Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyák, akiknek kollégiumos...

Édesanyák, akiknek kollégiumos a gyermekük! Hogy viselitek, mikor csak hétvégente és ünnepekkor van otthon a gyermeketek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 9. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém jól viselte.
2015. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez vígasztal, én egyházi gimibe jártam, 12 éve érettségiztem és 6osztályosba jártam tehát 13 évesen kerültem fel faluból a nagy Bp.-re. 6hetente lehetett hazamenni, ami azt jelenti h ebből minden második volt egy nagyobb szünet (őszi, Karácsony, stb), a köztes időkben pedig csak péntektől-vasárnapig. Amúgy szombaton is volt tanítás. Persze lehetett jönni látogatni a szülőknek, de nálunk a nehéz anyagi körülmények közt erre nem volt lehetőség. Nagyon sokat sírtam az elején de szuper kis közösség kovácsolódott össze. Szerintem ha hetente hazamehet a gyereked, az tökjó, megkérdezheted neki mire van igénye, mozi, cuki, stb. De ha nem az anyaság volt életed egyetlen legfőbb küldetése akkor elvileg hamar elszaladnak a köztes napok. És ezt most nem sértésből írom. :)
2015. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld pacsik.

Igazából én mennék kollégiumba, anyut pedig hiába kérdezem, hogy hogyan fogja viselni, hogy szinte üres lesz a lakás (testvérem Ausztriában dolgozik, édesapám kamionsofőr -5-kor elindul, este 8-9 között jön-), mindig kitér a válaszadás elől, vagy annyit mond, hogy legalább nem kell 4 emberre főzni.

2015. aug. 9. 19:08
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Én 4 éve vagyok koleszos, Anyukám a mai napig sír mikor hétfő reggel elindulok (én hétfőn járok vissza). Nagyon nehezen viselte, mikor először mentem, szerintem megszakadt a szíve.
2015. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Az elmúlt 18 évben azért éltem, hogy elérjem, a gyerekem megáll a lábán, képes önállóan, tőlem távol is boldogulni. Nem érdekel az üres lakás, csak az, hogy kitartó munkával elérte a célját és lehetősége lesz megvalósítani az álmát.
2015. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem világos, hogy középsuliba vagy egyetemre mész-e, de ha van idősebb tesód is, szinte mindegy:-) be kell vallanom, én élvezem, hogy nyugisan telnek a napjaim, mióta a nagyok csak hétvégén járnak haza, csak minden második-harmadik napon főzök, vásárlás ugyanígy, nincsenek haverok, örökös mászkálás stb. Várom a hétvégéket, mert azért hiányoznak is közben, hétvégén meg a vasárnap estét😀. Félreértés ne essék, nagyon jóban vagyunk, szeretem őket, jókat beszélgetünk, csak az én életstílusom már más, mint a huszonéves fiataloké, és élvezem, ha több időt fordíthatok magamra, a saját kedvteléseimre. Lehet, hogy anyudban is van egy ilyen érzés, csak nem akarja mondani neked, nehogy félreértsd és megbántson.
2015. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
a lepontozás azt jelenti, hogy önző módon egy önállótlan anyuci kiscicáját kellett volna nevelnem, hogy örökre mellettem maradjon.
2015. aug. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem össze kéne fognunk és kérvényezni, hogy töröljék el ezt a lepontozós rendszert mert felháborító...
2015. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6-ost nagyon bírom. szerintem ez egy egészséges normális anyuka hozzáállás. Vhogy Mo-n az anyaság azzal egyenlő hogy megszűnsz létezni és életed egyetlen értelme a mártírságban feloldódó szolgálat a gyerek és a család felé. Illetve van aki ezt személyes küldetésként éli meg, és a gyerek az egyetlen sikerélménye ami van. Aztán ha szegény gyerek függetlenedne, ott kezdődnek a gondok.. szóval szerintem a legjobb anyukák megtanulják kezelni a helyzetet ilyenkor, felfedezik újra önmagukat, rákapnak pár új szuper hobbyra, esetleg visszatér a romantika a házasságba... ne aggódj, amit tehetsz, hogy a koliból időnként bejelentkezel, felhívod telón, irsz emailt, küldesz fotókat a szobádról, magadról, leírod az élményeidet-akkor érezni fogja hogy nem veszített el :)
2015. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az első időszak nehéz lesz a szülőnek és a gyereknek is , de aztán egy idő múlva felveszi az ember azt az életritmust , hogy csak hétvégenként látják egymást . manapság van telefon és igy minden nap lehet beszélgetni is , ami persze ha semmi gond nincs felesleges . Nem kell a gyerek nyakán lógni mert az neki is kellemetlen lehet . Az én fiam is messze volt tölünk kollégista , de a legnagyobb hóviharban is haza jött amikor voltak helyek , hogy buszjárat sem volt , akkor ott stoppal jött pedig mondtam neki , hogy egy hétvégét kibír hogy bent marad a kollégiumban , de hiányzott neki a családja .
2015. aug. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!