Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldi lányhoz, mit szólnána...

Külföldi lányhoz, mit szólnának a szülők, a mai helyzetben?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel tavasszal ismerkedtem meg. A szüleim már nagyon kíváncsiak rá, szeretnék megismerni. Lassan fél együtt vagyunk és sok időt vagyok vele/nála (Budapesten él). 21 éves vagyok, még tanulok, de nem csak miatt fontos, hogy elégett tegyek a kérésüknek és bemutassam nekik a barátnőm, fontos a véleményük is. De mostanában a híradóban és újságokban tele vannak a hírek a külföldiekkel és a szüleim is nagyon ellenségesen beszélnek róluk.

A gond az, hogy bár a barátnőm szülei magyarok, itt születtek itt nőttek fel, ő mégsem itt született mert a szülők ki vándoroltak és két éve jöttek csak vissza, hogy itt tanuljon magyar egyetemen. Sajnos erős akcentussal beszél magyarul.


2015. júl. 30. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem is "igazi" külföldi, hiszen magyarok a szülei. Szerintem joggal kiakadhatnának, ha pl. arab lány a választottad, de ő lényegében magyar, tehát nem hiszem, hogy nagy probléma lenne, ha nem olyan szépen beszél.
2015. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
a hírekben nem a külföldiekről van szó(tág fogalom) hanem a bevándorlókról. a barátnőd semmilyen esetben sem esik ebbe a kategóriába. én külföldinek se mondanám, elvégre magyar szülei vannak, tanították is magyarul, mert gondolom nem két éve tanul csak magyart, csak úgy jött vissza, hogy értse az egyetemen elhangottakat.szóval szerintem semmi baj nincs a barátnőddel a leírtak alapján. ha a szüleid rasszisták se hiszem hogy kifogásolnák ezt. persze igazából a te dolgod, de szerintem ne félj ennyire bemutatni őt, biztosan kivááncsiak, hogy kivel töltesz ilyen sok időt
2015. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Mondd el a szüleidnek mielőtt bemutatod nekik. Az meg tökmindegy, hogy mit szólnak hozzá, ha szereted.
2015. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ.


Ha egy 190 cm magas,szőke,kék szemű,svéd lány,nos akkor kizárt,hogy bármi rosszat szóljanak-gondoljonak. De ha színesbőrű...hát...az necces.

2015. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
De o nem "kulfoldi", o magyar, allampolgarsagra is meg nemzetisegre is.
2015. júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még hogy külföldi!
2015. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Ööö...nem értem,most a szülők 100%-ig,született Magyarok,csak a lány külföldön nőtt fel vagy a szülők Magyarországon született ...külföldiek? Vagy mi?
2015. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Erős akcentussal rendelkezik, irni sem tud helyesen. Sok mindent meg kell neki magyarázni, mert nem vagy félre érti.
2015. júl. 30. 14:04
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ki tudja itt neked megmondani a tutit, hogy a TE szüleid miként fognak viszonyulni a barátnődhöz?

Előbb csak szóban készítsd fel őket. Majd a reakciójukból tudni fogod, hogyan tovább.

2015. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De ő nem külföldi hanem magyar, magyar szülőkkel, csak külföldön született és nevelkedett. Az én húgom is külföldön született és élt 10 évet mégsem külföldi hanem magyar állampolgár.
2015. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!