Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim szetmentek es nem...

A szuleim szetmentek es nem vagyok elhelyezve egyik szulohoz sem?!

Figyelt kérdés
De apam alairna, hogy anyanal legyek elhelyezve, viszont en nem szeretnem, ha el lennek, mert most koltoztem vissza hozza ( eddig apamnal laktam) mivel mindenbe csak belekotott, meg a baratommal se jott ki, szinte feltekeny volt ra/rank az lenne a kerdesem, hogy nemsoka betoltom a 16ot . Ha ugy van hogy elhelyeznek anyanal de nem jovunk ki jol akkor elkoltozhetek a gyamhatosag segitsegevel?

2015. szept. 1. 22:13
1 2
 1/13 XXLPETER válasza:
Csak ha a gyámhatóság is úgy gondolja.
2015. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ha olyan lesz anya mint regen akkor szerintem eleg indok az, hgy nem jovok ki vele jol, mindenbe belekot, mindenen veszekszik
2015. szept. 1. 22:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Csak én nem értem ezt a zagyvaságot??

Mert nekem ez jött le.

1. Apám beleegyezne, hogy anyámnál legyek elhelyezve.

2. Nem szeretném mert most költöztem vissza hozzá.. Na itt elakadtam. Ezek szerint apádnál éltél eddig, és most anyáddal élsz? de nem akarsz ott élni?


Na teljesen mindegy. 16 évesen te csak annyit tehetsz, hogy ha addig nincs eldöntve a gyermek elhelyezés, akkor a bíróság engedélyezi , hogy te dönts. Apáddal vagy anyáddal akarsz élni. De jó ha tudod: Ha te azt mondod, hogy apáddal akarsz élni, de ő hivatkozik arra, hogy anyádnál jobb kezekben leszel mert nem tud a munkája vagy egyéb okok miatt megfelelően gondoskodni róla (és már egyszer elköltöztél tőle is) akkor bizony anyáddal maradsz.

2015. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

anyaval laktam eredetileg

de mar az baj volt ha eggyel kesobbi vonattal jottem haza

es nem birtam mar igy elkoltoztem apamhoz

apam kapott egy munkat es elmegy egy honapra, szoval nala nem maradhattam,ezert vissza kellett koltoznom

es azt mondta ha nem mukodik anyaval akkor berel egy albit, mivel 16 eves kortol kulonkoltozhetsz gyamugy engedelyevel.

csak apam ... hat benne nem lehet bizni.. ilyen erdekember...

es most erdekeben all, hogy anyamnak alairja a papirt.. (az mindegy hogy miert...)

nekem pedig megeskudott h nem fogja alairni

es engem az erdekelne, hogy ha anyam olyan lesz mint regen hogy kb mindent megtilt stb.

de nala leszek elhelyezve

kulonkoltozhetek e egy albiba?

NEM APAHOZ AKAROK:)

2015. szept. 1. 22:33
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Na, indulj kamaszhisztizni máshová. Különben is már aludnod kellene, mert holnap iskola. Külön albi? Kedves leszek, és nem röhöglek ki. Az önálló élet a felnőttek játéka. Legközelebb meg beszéld meg anyukáddal, hogy melyik vonattal akarsz te hazajönni, melyikre gondol ő, és találjatok középutat. Amíg egy ilyen egyszerű kommunikációt sem tudsz megoldani a saját anyáddal, hogy akarsz te felnőttesdit játszani? :DDDDD
2015. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
kepzeld el seggf.jkem hogy elmondtam neki h melyikkel jovok es az utan is kiakart:) nem azert irtam ide, hogy oszd itt az eszt, ne akard mar jobban tudni nalam, ha en kulon szeretnek koltozni kulon fogok.. tudod kifizetik dragam:))
2015. szept. 1. 22:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pakolás, kulcs lead, költözés. Majd tájékoztass, hogy megy a sorod. :)
2015. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem már.

Sajnos apád nem igazán van tisztábban a törvényekkel. 16 évesen nem költözhetsz külön egyedül (vagy barátoddal) albérletben, még akkor sem ha apád fizetné.

Van két felelős gyámod: anyud és apud. Ők felelnek érted.


Azt, hogy anyád leszid mert az utolsó vonattal mentél haza, ez teljesen jogos, főleg ha megvolt beszélve, hogy mikor kell hazamenned. Azt,hogy 15 évesen nem örül, hogy barátod van ez is elfogadható egy szülő részéről. Tudod erre mondják, hogy "nevelés"

Ezt el kell viselned még 2 évig. Amint betöltötted a 18 életévedet mehetsz isten hírével, előtted az egész világ.

Szóval ne éld bele magad, hogy te egyedül szülők nélkül albérletben élj. Ezt senki nem fogja engedni neked, főleg a gyámügyisek nem

2015. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Titanilla drága akkora nagy arcod van,remélem pár hónapon belül teherbe leszel ejtve és a sulit se tudod befejezni és utána a pasid is dob!Ámen

Mekkora egy beképzelt kis pi.c.sa vagy a szüleid helyében betennélek intézetbe oda való vagy!!!!

2015. szept. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Írnék valami okosat, de szerintem felesleges.

Egy lázadó, nem túl eszes, elkényeztetett kislány vagy. Örülj neki, hogy anyukád foglalkozik veled. Ő nevel, ő etet, ő gondoskodik rólad. Te még az ő felelőssége vagy!

Alkalmazkodj, fogadj szót, és ha még gondolkodnál is, akkor szép életed lehetne.

2015. szept. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!