Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem én csak "vagyok" a...

Úgy érzem én csak "vagyok" a családba. Kaphatnék néhány tanácsot?

Figyelt kérdés
Tesóm állandóan parancsolgat meg szid engem (pedig csak 2.-os) azt mondta, jobb lenne ha mamáéknál laknék. Anya sosem foglalkozik velem csak a tesómmal. Ha nevet valamin és én megkérdezem hogy min nevet, Nem válaszol. Apukám hazajön a munkából és egyből a tabletjét nézegeti. Mindig találnak valamit amibe beletudnak kötni. Ha veszekszünk tesómmal mindig leordítják a fejem, hogy én hogy merek vele kiabálni.(pedig mindent ő kezd) Aztán babusgatják hozzám meg napokig csak kiabálva beszélnek. Már ott tartok, hogy a nagyszüleimhez akarok költözni. Ha ciki ha nem néha annyira ideges vagyok, hogy sírok.

2015. aug. 20. 09:38
 1/4 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2015. aug. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz helyzet. Az alapprobléma ugyebár az, hogy mivel te vagy az idősebb, simán megmondhatnád tesódnk, hogy álljon le, csak sajnos a család mellette áll.


Szerintem az lenne a legtisztább, ha leülne az egész család és elmondanád nekik, hogy neked ez a problémád és ez jó lenne, ha változna. Feltéve, ha vevők lennének a dologra. Ha nem, akkor a leghatásosabb módszer az lenne, ha egyszer úgy várnád őket itthon, hogy összepakolva cuccaid és közölnéd velük, hogy utolsó lehetőség, hogy változzanak a dolgok, ha nem, akkor mész, de akkor onnantól fogva ne is számítsanak rád semmiben se. Ilyenkor azért még a legszigorúbb szülőkben is megfordul az, hogy itt van vesztenivaló rendesen.


Sírni meg sosem ciki (az írásból nem derül ki, hogy férfi vagy nő vagy-e, de férfiként sem az).

2015. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszélni velük
2015. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem ciki egyáltalán de gondolkozz el azon amit most leírok neked!Én már születésem után cscsemőotthonba kerültem mert a szüleim lemondtak rólam.Nem is ismertem őket de azt tudom anyám alkoholista volt és 10 éves voltam amikor meghalt mert betelefonáltak az intézetbe,hogy az anyám akit én soha életemben nem láttam meghalt hasnyálmirigy gyulladásban a pia miatt.Mivel teljes árvasági pótlékot kaptam ezért tudom apám is meghalhatott de fogalmam sincs mikor és ki volt ő.Azt sem tudom vannak-e testvéreim.18 évesen kikerültem az intézetből a nagybetüs életbe teljesen egyedül,magamra hagyva,hogy boldoguljak ahogy tudok.Mindig is magányos voltam igazából hisz senkire nem számíthattam semmiben.Szerencsére normális életet tudtam kialakítani magamnak de a magány,magamra utaltság az elkísér életem végéig már szerintem.Ha bármi baj van senki nincs soha mellettem,hogy akárcsak egy-két jó szóval segítsen.Én nagyon boldog lennék ha lenne családom mint neked még akkor is ha kiabálnának,leszídnának vagy csak körülöttem lennének mégha nem is szólnának hozzám.Becsüld meg azt amid van mert hidd el ha ők nem lennének az lenne az igazi magány!
2015. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!