékeket és korszerűsíti. A régi munkahelyével is tartja a kapcsolatot ahol ezzel foglalkoztak így hamar beszerzett jó áron sok mindent és hívott is segítséget hogy lehetőleg ne hosszabbítókkal kelljen megoldani az áramellátást az egész házban, mert az alsó szintünkön sokáig nem volt áram bevezetve mert nem használtuk ott a konyhát meg az ebédlőt és az ottani műhelyben volt csak áram meg a garázsba. Azt a fiam még akkor csinálta meg amikor még tanulta a szakmát és akkor unalmában mert anyaga volt meg a fontosabb részekhez hívott is segítséget. De így akkor az áramhálózatot is megcsinálta, új lámpákat, szerzett meg nekem csinált olvasó lámpát az ágyam fölé. A villanyóra szekrénybe is korszerűbb szerelvényeket építtetett ahhoz a szolgáltatóval leszerződött embert kellett hívnia aki nyúlhatott órához. És akkor azzal egy időben a bojlerünk áramellátását is normálisan megcsinálta, akkor beüzemelték az éjszakai áramot is ami be volt kötve csak sosem került sor arra hogy a bojlerig elvigyék az áramot így előtt nappali áramról ment igaz hogy csak fürdés előtt 1 órával kapcsoltuk fel meg le de így már nem kell ezzel sem szórakoznunk és olcsóbb is.


Én eleinte nem szívesen engedtem a fiamnak hogy a házra költsön, nekem meg nem volt rá annyi pénzem. De ugye fiam az egyetlen örökös mert a lányom lemondott róla cserébe a nagyszülők ház teljes jogáért, a fiamat nem tudtam meggyőzni hogy adjuk el a 4 szobás házunkat és vegyünk 2 szobás kisebb házat hogy ne kelljen annyit dolgozni itthon, de fiam lelkes még, az udvart is szépen helyre pofozta, meg ők ha gyereket szeretnének akkor már keveset akar a házzal foglalkozni érthető módon. Persze az udvarunkon is vannak még kihasználatlan részek ahová akar csinálni kerti sütögető sarkot meg egy fedett terasz részt, kerti tavat is akar na meg a legújabb mániája hogy több állatot akar tartani. Így is tyúkokat meg csibéket nevelnek azokból van 20 mert már az összes tyúk tojik szerencsére. De ezek mellett akar pulykákat meg nyulakat is.

2015. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
A saját pénzét arra költi amire akarja. A lakás viszont az enyém. Ha az érdekeink találkoznak, vagyis én is szeretnék laminált padlót oda, akkor engedném. Ha én nem szeretnék oda laminált padlót, hanem járólapot pl., akkor nem engedném.
2015. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A folyosorol megy be a sajat szobajaba. Valoszinuleg azert szeretne, mivel akarki jon hozza, ezen a szoban jonnek keresztul.

20 eves.

2015. aug. 1. 11:55
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Ennyi idôsen az elköltözésre gyûjtsön.
2015. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
#4 Ennyire magányosnak tetszik lenni, hogy szóf.sása van magának?
2015. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem hinnem, hogy egy 20 eves egyetemista lanynak arra kellene sporolni, hogy sajat lakasa legyen.
2015. aug. 1. 14:04
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Miért, egy 20 éves mire gyűjtsön? Azért ha elvégezte az egyetemet illene kiröppenni a családi fészekből és azt a semmiből nem lehet.
2015. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!