Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kell mennem a családdal...

El kell mennem a családdal fürdőben, pedig én nem tudok belemenni a vízbe. Jogosan?

Figyelt kérdés

Először is, nem szeretek kimozdulni a családdal együtt. De mégis mindig magukkal rángatnak, évek óta nagy veszekedések és fenyegetőzések (nincs gép, nincsenek barátok, nincs tv) árán. A héten már 2x voltam velük, egyszer rokonlátogatáson, egyszer meg egy mozizáson, egy olyan mesén ami engem eleve nem érdekelt.

Szólt anya, hogy 10-kor (!!) feküdjünk, mert holnap megyünk fürdőbe. Szóltam neki, hogy nekem a piros betűs napok vannak most, mire azt mondta, hogy akkor is elmegyek velük, max kint ülök a napozóágyon.


Jelzem, a barátaim június óta nem láttam, mivel el vagyok tiltva, amiért szintén nem akartam elmenni velük fürdőbe.


Jogos szerintetek? 16/L


2015. aug. 13. 21:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen szerintem már nem jogos. Próbáltad már velük is megbeszélni? Itt elég érhetően leírtad, hogy mi a problémád, lehet ők is megértenék.


Ez fenyegetőzés, zsarolás az egyik legrosszabb fajtája a gyereknevelésnek.

2015. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
13%

Lesz még idő,amikor mennél anyuékkal ide-oda, de vagy nem lesznek már melletted, vagy lesznek,de le fogják kakálni a fejed,mert ilyen idióta hisztis hercegnő vagy. ahelyett,hogy örülnél, hogy a saját pénzükön viszik a kis popsidat ide-oda.

amúgy "piros betűs napokon" (menstruáció , miért nem lehet normálisan leírni?) miért is nem lehet fürdőbe menni? Tamponról nem hallottál még,te nagyon nagy lány??

2015. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne jogos? ha nincs kedved akkor maradj otthon, szard le hogy mit mondanak.
2015. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
94%

76%-os, jó nagy tajparaszt vagy, a kapát igazítsd meg, kilóg a szádból!


Kérdező, én tuti nem mennék el a helyedben. Baromi nagy buli lehet a negyven fokban a strandon lenni, mikor vízbe se tudsz menni és görcsölsz.

A tampon nem megoldás mindenkinek, nekem 16 évesen még a mini is úgy fájt, hogy képtelen voltam használni.

2015. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos, nem vagy már kisgyerek.


Én nem mennék a helyedben. Barátoktól már eleve elvagy tiltva, ha meg minden mást elakarnak venni csak mosolyogj, nem sok vesztenivalód van.

2015. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sem mennék.
2015. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

#2: Menstruáció. Tessék, most jobban alszol majd éjjel?


Amúgy tampont nem használhatok, anya nem engedi, mert "nem való nekem". Próbáltam már velük ezt megbeszélni, de azt mondják, hogy mivel apa külföldi munkája miatt keveset tudunk együtt lenni, ne romboljam a családot...


Tegnap szintén balhé volt meg fenyegetőzés, ezért mentem velük moziba. Kedden szintén balhé volt meg szidás ezerrel, ezért mentem velük.

2015. aug. 13. 21:52
 8/31 anonim ***** válasza:
97%

Ez borzasztó gáz. Hőség riadó van, 38 fok és képesek egész napra kiültetni a kánikulába, mikor vízbe se tudsz menni?


A szüleid nagyon gázok. Azért visznek magukkal, hogy ne maradj "felügyelet" nélkül, nehogy a barátaiddal találkozz, vagy olyat csinálj, ami nekik nem tetszik. Tudom, az enyémek is ilyenek voltak, csak "szerencsére" ők nem szerettek ilyen helyekre mászkálni, így nekem azért nem volt ilyen, hogy 38 fokban üljek a fűben betéttel a lábam között. Az eredménye az egésznek az lett, hogy minden adandó alkalommal azt csináltam, amit nem engedtek, persze úgy, hogy ne tudjanak róla, úgy hazudok, hogy még magam is elhiszem, amit mondok, mert hát mellettük, ha akartam önálló életet nagyon meg kellett tanulni a dolgot, mert máshogy esélyem sem volt. Nekem az volt a szerencsém, hogy a családunk is látta, hogy ketyósok és ők is falaztak nekem, így aztán úgy ahogy normális tizenéves korom lehetett. Úgy, ahogy. Mindenesetre, anyámék azt sem tudták ki vagyok és milyen vagyok. Úgy tepertem el otthonról, érettségi után, ahogy tudtam... Mindjárt 30 éves vagyok, de a kapcsolatunk azóta se rendeződött, a mai napig fogalmuk sincs ki vagyok. Megyek hozzájuk, mert muszáj, felszínesen tényleg jól elvagyunk, de nem tudják ki vagyok és szerintem nem is fogják megtudni. Egyszerűen megszoktam, hogy van egy arcom nekik, meg vagyok én.

2015. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
18%

akkor vége. felnőttél.

soha többé nem fogsz velük nyaralni.


én is írnám pedig, nemhogy örülnél, de emlékszem én tiniként is totál kifordulta magambó, én igaz velük mentem, de ne engedtek el sehova(bulizni vagy menni akárhova)csak velük baktathattam mindig, olyan elegem lett, hogy üvöltötte, hogy elegem van a családi nyarakból, soha nem jövök többé.

azóta eltelt sok sok év, és tényleg az volt az utolsó, hogy velük nyaralhattam...(tesóm kirepült, szülők elválva, én ho külföld, hol itthon, állandóan csak a munka..és soha többé nem fognk ár visszajönni azok az idők, voltaképp amikor még burokban, szeretetben éltem)de szóval tudom, most neked csak a haverok a lényeg, úgy sem érted.

mintha régi önmagamhoz írtam volna :D

2015. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
19%
Félig-meddig megértelek, mert bár jó a kapcsolatom a szüleimmel, egyetlen helyre nem mentem velük ilyen idősen, és az a strand. Meg bármi más, ahol pucérkodni kell.
2015. aug. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!