Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire romlana meg a jól...

Mennyire romlana meg a jól működő kapcsolat édesanyámmal, ha ezt a kérdést felteszem?

Figyelt kérdés

A kérdés: Miért kellett megszülnie?



Tudta nagyon jól, hogy faterom egy gennyläda volt, mégis... Tudta, hogy alvilági dolgai voltak, nem is kicsi dolgok. Van egy tesóm, 10 évvel idősebb nálam, már akkor is voltak ügyei apámnak. Ráadásul nem is ismerem a saját apám. A testvérem kb. mindent elért az életben amit csak szeretett volna, irigylem is ezért. Persze van mögötte munka, de egyszerűen sokszor tojt az egészre, mégis többre jutott mint én. De ha kitekintek a korosztályomra, kb. mindenkit felvettek felsőoktatásba, autója van, stb. Én meg? Itt ülök egy panelba, 1 évig gumigyárban robotmunka. Egyébként pár ponttal csúsztam el. Oké, elszúrtam az érettségit, iszonyatosan izgultam, és most októberben nekifutok újra. De van munka mögötte, nem is kevés, szerettem volna elérni a céljaim, aztán csak a sártengerben dagonyázás jutott. Sportolok, vannak elért eredményeim is, de ebben az évben a leejtőn megyek lefelé, semmit nem tudtam felmutatni, egy nyamvadt 3. helyet sem. Eddig sem voltam bajnok, de még az eddigi szintet sem tudtam tartani, pedig tanulás és a sport terén is beleadok mindent, ami tőlem telhető. Barátnőm nincsen kb. 3 éve, inkább a saját dolgaimra koncentráltam, gondoltam ezzel így előbbre jutok, aztán a barátnő kérdésben is elég nagy kudarcot vallottam. Ráadásul nem is vagyok magyar, bár itt születtem, de én inkább nem vallom magam semminek sem, mert már mindenért kiakarnak végezni, meg vadászni rám. Nem, nem roma vagyok.


Na de nem akarom sajnáltatni magam, csak magamról néhány infót adtam. Szóval minek szült meg? Hagyni kellett volna az egészet, apámat el kellett volna hagynia miután tesóm megszületett, aztán nekik normális életük lenne. Nem keseríteném meg az életüket.


Válaszokat köszönöm! 20F



2015. aug. 26. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

20 évesen már te magadért vagy felelős. A kudarcaidért is, a sikereidért is. A rinyálás pedig nem visz előbbre.


Ezt felelném anyád helyében.

2015. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

örülj,hogy lehetőséget kaptál élni. ne másokat hibáztass és mások sorsa miatt irigykedj. a sors szó is amúgy kamu,magunk alakítjuk az életünket. nem tudom hova akartál menni tovább tanulni,de ha csak nem valami 470 pont kellett volna,akkor nem tudom megérteni a nyavajgásodat. októberben újrapróbálhatod és legalább kipróbálod a munka világát ebben az egy évben. más gazdagabb országokban sokszor általános,hogy 1 évet kihagynak egyetem előtt a tanulók. szóval ne vedd fel tragédiaként,még így is végezhetsz hamarabb mint a volt osztálytársaid akiket elsőre felvettek.

szóval tényleg hagyd abba az önsajnáltatást és a mások hibáztatását,mert így tényleg nem lesz barátnőd.

amúgy a sportolást magadért csináld.ne add fel mert nem értél el helyezést szerintem..nem az a lényeg benne

2015. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket. Őszintén, kicsit tényleg nagyon sajnáltatom magam, erről sürgősen le kell szokni..:D


#2: A sporttal az a baj, hogy nekem inkább arról szól, hogy minél nagyobb sikereket érjek el, minél több ember felett tudjak győzedelmeskedni. Nem pusztán magamért csinálom, sajnos ebben nem fogok engedni.

2015. aug. 26. 16:28
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Fordulj szakemberhez, ha ilyen gondolataid vannak. Nyilván minden anyuka szeretetből vállal gyereket, és a legjobbat akarja neki. Nem mindig jön össze, de azért nem hibáztathatod, hogy megszült.
2015. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy hibáztatni nem szeretném, tudom hogy ami tőle tellett, azt mindent megadott. Még ha apa nélkül nőttem fel, akkor is. Csak így mi értelme van, nem tudom. Egyszerűen nem tudom mi értelme van egyáltalán az egész életemnek? De most őszintén.
2015. aug. 26. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Most éppen saját magad, pontosabban a benned lapuló rinyagép felett kell győzedelmeskedned. Vagy olyan tökös csávó, hogy képes leszel rá?
2015. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastalak, csöpög az önsajnálat. Állj fel, húzd ki magad, vegyél egy nagy levegőt, és lépj túl az egészen. Miért lennél k.akiban? Miért lenne pocsék az életed? Van munkahelyed, vannak céljaid, fiatal vagy és erős, ne nyafogj! Még minden lehetőséged adott, csak vedd lazábbra a dolgokat. Első lépés, hogy októberben sikeres legyen az érettségid. Most hasalj neki és tanulj, aztán jön a következő lépés. Ne vissza nézz, hanem előre. Mindjárt itt az október, szedd össze magad, és határozottan, magabiztosan indulj neki a vizsgának. Világos?
2015. aug. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, adtatok egy kis lendületet, innentől már szerintem menni fog, erre pedig valamiért soha sem volt szükség, most meg itt "megtörtem". Valahogy ez az év nem olyan, mint ahogy én elgondoltam, de majd változtatok ezen, aztán felülírom ezt az egész hülyeséget, 110%-on fogok működni! Emlékezni sem fogok erre a nyálgép önmagamra, de tényleg.


Köszi emberek!

2015. aug. 27. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!