Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Néhány évvel ezelőtt történt...

Néhány évvel ezelőtt történt egy sport balesetem, egy motocross versenyen. Az ágyéki szakaszon, a hármas csigolyám sarkából letört egy darab és a négyes csigolyánál egy elmozdulás történt. Kaphatnék választ a következő kérdésemre?

Figyelt kérdés
A sérülés kisugárzott a lábaimra és pokoli fájdalmakat okozott. Az orvosom, azt mondta, ''nem kell megműteni, de életmód váltás javasolt, bármit csinálhat, de a motocross okozta erőhatásokat kerülje, hagyja abba,,. Hónapokig jártam kezelésekre, gyógytornákra. Hosszú hónapok teltek el, mire tünetmentes lettem. Megfogadtam az orvos és a kezelők tanácsait és a sérülés után nem tértem vissza a versenyzéshez. A kezelések után hónapokkal fokozatosan kezdtem terhelni és mára problémamentesen terhelhető más komoly fizikumot igénylő sportoknál is. Ha olvassa ortopéd, vagy gerincsérülésekhez értő szakember, amit itt leírtam, válaszolna nekem, hogy ilyen sérüléssel vajon lehetne-e, kizárólag hobbi szinten elkezdeni ismét a motocrosst, így, hogy a csigolyák sérülés utáni állapota változatlan, viszont az állapotom tünetmentes?

2015. jan. 16. 15:19
 1/2 anonim válasza:
Ha tünetmentesnek érzed magad, akkor természetesen igen. Kell egy-két próbakör ha mindenképpen bele szeretnél vágni. Minden ember máshogy reagál a hosszú rehabilitációs kezelés után. Van aki nem tudja folytatni, van aki tudja, ez teszt kérdése. Csigolya sérülésnél nem feltétlenül ajánlanám. Olyan ez mint a focistának az elszakadt szalag, sose lesz a régi és könnyebben sérül. Ez nem azt jelenti, hogy lesérülsz, de sokkal nagyobb a kockázat. Én személy szerint nem ajánlanám.
2015. jan. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Teljesen igazad van. Nem ringathatom magam illúziókban.
2015. jan. 29. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!