Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben mi a teendő?

Ilyen esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Terhes lettem egy egy alkalmas kalandból.Az apa japán és csak a nevét tudom és van pár közös képünk.Nem szeretném elvetetni a babát,és pénz sem kell,csak azért szeretném ha papíron lenne apja.Mit tehetek,kihez fordulhatok?

2015. aug. 21. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Facebook? Ha tudod a nevét, rákereshetsz, felveheted a kapcsolatot vele.
2015. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, vállalja az apaságot. Apasági pert indítani pedig egy külföldi állampolgár ellen nem egyszerű.
2015. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kerestem facebookon de gondolom írásjelekkel kéne beírnom a nevét az meg sajnos nem megy. A nem egyszerű pontosan mit jelent, mi a menete?
2015. aug. 21. 20:08
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Külföldi állampolgárra nem vonatkozik a magyar polgarjog, úgyhogy eleve perelni se fogod tudni
2015. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beírod Gugliba a nevét (külön a vezeték és külön a keresztnevét), akkor kiadja írásjelekkel a lehetséges verzióit. Próbálkozz.
2015. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megpróbáltam.Jó sok ilyen nevű embert dobott ki,úgyhogy ezzel el leszek egy darabig.De rá is vonatkozik valami szabály nem?Az nem lehet,hogy az ember csak mert külföldön van bármit megtehet és semmi következménye nincs (most ez persze nem erre az esetre vonatkozik,ez természetesen nem csak az ő hibája).
2015. aug. 21. 23:15
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nem vagyok jogász (talán majd lesz itt valaki), de ebből úgy látom, hogy a magyar bíróság kell, hogy eljárjon az ügyben, ha nem sikerül megegyezni. Apasági keresetről van szó, az anyakönyvbe vezetik be személyes adatként a nevét:


"Kizárólag magyar bíróság vagy más hatóság járhat el:


...


jogoknak, tényeknek és adatoknak belföldön vezetett közhitelű nyilvántartásba történő bejegyzését érintő eljárásban;"


A helyzet ettől még elég bonyolult, ha se címet, se elérhetőséget nem tudsz, ahogy nézem, az ilyen ügyekben hosszadalmas procedúrák vannak. Ha sikerül is megtalálni, jó eséllyel már szaladni fog a babád, mire minden elrendeződik.

2015. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha őt nevezed meg apának, akkor papíron ő lesz az apja. Ha többet is szeretnél tudni, akkor az anyakönyvi hivatalban érdeklődj, minden önkormányzatnál van.
2015. aug. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8, apának megnevezni nem lehet senkit. Apa hivatalosan két ember lehet: az anya ferje/élettarsa illetve az, aki teljes hatályú apai elismero nyilatkozatot tesz. Bemondasra nem működik. Van még a képzelt apa fogalma, ott momdhatna, hogy Beteszi Ikszimaki, ott viszont csak és kizárólag magyar "szemely", vagyis magyar nev lehet megnevezése.
2015. aug. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: Ezt mi alapján mondod, bocsi? Anyakönyvvezető vagy?
2015. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!