Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rakattam még egy fülbevalót,...

Rakattam még egy fülbevalót, erre anyám azt mondta nincs mit keressek a házban. Ez normális? Mit csináljak? 18L

Figyelt kérdés

Direkt vártam vele,amíg betöltöm a 18-at. Vele élek, de gondoltam,hogy amellett hogy eleget segítek neki, ilyen dologba nem fog beleszólni, tiltakozni.

Régebb felvetettem az ötletet, azt mondta ne csináljam.

Mégis elmentem egy barátnőmmel, vele együtt rakattunk a 2 sima fülcsi mellé egy +t.

Néhány napig nem vette észre, aztán mikor meglátta leszidott, megütötte a kezem és azt mondta ha nem szedem ki nincs mit keressek itt.


2015. szept. 7. 07:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Nem, nem normális. De tudod, az én hazám, az én váram. Az ő lakásában az ő szabályai az érvényesek, mindegy hogy te hany éves vagy.
2015. szept. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
én nem venném ki. most ez nem olyan nagy dolog szerintem, hogy ennyire hisztizni kéne... nem is feltűnő meg visszafordíthatò.. ha emiatt kidobna akkor jobban is jársz nélküle! de szerintem megenyhül majd.. es a te tested. +szoltal előre, hogy szeretnél csinaltatni.
2015. szept. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Két választásod van: vagy beállsz neki, vagy a magad életét éled. Ez egy jelentéktelen ügy, azért csinál ekkora balhét, mert úgy érzi, hatalma van feletted. Vagy kinyilvánítod az ellenkezőjét, vagy nem. Láthatóan gyerekként kezel, ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy csak hang. Szerintem pont itt az ideje lázadnod, minimum ilyen apróságokban, különben egész életedben csesztetni fog minden hasonló apróság miatt.
2015. szept. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
10%

Nem attól lesz valaki felnőtt, hogy azt csinál, amit akar. MAajd akkor leszel az, ha figyelembe veszed a döntéseidnél azt is, másoknak mi a véleménye róla. Tudtad, hogy nem tetszik neki, ismerted a véleményét, de csakazértis.

Én biztosan nem hisztiznék ilyenen (sőt, én vittem a lányom egy újabb füliért), de kiakasztóak azok a 18-20 évesek, akik lázadnak, tesznek mindenki másra, de ahhoz nem elég nagyok, hogy tudomásul vegyék, ha következménye van annak, amit csináltak.

2015. szept. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
4: most őszi szerintem ez nem lázadás,hogy a saját testét érintő dolgokon ő döntött..egyébként meg nem lilára festette a haját,hanem rakatott még egy fülbevalót.komolyan nem látom ebben a kivetnivalót
2015. szept. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem normális. Már amikor én gyerek voltam (és az nem most volt) akkor is tök hétköznapi dolog volt, hogy valakinek az egyik fülében nem egy, hanem 2-3 fülbevaló van egymás mellett.

Anyukád hol él? A középkorban?

Azért ez nem valami durva dolog. Nem az arcodat fúrtad át valami piercinggel.

2015. szept. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
Látszik, hogy az érettség nem a 18. életév betöltésével következik be. Kinél előbb, kinél később, vagy soha. Figyelembe kell venni a környezet és általában a társadalom elvárásait, szokásrendszerét, normáit. Egy ismerősöm identitászavaros lánya (elvált szülők) tizenéves korában kezdte festetni a haját, meg vörösre lakkoztatni a körmeit az anyja asszisztensi fizetéséből (aki még támogatta is ebben). Végül orrkarikát is tetetett be magának. Aztán az első munkahelyén finoman megkérték, hogy vegye ki az orrkarikát, ha maradni akar. Kénytelen volt megtenni és később sem tetette vissza, amikor már nem ott dolgozott.
2015. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Az én apám mindig szigorú volt. Én a 80 -as évek elején voltam tinédzser. Emlékszem még általános iskolás voltam amikor az iskolában papírgyűjtés volt. Egy nagyon régi bravó újságban láttam egy képet egy lányról akinek köldök piercingje volt. 80-as években ez nem csak megbotránkoztató volt, hanem igazi furaság mert még a szót, hogy piercing sem ismertük, nemhogy az ékszert. Mégis vágytam arra, hogy nekem legyen. Végül a 19 éves nővérem vitt el egy helyre ahol megcsinálták. Apám amikor meglátta, először kiakadt. Nem is tudta elképzelni, hogy honnan pattant ki a fejemből "ilyen hülyeség"..Amikor elmondtam, hogy milyen szervezés áll mögötte, még büszke is volt, hogy "lám az én lányaim csak elérik amit akarnak" Gondold el. 80-as években régi német újságokból kikeresni az ott látható címeket, és írni nekik németül egy levelet amiben német szótárral készült (oroszul tanultunk, az volt a kötelező) hogy a "vasfüggönyön túl" ahol a madár sem jár, egy fiatal lány köldök piercingre vágyik. Emlékszem 6 db-ot küldtek postán.

A szigorú apám aki még azt is megmondta mikor van takarodó, kiállt mellettem amikor az iskolaigazgatója közölte, hogy el kell távolítani a piercinget vagy kizárnak a suliból. Hozzáteszem, hogy anno annak idején kötelező volt az iskolaköpeny, és nem öltözhettél topban, így nem az volt az ok, hogy kilátszik. Nem látták soha, csak pletykák miatt tudtak róla.

Azóta már felnőtt nő vagyok, és nem lettem elvetemült, vagy gyilkos. Anyud reakciója ezért nevetséges. Nem leszel más mert eggyel több ékszer van rajtad- Szerintem neked mindegy, hogy fülbevaló van több vagy 2 gyűrűt húzol fel 1 helyett. Indoknak bármi jó, hogy mondhassa menj el. Talán ezt kéne megkérdezned anyudtól, hogy mégis mi a baja veled? mert, hogy nem a fülbevaló az ok az is biztos.

2015. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
8: Ez nagyon kedves kis történet. Eszembe juttatta a gyerekkorom, amikor mi is a Bravot meg a 100xSzépet bújtuk :)
2015. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%

Én azért annak adok igazat, aki otthon van. Akié az otthon. Ha nem szereti akkor ahhoz kell alkalmazkodni. Majd ha lesz saját lakásod , külön életed akkor azt csinálsz amit akarsz. Mert azért nehogy ne bírd már ki addig . Volt kettő. TE azért is szándékosan idegesíted anyádat. Ha őt zavarja , idegesíti fogadd el. Persze te azért is rakattál bele hogy nehogy neki legyen igaza. Rakass bele még többet. Ennyit.

[link]

2015. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!