Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel borzalmas a...

A szüleimmel borzalmas a kapcsolatunk.14 éves vagyok. Hogyan tudom kibírni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Először is szögezzük le, hogy nem, ez nem "tinidráma" hiszti, vagy hasonló. Nagyjából 8 éves korom óta (amikor kezdett saját akaratom lenni) szinte mindennap annyira megbántanak, hogy sírok. Nem hisztizek, némán zokogok egyedül, ha látnak nem sírom el magam. Szinte már póbálják pokollá tenni az életem, minden mondatukkal mintha kést döfnének belém...elszabadulni se tudok otthonról, hisz nem engednek el, a barátaimmal se mehettem el (teljesen átlagosak, nem rossz társaság). Egy időre teljesen lerombolták az önbizalmam, önbecsülésemet - még mindig próbálják de már erősebb vagyok kicsit. Még most is rengeteget sírok, senkinek nem tudom elmondani, nincs olyan ismerősöm és a barátaimmal se tudok találkozni, teljes ellenőrzés alatt állok. Hogyan bírjam ki 18 éves koromig úgy, hogy boldog is legyek? Hisz ezeknek az éveknek kéne a legszebbnek lenniük.

2015. aug. 13. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mutasd meg nekik ezt amit most kiírtál ha van lelkük akkor elgondolkoznak rajta ha meg tényleg ilyen gonoszak akkor úgyse nagyon tudsz mit tenni :(
2015. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezek az éveid szépek, de a legnehezebbek is. Próbálj meg egyedül lenni a szobádban, legalább akkor is a folyamatos kontrollálásból kivonod magad, tanulj,m rajzolj,írj -"építkezz"a lelkedben, mert hamarosan végre önálló lehetsz...
2015. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Jaja, hallgass rá, énis ijesmit csinálok, és beválik, mondjuk néha elengednek, de akkor részegre iszom magam és megvárom amíg kijózanodok és utána megyek haza
2015. aug. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ha ez vigasztal rengeteg ilyen sorstársad van

az én szüleim sem szülőnek valók (és elmondásuk szerint az övék sem voltak azok, bár ismerve a mamámat háááát nehezen hiszem, inkább csak ők idióták)

azért örülünk hogy megszülettünk, a nemlét rosszabb forgatókönyv és ha már önállóak lehetünk akkor kit érdekelnek? van 50-70 jó évünk utána

2015. aug. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mutasd meg nekik ezt amit most kiírtál ha van lelkük akkor elgondolkoznak rajta ha meg tényleg ilyen gonoszak akkor úgyse nagyon tudsz mit tenni :(
2015. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyik legnagyobb problémám, hogy én igenis társasági alkat vagyok és szükségem van más emberekre. Ha sikerül valahol találkoznom a barátaimmal (edzeni járhatok) nagyon jól tudom érezni magam. Egy hétig edzőtáborban voltam, az volt életem egyik legszebb hete csak fura volt amikor kérdezgették nem akarom e felhívni a szüleim...Hogyan oldhatnám meg, hogy elengedjenek?
2015. aug. 14. 08:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Hívd át magadhoz a barátaidat és pár órán belül belátják, hogy jobb nekik ha elengednek :D

Én időnként, ha fontos volt valahova elmennem, azt is eljátszottam, hogy pl egy barátnőm szüleivel felhivattam anyámat, hogy engedjen el, ő is elengedi a gyerekét, nincs ebben semmi rossz, stb, egy másik szülőnek nehezebben mondott nemet, mint nekem. Gyerekes megoldásnak tűnhet, de sokszor bevált.

Az a rossz hírem, hogy semmi sem oldódok meg azzal, ha elmúlsz 18, legalább is a saját példám azt mutatja, hogy az ilyen "nehéz eset" szülők akkor sem változnak, ha már évek óta elköltöztél tőlük, sőt... annyival könnyebb lesz, hogy az idő múlásával egyre kevésbé veszed a lelkedre.

2015. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Már hogy ne oldana meg semmit?


Nem az a legnagyobb baj, hogy értetlenek, mert pl a nagymamám mélyen keresztény, a hozzá tartozó értékrenddel, és amikor nála vagyok akkor egyszerűen vagyok olyan diplomatikus, hogy nem mesélek róla, hogy hány lánnyal mikor hogyan milyen részegen, és mindenki boldog.


Anyámék rátelepednek az életemre, tökéletesen kompromisszum képtelenek és főleg olyan dologban nagyon zavar ami nem pénzkérdés. Persze meghallgatni sem kötelező, csak aztán ne ők legyenek a leghangosabbak, ha még a nagyobb életemet érintő dolgokról sem tudnak semmit.

Nem vagyunk már egy háztartás már, és hiába kerül többe a saját fenntartásom ezerszer is megéri az a plusz 40 ezer költség nekem amibe a nemotthon egyetemre járás kerül.


Persze akinek jó fej szülei vannak azok csak hüledeznek, hogyan lehet ez, hogy ilyen rosszban vagyok velük. Irigyelem őket érte rendesen.

2015. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8., akkor neked sem oldódott meg a rossz kapcsolat a költözéssel. Nyugisabb az élet, hogy nem találkoztok annyit, de a kapcsolat ettől nem jobb. Az ilyen szülőkkel csak hatalmas kompromisszumok árán (konkrétan nyelj le nekik mindent) lehet jóban lenni. Nekem az sem segített, hogy másik országba költöztem :D
2015. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Zárkózz be, mindig legyen ellőtted egy könyv és ha éppen mást is csinálsz és bejönnek mond, hogy tanulsz éppen illetve ha beszélgetni kezdenek, kezdj el arról beszélni amit a suliba tanultatok még akkor is ha baromira nem érdekel(ezt nem azért írom, hogy azt gondolják milyen jó gyerek vagy, hanem ezzel a témát is eltudod terelni). Barátkozz neten csomó hasonló ember van aki szintén szeretne társaságot és hidd el az is tud javítani a helyzeten.

De ami a legfontosabb, hogy semmi esetre se kerülj emiatt bajba.... Tudom nehéz helyzet, hogy szüleid helyett legyél a saját szüleid, de komolyan írom hogy vigyázz magadra akármilyen magányos is vagy.....

2017. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!