Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én lennék a szemét?...

Tényleg én lennék a szemét? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Ez hosszú lesz.

Nagyjából két éve a testvéremmel eladtuk egy közös erdős területünket. A teljes összeget a testvérem kapta meg, hogy fel tudja újítani (szigetelés, új padlóburkolatok, festés, stb.) a lakását, amit még a szüleim vettek neki, cserébe a szüleink megígérték, hogy megkapom a régi kocsijukat (2001-es Toyota Yaris).

A szüleink múlt hónapban megvették az "új" autót. Megörültem, mert így egyetemre már a kocsival mehetek vissza, és nem kell többé a buszon heringet játszanom. Nagy vidáman vittem el a kocsit, hogy leadjam műszakiztatni. Mikor hazaértem a szüleink kérdezték, hogy hol a kocsi, mire mondtam, hogy ott hagytam, mert jelezték, hogy csak holnap délelőttre tudják befejezni, mivel sokan vannak. Ekkor leoltottak, hogy a testvérem ma jön, hogy elvigye a kocsit. Én csak lestem, hogy most mi van? Mikor megemlítettem nekik a két évvel ezelőtti dolgot, akkor lehurrogtak, hogy maradjak csöndben, meg minek nekem autó. Arra nem válaszoltak, hogy a nővérem hogyan akarja elvinni a kocsit, ha még csak jogsija sincsen. Viszont akkor akadtak ki, mikor közöltem, hogy akkor a kedves testvérem nyugodtan fizetheti a kocsi műszakiját, plusz kérem vissza a pénz rám eső részét, hogy tudjak venni magamnak egy autót.

A testvérem mikor ideért kiverte a hisztit, hogy hogyan lehetek ekkora szemét, hiszen tudom jól, hogy nincs munkája, meg még tanul (most csinálja a 6. OKJ-s szakmáját). Ekkor közöltem vele, hogy van nyári munka, én is abból szereztem pénzt, meg különben is befognám a számat a helyében, mert közel a harminchoz nem kéne a szülőkön élősködni.

Most itthon mindenki úgy kezel, mint a leprást, és a nővérem pátyolgatják. Tényleg én lennék a gonosz csak azért mert nem fényesítgetem a nyelvemmel a nővérem hátsófelét? Miért baj az, ha meg merem mondani a véleményem?



2015. aug. 17. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szemét.és csúnya lesz, amit írok, tuti nem beszélnék a szüleimmel, és megköszönném nekik ezt. Az albérletedet se ők fizwtik, ugye? Vagy velük lakaz?
2015. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Családi ügy, intézzétek el egymás között.
2015. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Állj csak ki magadért! Vagy "járd ki" magadnak az autót vagy sajtold ki a nővéredből a pénzt. (Az autó állapotától függően én lehet, hogy a pénzt választanám.)
2015. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem veled van a baj.

Az ígéreteket egy igazi férfi betartja, ezt meg is mondhatod apádnak.


Esetleg az lett volna a jó megoldás, hogy megbeszélik veled az évekkel ezelőtti megígért dolgot. És megkérdezik, hogy beleegyezel e abba, hogy az autó átmenetileg a tesódnál lehet.


Ez a helyes.

És ha egy szülő nem képes úgy kezelni a gyerekeit ahogy kell, egyformán és nem tartja be az ígéretét akkor az nem jó szülő.


A véleményedet meg kell mondani.

Olyan nincs, hogy egy gyereknek ku*ss van.

Mert a gyerek akár kicsi akár nagy ő is ember.

És minden embernek joga van szólni, még ha nem is ért nagyon egy adott témához.


Svédországban például egy anya nem parancsolgathat a gyerekének, hogy márpedig most ezt vagy azt csinálod. Mert a gyerek simán feljelentheti a jogaira hivatkozva.

2015. aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyumék pár éve hasonlót tettek. Hárman vagyunk tesók. Amikor a középső nővérem terhes lett anyáék hozzáépítettek a házhoz egy külön kis lakást. Azzal az igérettel,ha nővérem és a családja elköltözik akkor az enyém lesz. El is jött pár év múlva a "nagy nap". Totál izgatott voltam,mire anyum közölte,h bocsi a legidősebb tesómé lesz,mert hát lehessen neki egy saját "kuckója"... Szóval mondhatni remekül éreztem magam :(


Ezek után arra módosult a szöveg,hogy ha majd másik tesóm is elköltözik akkor... A helyzet az,h tesóm azóta is ott lakik az említett lakásban. Én pedig évekkel ezelőtt elköltöztem tőlük (semmit se segítettek benne anyagilag)... Nővérem meg él otthon,mint hal a vízben. Saját lakrész,rezsit és kaját anyáék veszik neki... Pedig már elmúlt 30 is.

2015. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdekes helyzetek.

Én erre nem tudom mit szólni így egykeként.

De az biztos, hogyha ilyen történne én leülnék velük beszélni és kristály tisztán elmagyaráznám nekik, hogy miért nem helyes az, amit tettek/tesznek.

2015. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én összecuccolnék, és télak. Egyetem után meg feléjük se néznék. ha nekik csak a nővéred a fontos.
2015. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Beltazor91 ***** válasza:
100%

kérdezd meg már a nővéredet, hogy miért akarja a kocsit ha jogsija sincsen, ráadásul neked volt ígérve. ( válaszát írd már meg nagyon kíváncsi lennék rá ;) )


neki kéne azt mondani hogy az a tied, nem kell neki. Vagy kölcsönkéri, cserébe majd a jövőben ő is segít/ ígér vlamit.

2015. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek után nem foglalkoznék velük. Ha segítség kell a szülőknek, akkor meg elirányítanám a nővéred felé őket.

Ha meg tudod oldani, akkor nem kell hazajárni az egyetemről sem. (Már ha nem bejárós vagy.)

Remélem jól alakulnak a dolgok.

2015. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak néhány kérdés, ami megfogalmazódott bennem, és amit akár a szüleidnek is feltehetsz:

1. Ha nincs munkája, akkor mégis hogyan fogja állni a kocsival járó költségeket? Műszakiztatás (amit nagyon helyesen teszel, hogy nem fizetsz ki), biztosítás, tankolás?

2. A vezetéshez ugye kell jogsi. Az sem 2 fillérbe kerül, jóval 100 fölött lehet az egész vizsgákkal meg oktatással együtt. Ezt miből fogja állni, ha nincs munkája? Arról nem is beszélve, hogy nem csak árban, de időben is viszonylag sokáig tart egy jogsi megszerzése. Akkor addig ott rohad az autó?

Van egy olyan érzésem, hogy el akarja adni, pont az általam leírtak miatt.

Különben én 100%-ig neked adok igazat. Mert te is tanulsz, te nem kaptál semmit a pénzből, a megígért autót sem kapod meg (aminek az értéke nyilván jóval kevesebb, mint amennyi pénzt a területért kapott a tesód), az ígéretüket sem teljesítették.

A fejleményeket írd le légyszi, mert kíváncsi vagyok.

Amúgy ha már úgyis összevesztetek a szüleiddel, akkor a helyedben megmutatnám nekik ezt a kiírt kérdést, és a rá adott válaszokat. Nem ártana nekik, ha kicsit kívülről látnák saját magukat.

2015. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!