Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok amiért...

Rossz ember vagyok amiért egyre nehezebben viselem a szüleimmel való együttélést?

Figyelt kérdés
Szüleimmel lakom egy 50 nm-es lakásban, van saját szobám ahová elvonulhatok, de mégis ez már kezd kevés lenni. Úgy érzem rég kinőttem már a gyerekszobát, egyre nehezebben alkalmazkodom a szüleim életviteléhez, a szokásaikhoz. Nincs velük semmi gond, nem szoktunk különösebben veszekedni, egyszerűen csak úgy vagyok velük, hogy jobb lenne távolabbról szeretni őket, mert már megfojt a jelenlétük. Pár apró példa: Anya napi 24 órában itthon van, figyelemmel kíséri minden lépésemet, ha kimegyek a konyhára rögtön kérdezősködik, hogy mit eszek, mit iszok, miért nem alszok még, mit csinálok a szobámban...Apa több műszakban dolgozik ezért mindig tekintettel kell lenni rá hogy nappal alszik, vagy hogy éjjel készülődik. Van egy 5 és fél éves kapcsolatom, de nagyon ritkán hívhatom fel ide a páromat, mert szüleimet zavarja, hogy ilyen kis lakásban kerülgetniük kell mégegy embert, pedig nem napokra akarna idejönni, hanem csak néha egy szombat vasárnapot együtt tölteni. Amúgy kedvelik, nem a személyével van gondjuk. Mi alkalmazkodunk ehhez, sokat randizunk az autóban, vagy télen náluk, de belül akkoris egyre kevésbé tudom tolerálni. Szeretnék a magam ura lenni, akkor és azt főzni amit én szeretek, akkor menni tusolni amikor nekem jól esik, egy szál bugyiban mászkálni a nagy hőségben, a saját módszeremmel kitakarítani a fürdőt, ezer apró példát lehetne sorolni. Nyáron el szoktak menni 3 hétre nyaralni, olyankor érzem jól magam itthon, élhetem a saját életemet, olyankor barátom is itt lakik. Nyilván elsődleges célom elköltözni a párommal, de ezt nem ész nélkül akarom. Nagyon nehéz, mert én keveset keresek, az ő fizetése pedig változó, ahogy sikerül a hónap éppen. Albérlet árak is eléggé az egekben vannak. Szóval gyűjtögetünk, tervezgetünk, hogy nemsokára megpróbáljuk az együtt élést. De ezt az ötletet szüleim konkrétan kiröhögik, hogy ezt gyorsan felejtsem el, mert akkor majd megtudom a magyarok Istenét, nem lesz jóvilágom többet. És hogy nem is értik minek akarnék elköltözni, biztos nem szeretem őket, milyen hálátlan ember vagyok, és hogy jól gondoljam meg, mert ha kilépek ezen az ajtón akkor ide többet nem jöhetek vissza. Ez a hozzáálásuk tart vissza az egésztől, hiszen tudom hogy a mi anyagi helyzetünk mellett ez bekövetkezhet, hogy haza kell költöznünk, de nekem nem lenne hová mennem. Nem értem miért nem támogatják az ötletet. Az lenne normális ha azt mondanák, hogy menj csak próbáld meg hiszen ez az élet rendje, de ha baj lenne ránk számíthatsz. Ehelyett ők azt hajtogatják, hogy nem szeretem őket, de komolyan nem értem ez hogy függ össze.
2015. aug. 9. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Pedig ebben a helyzetben, mindenképpen a különköltözés a megoldás.Azt meg biztos nem gondolják komolyan, ha elmész, többet nincs visszaút. A gyerekem, mindig a gyerekem lesz, bármit csináljon is. A párodéknál nincs több hely, hogy odaköltözzetek, amíg nincs saját otthonotok? Bár, akkor meg ott kell alkalmazkodni.
2015. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom egyke vagy, túlságosan kötődnek hozzád. Nem tudják elviselni, hogy egyszer csak kirepülsz a fészekből. Vagy csak nem tudják/nem akarják megérteni és felfogni, hogy felnőtt a gyerekük. Gondolom már a húszas éveidet járod, már normális, hogy külön életen gondolkozol, főleg ha van párod is. Csak egy megoldás van, ha komolyan leülsz velük beszélgetni, hogy igenis felnőttél. Gondolom ők sem egész életükben a szüleiknél éltek, ők is elkezdték valahol a külön életet. Na mondd, hogy itt jársz már te is. Esetleg a párod is besegíthetne a beszélgetésbe, hogy lássák, ő is komolyan gondolja. :)
2015. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagy rossz ember. Huszon evesen mar nem is egeszseges dolog a szulokkel elni.

