Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szülők a 10...

Miért ilyenek a szülők a 10 és 14 év közöttiekkel? Példák lent

Figyelt kérdés

A szülői válasz idézőjelezem.


A szülő nem kopog amikor bemegy a gyerek szobályába és azt a gyerek szóvá teszi "Nehogy már az én házamban kopognom kelljen!"


A szülő lesi amikor a gyerek a barátaival chatel és szól h ne bámulják "Azt lesek amit akarok."


Menni akar valahova a gyerek egyedül "Nem mert nem tudsz vigyázni magadra"


Közös szoba a felnőttel ami a kamasznak nem tetszik és van más lehetőség "Mi az hogy nem bírsz velem egy légtérben aludni"


Vagy amikor a tini egyedül akar lenni akkor miért nem fogják fel hogy nem a mindent elitélő szülőkkel akar a legkevésbé beszélni.És ha nem akarja elmondani akkor "Jó ha nem mondod el akkor meg kérdezem mástól és majd megjárod"


Miért csinálnak ilyeneket a szülők?Néha túl kevés teret hagynak a gyereknek aki már nem olyan kicsi.


Mi a véleményetek a szituációkról?Ha tudtok hasonlókat írjátok le!


2015. aug. 7. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

régen(szüleim idejében) a gyerekek megbízhatóbbak voltak,nem kellett őket félteni a nettől sem pedig egyéb dolgoktól, mert feltalálták magukat és a szülő tudta,hogy a gyerek szót fog fogadni neki, mert szimplán nem volt más opció.

ellenben ma már a szülőben semmiben nem lehet igaza, mert "kezdek felnőni" , nem bízhat meg a gyerekében(tisztelet a kivételnek), mert sorra olyasmiket tesz amivel bukja a gyerek az őszinte kapcsolatot, a gyerek nem tiszteli kellően a szüleit és ez ugye visszaüt és még ott a net is ami veszélyes tud lenni és amit a szülő nem tud felügyelni. Arról nem is beszélve hogy a mai generáció valahogy butábbnak tűnik a régebbinél. Konkrétan anyám zongoratanárnő és minden 2. évben lejjebb kell hoznia az anyag színvonalát, mert butulnak a gyerekek.

2015. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem, a szülők nem ilyenek. Csak a peches gyerekek megkeseredett szülei ilyenek. A normális szülők megértik, hogy egy kiskamasznak is kell magánélet. N32
2015. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Azért azt megjegyzem, hogy szerintem semmi keresnivalója kinnt egy 10 évesnek egyedül!
2015. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3

Én azt jegyezném meg h 8 évesen nem féltettek annyíra mint most hogy 1 hónap mulva 13 évesen és a hasonló korúaktól is ezt hallom.Én 8 évesen egyedül jöttem haza suliból ugyan arra mint most csak akkor nem kérdezkettek hogy merre csavargok.

2015. aug. 7. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
A turot feltes, ez birtoklasi vagy, onzes. Kisebbsegi komplexusban szenvednek, es a gyereken vezetik le. Mert a munkahelyen senkik, az eletben nullak, a szerencsetlen gyerek meg ott van akin kielhetik magukat es uralkodhatnak. Elvezik a hatalmukat ami van felette, ettol erzik magukat valakinek.
2015. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
Azert ilyenek, mert prolik. (a alpveto illemmel sincsenek tisztaban.)
2015. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!