Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülő halálakor ha képtele...

Nagyszülő halálakor ha képtelen vagyok elmenni iskolába, akkor mi a teendő? Ilyen esetben is igazolatlannak tekinti az iskola a hiányzásom?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 16:40
 1/8 klopusz ***** válasza:
100%
Szüleid igazolhatnak három napot, családi okra hivatkozva. Ezen kívül lehet beszélni az osztályfőnökkel, elmondani, mi van, lehet, hogy elnézőbb lesz a hiányzással kapcsolatban. Ha nem, akkor a valós okokat elmondva írasd ki magad a körzeti orvossal pár napra.
2014. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
3 különböző napot igazolhat csak a szülő tehát hétfő, szerda, pénteketek max.
2014. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Hivatalosan tényleg 3 nap, amit igazolhatnak a szülök neked.

Viszont elöfordulhatnak olyan kivételes szituációk, amikor muszáj vagy hiányozni, de nem feltétlen betegség miatt.


Például közeli családtag temetése, egy hetes nyereményutazás a Bahamákra :D


Emlékszem régen a középsuliban egy osztálytársam utazott Tunéziába egy hétre a családjával, ami iskolidöt is érintett volna. Ott az volt a megoldás, hogy a szülök az igazgatónak írtak valami kérvényt azt hiszem, aki végül jóváhagyta azt.

2014. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
én anno halott könyvi igazolást (vagy hasonlót, már nem emlékszem) kellett bevigyek, amivel igazoltam, hogy temetésre kell mennem
2014. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Kérd valamelyik szülőt, hogy hívja fel az osztályfőnököt, gondolom ilyen esetben elnézik.. Azért hetekig ne hiányozz az iskolából! Sajnálom ami történt, de az élet megy tovább!
2014. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Közeli hozzátartozó halála esetén még munkahelyen is kapsz plusz szabit, nemhogy suliban. Szóljatok az ofőnek az igazgató külön engedélyezni fognak. Engem egyszer elengedtek a suliból igazgatói engedéllyel, mert két hetes külföldi nyaralásra mentem a családommal, szóval ebben az esetben tuti megadják azt a pár napot, vagy épp egy hetet...
2014. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
4-válaszoló te milyen suliba jártál? Azért elég megalázó halotti anyakönyvi kivonatot kérni a gyerektől, mintha valami bűnöző lenne hogy ilyeneket talál ki.. Az eredetiségét nem vizsgáltatták meg esetleg? Agyrém.
2014. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Kérdés, hogy ez már hanyadik nagyszülő halála? Egy notórius hiányzonál joggal merül föl a gyanu...
2014. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!