Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A rokonok levetett ruháit nem...

A rokonok levetett ruháit nem hordom. Én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Több mint 10 unokatesó közül én vagyok a legkisebb.egész életemben az idősebbek megunt,levetett ruhàit kaptam meg.ami nagyon szép dolog tőlük,de nekem sose voltak olyan ruháim amiket én vàlasztottam,kaptam volna(boltból)

Idén nagykorú lettem.egész nyàron dolgoztam.minden pénzt ruhàkra költöttem(turiból is,a lényeg hogy én vàlasztottam és méretben is jó)

A kapott ruhàkat bezsàkoltam(5-6 nagy zsàknyi).Anyának mondtam,hogy kérdezzük meg a rokonokat,hogy kell -e nekik.ő meg elhordott mindenféle hàlátlannak...de van elég ruhàm,kb 100ezer forintot költöttem.felesleges maradniuk ezeknek,úgyse hordom őket(nem az én ízlésem,túl nagyok és van ami bolyhos stb)

Anya meg követeli,hogy rakjam vissza a szekrénybe őket..de nem vagyok raktàr,akkor adjuk oda ràszorulóknak...vagy őrizgesse ő a saját szekrényében...de meg van sértve,mert fél hogy mit szólnak a rokonok,hogyha kiderül hogy elajàndékoztuk őket?

Meg szerinte ciki lenne visszaadni nekik.de mit csinàljak akkor a sok zsàk ruhâval???nem akarok hàlàtlannak tűnni senki szemébe,de nem fogom azokat őrizgetni amit nem hordok...ami kellett megtartottam+vettem újat..vélemény?kinek van igaza? Őrizgetnem kéne őket?


2015. aug. 30. 19:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Mielőtt valaki nekem ront,hogy miért nem adtam le pénzt anyának,nem ez volt a kérdés,fókuszàljunk arra ami a leírásban van.

(Amugy nem allunk rosszul anyagilag,hogy szukseg lett volna adnom nekik penzt,nem volt baj,hogy elkoltom)

2015. aug. 30. 19:07
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Dobd ki konténerbe. Jó lesz a rászorulóknak.
2015. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vissza adni nem illik, és az tényleg bunkósság. De ha nincs rá szükséged akkor ad oda azoknak akik rászorulnak, és örülnének neki. Megtartani felesleges ha tudod, többé nem fogod viselni őket. Akkor csak porfogó.
2015. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ugy ferne mind be a szekrenyembe,hogy tobb sorban lennének a ruhàk,azaz átláthatatlan lenne.így meg tök jó,hogy nincs zsúfolva,az van bent amit hordok
2015. aug. 30. 19:17
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
add a rászorulóknak pl máltai szeretet szolgálatnak vagy valami.
2015. aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme túlzsúfolni a szekrényt, (főleg, hogy ezeket nem is használod, ergo sűrűn nem is mosod), mert nem szellőzik, bepudvásodik, és rossz szaga lesz mindennek.

Az a kérés, hogy a rokonok örökbe adták a ruhákat, vagy visszavárják? Ha igen, akkor köszönd meg, és adjátok vissza valamilyen indokkal. (pl. kinőtted, kihíztad, .. vagy akármi amin nincs sértődés)

Ha nem, akkor vidd el a Vöröskeresztnek, vagy dobd be egy gyűjtőkonténerbe. Semmi értelme tartogatni.

2015. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is öröklök ruhákat,de én őszintén megmondom hogy ez nekem nem tetszik(ilyenkor az van,hogy a nővérednek jó volt..)de tényleg nem egyezik a stílusunk...

Azért adták neked,mert nekik már nem kell,ők is csak tovább akarták adni,mert nekik már nem fért,szerintem nem fognak megsértődni ha nem akarod hordani a levetett ruháikat...

Add a rászorulóknak,megfogják érteni,hogy neked más ruhák kellenek...

2015. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van. Ne tartogasd őket, dobd be egy erre való konténerbe, esetleg ha van olyan, ami szalonképes lenne csak nem a te stílusod/méreted, akkor tovább is adhatod.
2015. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet a baja, hogy meg akarsz szabadulni a regi ruhaktol. Ha mondjuk szepen aprankent szabadultal volna meg toluk semmi gaz nem lenne.
2015. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
még jó hogy nagyon hasonlít a stílusom az unokatesómmal.amúgy por és szösztartónak ne hagyd.
2015. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!