De amig nincs penzetetk elkoltozni ki kell birnod.

2015. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember. Én amióta dolgozom, arra gyűjtök, hogy el tudjak költözni, mostanra jött össze. Ha a szüleimen múlt volna, most (30 évesen) lenne összesen 3 millió Ft-om, és errefelé annyiból nem lehet lakást venni. Én viszont amit nem költöttem el, mindent félretettem, lekötöttem, fizettem egy lakáskasszát kb. 6 évig.

Az én szüleim is nehezen fogadják el, hogy felnőttem és nem fogok örökké velük élni. Apám idén nyárig nem is vett komolyan, most már sínen van a lakásvásárlás, anyám még mindig harcol, egyik percben zavargat, máskor meg megpróbál lebeszélni a lakásvásárlásról. De már megkötöttük a szerződést, és nemsokára megkapom a kulcsot is.

2015. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatoddal mindent elmagyaráztál:érzelmileg zsarolnak és részben emiatt is tartanak sakkban.20-as évek elején normális,hogy jól jönne az önállóság,csak ebben a gazdasági helyzetben tényleg egyre nehezebb kivitelezni.
2015. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Én nem látom úgy, hogy a szüleid az ellen lennének, hogy elköltözz, inkább esetleg mivel szülők, ezért aggódnak. Írtad, hogy kevés a fizud, írtad, hogy a párodé is bizonytalan, lehet csak azt akarják, hogy fixebb anyagi háttérrel menjetek albiba. Azt, hogy nem is szeretet őket, hát igen az emberek olykor hülyén fogalmaznak dolgokat meg csak, hogy megértessék a gyerekükkel a miért nem tetszésüket, de szerintem ez sem zsarolás a részükről csak kifogytak az érvekből, hogy az eszedre hatni bírjanak. Szerintem próbálj vmivel többet keresni, ha megoldható, vagy legalább a párodnak fixebb bére legyen szintén és utána menjetek albiba. Ha látni fogják a szüleid, hogy nem fogtok éhezni stb., akkor nem lesznek már "ilyenek". Végül pedig, egyáltalán nem vagy rossz ember..., sőt teljesen természetes, hogy már mennél, de ésszel kell menni. :)
2015. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Előzőnek igaza van, ez szerintem is inkább aggódás a részükről. Ők is szívesen lennének már kettecskén, hasonlóképpen érezhetnek, mint te, csak biztosabb anyagi hátteret szeretnének látni mögötted.
2015. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bár nem írtad az életkorodat, kapcsolatod hosszúságából ítélve a húszas éveid elején járhatsz. Ebben a korban az ember vágyik a maga ura lenni, annnak ellenére, hogy sokan, kényelemből vagy kényszerből a "mama hotelt" választják. A szüleidnek támogatniuk kellene a leválásodat, nem pedig vészmadárkodni. Igazad van, amikor ezt a hozzállást hiányolod. Ennek ellenére próbáljatok meg a saját lábatokra állni, biztos vagyok benne, hogy csak az első lépések nehezek, utána minden beindul és egyszerűbb lesz. Sok sikert!
2015. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a normális emberek életében eljön az az idő, amikor alkalmatlanokká válnak a szüleikkel való együttélésre. Ami addig természetes volt, az baromi idegesítővé válik.

Nem vagy rossz ember. Szerintem záros határidőn belül még neccesen is be fogod vállalni a költözést, csak, hogy a magad ura lehess!

Sok sikert!

2015. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Látom egy-két elmebetegnek sikerült leszavaznia a 6ost. Nagyon értelmes lehetett az illető! Grat!
2015. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!